Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kétségbe vagyok már...

Teljesen kétségbe vagyok már esve! Másnak is ilyen nehéz az első babával?

Figyelt kérdés
6 napos a picikém, de nem tudom már mit kéne tennem. Állandóan jelzi, hogy éhes. Ciciztetem, aztán leteszem, de van, hogy fél órát sem pihen, megint cuppog és eszi a kezét. Tejem van, cumit nem használunk. Ja és nagyon sokat bukik is, dehát, ha nem etetem akkor meg sír, hogy kell neki. Naponta csak max 2szer van olyan, hogy 3 órát alszik. Nagyon kimerültem már. Mit tegyek?
2011. júl. 16. 17:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem jó ötlet, inkább teáztasd ilyenkor (kiskanállal, vagy pohárkából, hogy ne szokjon le a szopásról), de csak az előre megszabott napirendet szem előtt tartva etesd. Természetesen nem percnyi pontossággal, de negyedórás csúszásnál többet ne engedj.

Mindenképpen ki kell alakítani egy rendszert, amihez ő is hozzá fog szokni hamarosan, és így mindenki nyugodtabb lesz. Nem lehet ötpercenként mellre tenni a babát, mert ehhez is hozzá tud szokni, és ki fogsz borulni hamarosan. A melled is könnyen kisebesedhet így. Ez hosszú távon nem lehet mogoldás.

Gondolom, a baba nem koraszülött, mert akkor viszont a védőnő ajánlásait betartva kell eteni.

2011. júl. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Igen, tök jó lenne egy napirend, de akkor mit csinálok vele 2 etetés között amikor már semmivel sem tudom megnyugtatni, mert annyira kéri a cicit és az etetésig lenne még mondjuk 1 óra? Mégse hagyhatom 1 órán keresztül sírni :(
2011. júl. 18. 11:19
 23/25 anonim ***** válasza:

Én megkínálnám teával, megpróbálnám más testhelyzetbe tenni, sétálgatnék kicsit vele, símogatnám a kis hátát, és így valahogy kihúznám a következő etetésig.

Az is megoldás lehet, ha kocsiba teszed, és akár otthon is, de kicsit ringatod, kicsit sétálgatsz vele, amíg megnyugszik.

2011. júl. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagytok? Megoldódtak már a problémáitok?
2011. aug. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm kérdésed, kicsit már könnyebb, de még mindig tudok kétségbe esni, ha nem találom el miért sír. Vannak nagyon jó napjaink, amikor egész nap csak eszik meg alszik és nincs hiszti. Meg vannak nehezebbek is, amikor nem alszik semmit... Bukásik megritkultak, de azért még mindig van, viszont már nem olyan nagy mértékű és nem zavar annyira. Azt várom már amikor tényleg nézi a tárgyakat és ébren jobban ellessz. Legalább addig amíg elmosogatok vagy kiteregetek :)
2011. aug. 4. 07:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!