Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mikor szoktattad át...

Hogyan és mikor szoktattad át a babádat a tápszerről a tejcsire?

Figyelt kérdés
Milyen adagokban és milyen gyorsan? Az én picim most 13 hónapos, 1 éves korig szopizott. már nincsen tejcsim, és tudom sokan, nem tartják be a 2 éves tehéntejadást. Azoknak a válaszára volnék kíváncsi akik nagyjából fokozatosan szoktatták rá. Negatív tapasztalatok is érdekelnek. (a kisfiam 3 éves ő 15 hónaposan hagyta el a szopit, és ő valahogy nem kapott tápszert... :-S és laktózérzékeny is lett, de ez másik történet, mama adott neki egyből TISZTA házi tejet)
2011. júl. 17. 22:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyjuk ezt a meddő vitát. lehet, hogy nálatok ez az általad ajánlott termék nem sokkal drágább a tehéntejnél, de itt legalábbis ez a holle bio tej piszkosul az. És ahogy olvastam nem is lehet különb a tejitalnál.

A kérdező amúgy sem erre volt kíváncsi.

2011. júl. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
129 ft most talaltam meg a neten. cim- tejital ArGep.hu
2011. júl. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam. Hááát tényleg húzós az ára!

[link]

2011. júl. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Milyen 129 Ft? Te tisztában vagy vele, hogy egyáltalán mit láttál annyiért? Mert az nem az a tejital, amit az ilyen kicsiknek ajánlanak, hanem sima bolti tejből készített izesített innivalók. A piciknek való tejitalok teljesen más kategória, ahhoz sincs semmi köze amiről te beszéltél korábban.


Szegény kérdező, semmi hasznos választ nem kapott, csak a veszekedést a tejitalon.


Amúgy ennyire nem kell rosszul lenni a tehéntejtől, hogy mennyire veszélyes. A kérdező első babája nem lett átszoktatva, hanem egyből tiszta házi tejet kapott a mamájától. Ha rendesen vezetik be, fokozatosan, a bolti tejet higítva, akkor nem biztos, hogy bekövetkezik.


Kérdező. Amúgy most mit kap a baba az elmúlt 1 hónapban? Mert hogy azt írtad 1 éves koráig szopizott, és most 13 hós. Lehet jobb lenne most egy ideig még tejitalt kapna, végül is az is tehéntej alapu, azzal is kicsit szokná a szervezete, és nem egyből az anyatej után kapná a tehéntejet.

2011. júl. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

nekem kislányom 4 hós koráig szopizott,1 éves koráig tápszert kapot és utána reggel ls este kakaozott...


a nagyobbik lányom nem akart cicizni,a létező összes tápszert kihányta fogyott is,és kimentem a piacra megvettem a tehéntejet.azt kapta.soha semmi baja nem volt

2011. júl. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

13 hónapos kora után. 1 éves koráig tápszert kapott, azután tejitalt.

A tejitalhoz fokozatosan adagoltam a tejet (bolti). Tehát megivott kb. 2 dl-t, akkor először 170 ml tejital + 30 ml tej. Másnap már 60 ml tejet öntöttem hozzá. 1 hét alatt át is állt a sima tejre. Nem volt semmi gond.

Annyi változott azóta, hogy már (házi) kecsketejet iszik.

2011. júl. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!