Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki feladja magát, mert...

Mindenki feladja magát, mert anya lett?

Figyelt kérdés

Egy kérdés ihlette a kérdésem. Valóban szar anya, aki nem rabszolgája a gyerekének? Aki tudja valamilyen szinten folytatni a régi életét a gyerek mellett?

Hozzáteszem nem értek egyet mindenben a kérdező által említett hölggyel, de a válaszolók nagy része is meglepett, miszerint igen, az ember fel kell,hogy adja magát, ha gyereke van, az egész élete csakis kizárólag a gyerekről szól stb!

Őszintén, az én életem is róla szól, de nem kizárólag róla. Szól még a férjemről, a barátaimról, anyukámról stb. Nem, nem azért szültem a gyereket,hogy a rabszolgája legyek. Mindent megteszek érte, de egészséges, normális keretek belül.

Átalakult igaz az életem, de vannak dolgok,amikhez ragaszkodom így is. A barátokkal történő beszélgetések egy pohár bor mellett, a heti kétszeri futás, egy-egy mozi, színház kettesben a férjemmel. Most ettől én rossz anya lennék?


2011. júl. 19. 09:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Teljesen jó anya vagy, mindenki úgy jó, ahogy a gyereke igényli, ha neki megfelel, akkor feleslegesek ezek az okoskodós okfejtések, mindenki maga dönti el, mennyire áldozza fel magát a gyerekéért. Nyilván megtérül majd a fáradtság, vagy a nemtörődömség, de az anyának számolni kell ezzel, mielőtt nevelési módszert választ. Ismerek olyan anyát is, aki a gyerekének él, és a gyerek "parancsol", olyat is, ahol a gyerek alaklmazkodik az anya életéhez, mindkettő elfogadható számomra, én személy szerint az arany középúton járok...
2011. júl. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Szerintem a gyereknek is jót tesz, hogy nem "csüng" folyton rajta az anyja.
2011. júl. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a mértéket kell megtalálni. Évente 2-3x én is elmegyek a férjemmel moziba kettesben, ha épp ne vagyok terhes és nem szoptatok akkor a barátnőmmel is leülök likőrözni néha, amikor épp nem volt csecsemőm csak kisgyerekem, akkor edzőterembe is eljártam heti 2x 1 órára. Nem hiszem, hogy ettől bárki is rossz lenne.

Csak hát van aki minden héten elmegy egy este otthonról mert kell a romantika apukával (a gyerek meg majdcsak álomba ordítja magát), meg hányszor olvasni, hogy csecsemő mellől megy hetekre nyaralni, a baba persze marad itthon, meg terhesen akar berúgni... ezek azért nálam nem normális dolgok. Ugyanúgy mégsem folytathatod az életed mint előtte, aki épp úgy akarja, az ne vállaljon gyereket, és mehet a vakvilágba hetekre, senki nem fog sírni utána.

2011. júl. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem valamennyire fel kell adnod magad,főleg amíg pici a baba, hiszen ő nem tudja ellátni magát. De az, hogy eteted, altatod, öltözteted, fürdeted, nem zárja ki, hogy elmenj moziba, fodrászhoz, vagy ne adj isten magadra szánj egy órát.

Sok anyuka ott rontja el, hogy csírájában elfojtja a gyerek önállósodási törekvéseit, és majd évek múlva kesereg, hogy a 10 éves gyereket szó szerint ki kell szolgálni, mert nem tölt magának üdítőt, nem viszi ki a szennyest stb. semmire nem lehet megkérni.

2011. júl. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én erre csak azt tudom mondani,hogy:Boldog anya=Boldog gyermek.


Ha az anya befásult,"rabszolga"Az egy idő után kiütközik és a gyermek sem lesz boldog.Remélem értittek mire gondolok.

2011. júl. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsóval nem értek egyet. Anyám biztos nagyon boldog, csak épp nem láttam 25 éve (30 éves vagyok). Biztos ő se akart "rabszolga" lenni, mert úgy lelépett mint a pinty. De ő biztos boldog...
2011. júl. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Változtam, nagyon sokat. Igen, a kisfiam a legfontosabb az életemben. Ugyanakkor ő inspirál új dolgokra. Régóta szerettem volna tanulni, és most jött el az ideje, őérte.
2011. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel Te vagy az a "szerencsés" akivel sokan nem értettünk egyet,legalábbis nem olyan szinten! Ha mégsem Te lennél az a "mázlista" akkor is leírom a véleményem,mert így abban a kérdésben-nem tudom egyről beszélünk e- máshogy jött fel a téma,mint itt.

A véleményem az,hogy ha valaki megteheti,hogy eljárjon akár a barátaival,akár a párjával,az tegye meg,az igen szerencsés ember! Senki nem mondja,hogy "rossz anya lenne". Viszont vannak akik nem tehetik meg,akik "lemondanak" dolgokról- legyen az egy kettesben töltött este az apukával,vagy egy jó "borozgatás" a barátokkal; úgy mond "áldozatot hoznak", persze édes áldozatot,mert nekik nem olyan fontos az a pár dolog,vagy csupán ilyenkor valamilyen okból nincs kire bízni a gyereket,vagy egyszerűen csak az anyagiak szólnak közbe. Ezért egyik olyan anyuka sem "sírja vissza" a gyermek nélküli életét!! Van ilyen! Ezt is el kell fogadni!

Én a gyerekeknek szenteltem az életem,nekem így jó! Nem mondom,hogy nem mennék néha ide-oda,de nem tehetem meg,több okból sem: nincs is kire bízni a gyerekeket,nem is szívesen hagynám Őket másra,és persze az anyagiak is közre játszanak.

Lehet sok ember fejében megfordul,hogy "bulizni akar,akkor nem is való anyának" vagy valami hasonló,de felvállalom,hogy igen elmennék már egy jó koncertre a párommal! Nekünk erről "kellett" lemondani.De kicsit sem nyavalygok,mert én akkor tartanám magam rossz anyának,ha ezt felhánytorgatnám! Imádom a lányaimat!


Üdv:2gyerkőcös,32h.km.

2011. júl. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
09:41 látom nem érted a lényeget:(
2011. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Annyi kiegészítésem lenne, hogy nem boldog anya, hanem BOLDOG SZÜLŐK = boldog gyerek!


Abszolút nem adtam fel magam, sőt, folytatom az egyetemet, nyelvet tanulok, és lehetőségeimhez képest a barátaimmal is tartom a kapcsolatot. Később dolgozni is vissza szeretnék menni 4 órában, bár ez még a jövő zenéje, jelenleg nem biztos, hogy beleférne az életünkbe.


Ilyenkor nyilván apa vigyáz a hölgyeményre, de ettől még nem leszek rossz anya, pláne, hogy mindketten (a párom is, és a pici is) igényli a kettesben töltött időt.


Én pedig hihetetlen büszke vagyok rájuk, hogy a gyermekeim majd egy olyan családban nőhetnek fel, ami nekem sose adatott meg, és milyen szerencsés vagyok, hogy egy ilyen csodálatos családi-fészekbe megyek haza nap mint nap :)

2011. júl. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!