Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kétségbe vagyok már...

Teljesen kétségbe vagyok már esve! Másnak is ilyen nehéz az első babával?

Figyelt kérdés
6 napos a picikém, de nem tudom már mit kéne tennem. Állandóan jelzi, hogy éhes. Ciciztetem, aztán leteszem, de van, hogy fél órát sem pihen, megint cuppog és eszi a kezét. Tejem van, cumit nem használunk. Ja és nagyon sokat bukik is, dehát, ha nem etetem akkor meg sír, hogy kell neki. Naponta csak max 2szer van olyan, hogy 3 órát alszik. Nagyon kimerültem már. Mit tegyek?
2011. júl. 16. 17:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Szia! Kitartás! Mi hazajöttünk a kórházból, a fiam az első 2 napot szó szerint végig üvöltötte, nagyon rossz volt. Sokat sírtam én is. Ma 5 hetes, és egy kis tündér, szépen beállt egy ritmusra. Ami nagyon fontos, hogy egyél, igyál sokat, mert ha nem akkor teljesen le fog merülni a szervezeted. Nekem is ez volt, 3 napig 39 fokos lázam volt, azóta sokat eszek, szedek vitamint, és már jobb. Visszajött az étvágy is, és a babóm is jobb kedvű! Cumit azt mi használunk, de csak altatja/nyugtatja magát vele, nincs egész nap a szájában, sokszor már nem is kéri, lassan talán el is hagyja. Próbáld ki, hogy evés után a hasadon aludjon, hátha úgy többet alszik, és te is pihenhetsz neki. Mi is így kezdtük, és fokozatosan szoktatom az ágyba. Sok sikert! Fel a fejjel!
2011. júl. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nagyon jól esik az együttérzésetek!


Sajnos az evéssel nálam is gondok vannak, mert egyszerűen nincs időm rá, annyira lefoglal a baba. De igyekszem eleget enni, nehogy elapadjon a tejem.


Nem tesz rosszat a babának hosszútávon, ha hordozóban altatom? És ha feljön neki a tejci, nem fullad meg, hogy nem tud távozni? Vagy olyan helyzetben nem is jön fel egyáltalán?

2011. júl. 16. 20:39
 13/25 anonim ***** válasza:
Ha nem tekereg és húzogatja a lábát, nem valószínű, hogy fáj a hasa. Viszont ha sokat bukik, akkor ne etesd rá, mert felesleges. A cumitól ne félj, add neki nyugodtan (nem kell lepontozni), nem lesz semmi baja tőle. Adj neki cumit, öleld magadhoz és ringasd. A közelében leszel és nem fog szopizni sem. Ahogy valaki már írta, az lehet, hogy sok tejed van, de lehet hogy nem elég jó és emiatt sír. Nekem is pótolnom kellett korán, mert bár rengeteg tejem volt, nem volt tápláló és éhes volt a kis drágám, bár nálatok a bukás pont annak a jele, hogy tele a pocak, hiszen áéltalában a felesleget bukják vissza. Ne idegeskedj, mert azt megérzik és attól csak nyugtalanabb lesz ő is. Az öklét nem feltétlenül azért rágja, mert éhes, hanem nyugtatja magát, hiszen a szopás megnyugtatja, ezért is írtam, hogy ne félj bevetni a cumit. Nálunk minden gyerek a családban cumis, nyugodt gyerek volt, és 1 éves korukra elhagyták a cumit simán. az én lányom cumival alszik el és aztán ki is köpi és csak reggel, mikor ébredezik, akkor kezdi újra eresni. 16 hetes.
2011. júl. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Drága Moira, a válasz a kérdésedre: IGEN NAGYON NEHÉZ VOLT NEKEM IS!!! és ezen nincs is mit szépíteni, aki mást mond az hazudik vagy nekünk vagy saját magának. Én is voltam a kimerültség, kilátástalanság, kétségbeesés határán, nekem is azt mondták akkor, hogy könnyebb lesz, és valóban!! Az én kislányom másfél éves, és egy tünemény, bár most a kezdődő dackorszak nehezít a pályán egy kicsit, de optimista vagyok mert tudom ez is elmúlik, mint az újszülöttkor. Azt javaslom neked, hogy mindig tedd mellre mikor jelzi, hogy éhes, én abszolút ennek a híve vagyok, nem robot a gyerek, hogy be van programozva, hogy 3 óránként kell ennie, ha kell fél óránként etesd, hidd el könnyebb lesz, kitartás, hiszen te is egy szerető, ügyes, de kezdő anyuka vagy. És ha úgy érzed sírnod kell, sírj, menj le a ház elé, fújd ki magad, és ne keseredj, arra gondolj, hogy nem vagy egyedül:))) Küldök egy kis erőt:))))
2011. júl. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

De igen, rosszat tesz, ha hosszú távon hordozóban altatod!


