Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy élted meg babád első...

Hogy élted meg babád első szülinapját?

Figyelt kérdés
A férjemmel összevitatkoztunk ezen, azért érdekelne a vélemenyetek. Kislányomnak nemsokára lesz a szülinapja, és én nagyon várom, hiszen ez volt életem talán legfontosabb napja eddig, és hát mégiscsak az első babánk, első szülinapja. Úgy gondoltam, hogy eljön a család, legyen torta, éneklés, stb ahogy kell. A férjem aznap nem lesz itthon, mert valami munkája lesz ( tényleg nem olyan fontos, ezt ő maga is beismerte), és szerinte teljesen mindegy, hogy mikor tartjuk, két nappal később is jó, a gyerek úgysem érti, és én túlérzékeny vagyok, hiszen ez csak egy nap a többi között. Persze ez is igaz, de hát ilyen azért csak egyszer van ő életében is, még ha tényleg nem is ért belőle sokat, meg a miénkben is. Vagy tényleg nincs igazam, és túl értékelném ezt? Nálatok hogy zajlott ez a nap?
2011. júl. 18. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:

én mindkettőtöknek igazat adnék,mert megértem hogy ez milyen fontos neked,viszont téyleg nem probléma szerintem 1-2nappal később tartani.és emlékezni se nagyon fog rá..


Olyan nagyon nem élvezte az én kislányom,mert nem igazán értette,hogy mi az sok ember és felhajtás..!és egy kicsit nyűgös is lett a végére.

Viszont most,hogy 1 hónap múlva 3lesz,már nagyon várom,mert már ő is felfogja és elmondta,hogy milyen tortát és lufit szeretne,ugyhogy nagyon izgatott már most!

2011. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek az előző válaszolóval. Nekünk anyáknak ez ahtalmas dolog,de hidd el a picurokat fene módnem érdekli. Az én kisfiamnak is az volt a legfontosabb,hogy végre belenyúljon a tortába. :) Mi nem tartottunk nagy banzájt,csak hárman voltunk,és így is nagyon jó volt. Sőt szerintem még meghittebb is. :)
2011. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Háááát igen,Az első valamiért nekünk szülőknek nagyon fontos,nosztalgikus,boldogságos! :) És igen talán itt még nem is igazán a babát ünnepeljük ,hanem az évfordulóját az új életnek,az új életszakasznak.(csak emiatt számít,az aznap)Szerintem MINDEN babáról kell az "élete-első-szülinapi-torta-maszatolós"fénykép,még akkor is ha nem feltétlenül tudja mi is történik.A férjem is így gondolja/gondolta/érezte így mi a napján tartottuk(csak mi hárman)hétvégén pedig a nagy-családdal.Megértem az érzéseid,a fent leírtak miatt,de mégis bagatell,hogy ez családi vita,netán veszekedés tárgya legyen(pont nem erről kell hogy szóljon ez a nap sem)Beszélj vele,mond el az ezzel kapcsolatos érzéseid(a férfiak :) racionális gondolkozásúak,de meggyőzhetők)hogy úgy legyen ahogy te szeretnéd.Nekem egyébként meggyőződésem hogy az ünnepek,főleg a családi ünnepek ,nagyon fontosak egy harmonikus családi élethez,de tényleg nem mindenki tudja úgy intézni(munkahely stb.),és így nem is ezen múlik.Sok boldogságot nektek,az első szülinaphoz (IS)egy mindjárt 3 éves és egy 8 hónapos srácok anyukája
2011. júl. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk annó szerencsénk volt mert szombatra esett és így a szüleim is le tudtak utazni:))

Én megértelek hidd el mi is veszekedtünk mert neki mennie kellett volna dolgozni,de mondtam neki hogy beszéljen a fönökével hogy inkább befejezi vasárnap,mert ez tényleg nagy nap.Sikerült nekünk de tudom hogy ez sok helyen nem ilyen egyszerű.Én sem szerettem volna másik nap ünnepelni főleg nem az első szülinapot.Nagyon izgatott voltam,díszítettem,sütöttem a tortákat(2 volt de cukrász vok kicsi könnyebb helyzet)főzöcskéztem és emlékszem hogy egész nap közbe-közbe megfogtam a pocakomat néztem az időt és szó szerint pontosan tudtam hogy 1 éve ilyenkor mit csináltam hol tartottam(nekem este született de délután óta éreztem a fájásokat)megjött a család még mindig ideges voltam hogy minden jól sikerüljön.Ettünk,ittunk,meglettek a maszatos képek(ahogy előttem írták)jól éreztük magunkat.Nekem elég jól viselte.Este a születési időben apával ketten megpusziltuk és hallkan eldúdoráztam neki mégegyszer a boldog születésnapot.Ő már aludt:)))

Idén 2 éves volt vasárnapra esett de szombaton ünnepeltük mert akkor ért rá mindenki:((Apa meg dolgozott délelőtt.Oké délután volt a banzáj,de jobb lett volna ha délelőtt segít kicsit.szóval idén nem ment minden simán,de természetesen évről-évre jobb és szebbek a születénapok.Idén már sokmindent felfogot belőle úgy vettem észre.

Előre is Nagyon Sok Boldog 1.Születésnapot Kívánok!!!!

2011. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, örülök, hogy nem csak én érzek így:)! Amúgy csütörtökre fog esni, aznap hárman ünnepeltünk volna, csak a férjemnek estig bent kell maradnia, ebből lett a vita, a család pedig hétvégén jön. Remélem nekem is olyan szép emlék marad, mint Nektek, és lesz maszatolós tortás kép, az biztos:)! Köszönöm még egyszer!
2011. júl. 18. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!