A kimerültségről: én is sírtam, kivoltam, úgy éreztem nem bírom.. ahogy a legtöbben. Ne aggódj, csak a babádra figyelj, és ha csak teheted, akkor magadra is, lásd el, egyél, igyál és pihenj!! A pihenés nagyon fontos, fontosabb, mint a háztartás!


A cuppogás és kézszopogatás nem feltétlenül éhség. A hasfájás, de akár a fáradtság jele is lehet, én azt olvastam anno, amikor ilyen helyzetben voltam,...


Próbálj rendszert vinni az életetekbe lassacskán, fél órán belül ne kapjon újra enni, aztán lassan növeld ezt az időt 1 órára, 2-re.


Megtanulja a pici hamar, és Neked is könnyebb lesz.


És PIHENJ! :-)

2011. júl. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Nemrég kérdezte itt egy anyuka akinek a babája egy hósan szintén sokat bukott, hogy mit tegyen. Javasoltam neki(minthogy az én lányom is elég sokat bukott eleinte), hogy etetés közben is büfiztesse meg. Ugyanis lehet, hogy rossz a szopási technikája és sok levegőt nyel. A lenyelt levegő visszanyomja e tejet és utána megint gyorsan éhes lesz.

Nálunk bevált, és az az anyuka is azt írta, hogy úgy néz ki hatásos módszer.

Próbáld meg, veszíteni nem vesztesz vele, remélem beválik.

2011. júl. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, pokoli nehéz volt, de túléltük! Ne félj a cumitól, nem mumus az, nekem is szilárd elképzelésem volt mindenről pl: hogy nem adok cumit és aztán már nem láttam más megoldást és adtam, sokat segített, de elmondom neked, hogy most 5 hónaposa is rágja az öklét evés után, előtt, közben, vagyis ez nem az éhség jele, kisfiamnak most is, ha túlpörgött, ha megijedt, ha altatás van mindene a cici, valóban a szopással nyugtatják magukat. Ne foglalkozz ezzel a badarsággal, hogy rossz lenne a tejed, esetleg egy etióp anyának rossz lehet, aki huzamosabb ideig éhezik, de a tieddel biztosan minden rendben, gondolom a puffasztó illetve a tejes dolgokat nem viszed túlzásba. Próbáld meg masszírozni, tornáztatni a picit, hátha attól jobb lesz, de őszinte leszek nálam is csak az alkarra való hasra feltevés vált be és a regula bölcsőhinta, ha teheted szerezz be egy ilyet vagy egy rezgő pihenőszéket, nekünk rengeteget segített, puki
2011. júl. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Bocsánat nem regula, hanem rezgős, kissé lökött a telefonom, szóval pukinál, kakinál, hasfájásnál is segített és ami a legjobb mivel az én fiam is nagyon bukós, a mai napig evés után kb. Fél órát eljátszik benne és így sokkal kevesebb jön vissza. Nagyon ügyes legyél és magadra is figyelj oda, mert neki te vagy a legfontosabb. Igazából én már most visszasírom
2011. júl. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Én is iszonyatosan ki voltam az elején, mert nálunk még kis súllyal is született a pici, 2250 gramm, nem volt rendesen tejem, neki meg ereje nem volt kiszívni. Nagyon megszenvedtünk az első hetekkel. Éjszaka nem kapott tápszert, csak nappal, ha muszáj volt, de úgy meg éjjel alig aludtam, mert fél óránként felkelt. Kínszenvedés volt. A védőnő pedig hetente mondta, hogy 6 hetes korától jobb lesz, akkor már tudom miért sír. Frászt. A mai napig van, hogy nem tudjuk miért nyűgös, pedig mostmár 3 hónapos lesz pénteken. Még mostanság is van, hogy sírok, lemerülök, főleg mert mostanában még a séták is valami miatt szenvedéssel telnek, dobálja magát, nyűgös.

Lesz ez majd könnyebb, de tényleg hogy nem egyszerű. Kitartás!

2011. júl. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


A szopizás közbeni büfit megpróbálom, csak nem nagyon akar büfizni, helyette inkább elalszik...


Még arra gondoltam nyugtatásképp, hogy mi lenne, ha túl gyakran kéri a cicit, akkor csak egy kicsit adnék neki, aztán letenném? Nagyon rossz ötlet?

2011. júl. 17. 09:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!