Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki feladja magát, mert...

Mindenki feladja magát, mert anya lett?

Figyelt kérdés

Egy kérdés ihlette a kérdésem. Valóban szar anya, aki nem rabszolgája a gyerekének? Aki tudja valamilyen szinten folytatni a régi életét a gyerek mellett?

Hozzáteszem nem értek egyet mindenben a kérdező által említett hölggyel, de a válaszolók nagy része is meglepett, miszerint igen, az ember fel kell,hogy adja magát, ha gyereke van, az egész élete csakis kizárólag a gyerekről szól stb!

Őszintén, az én életem is róla szól, de nem kizárólag róla. Szól még a férjemről, a barátaimról, anyukámról stb. Nem, nem azért szültem a gyereket,hogy a rabszolgája legyek. Mindent megteszek érte, de egészséges, normális keretek belül.

Átalakult igaz az életem, de vannak dolgok,amikhez ragaszkodom így is. A barátokkal történő beszélgetések egy pohár bor mellett, a heti kétszeri futás, egy-egy mozi, színház kettesben a férjemmel. Most ettől én rossz anya lennék?


2011. júl. 19. 09:10
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Látom, azért nem csak én gondolom úgy,hogy csakis kizárólag az lehet jó anya, aki teljesen feláldozza magát!

2011. júl. 19. 11:44
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia! Egyátalán nem vagy rossz anya sőt.A válaszom a százalék alapján nem tetszett mindenkinek,de hát csak az pontoz le aki úgy gondolja,amint gyereke lesz,minden más megszűnik létezni,jól csinálod ne aggódj.Nekem ez volta válaszom arra kérdésre.


1. tényleg nem vagyok én sem a gyerekem rabszolgája én az anyja vagyok ő a gyerek,kiélégítem az igényeim,de később nem fog ugráltatni,és nem ő dönti el mikor mi lesz,mint manapság a liberális anyukáknál

2.ez is igaz lássuk be,attól,hogy az embernek van gyereke,van saját kis magánélete,pl nem hanyagolom el a férjem,nem helyezem előrébb a gyereket,mindkettővel foglalkozom,mindkettőt szeretem,gondoljunk bele a férjeddel éled le az életed jobb esetbe,ez nem azt jelenti,hogy nem törődöm a gyerekemmel

3.mi van ha lehorzsolja a lábát,megüti magát egy kicsit,előfordul az ilyen,nem kell burokban nevelni a gyereket és a széltől is óvni,vigyázom rá,de egykét horzsolásba nem hal bele lássuk be,hány sérülésem volt gyerekkoromba,és élek és virulok

4.ha lenne elég tejem akkor nem pótolnám tápszerrel,tehéntejet azért 1 éves kor alatt nem adok neki,ezzel nem nagyon értek egyet,viszont más ételt(tej,tojás) kívül szépen fokozatosan kapja

5.A kijelentést át fogalmaznám,de én sem viszem magammal,postára,bankba,gyógyszertárba,ügyeket intézni,nagyvásárlásra,neki sem jó,csak kínlódna

6.az ha a gyerek bőg 2-3 percet nem lesz semmi baja,ha valamit csinálok,befejezem nincs 5 perc sem addig tud várni

és sztem ezt összeszedegetted nem hiszem,hogy valaki így kijelentette,való igaz tudnak az emberek túlzásokba esni,hogy 1 hónaposan már tejet,kap,tojást,folyton bulizik az anyja,szinte a nagymama neveli,és a másik véglet 2 éves korig szoptatja,egy percet nem sír a gyerek,a széltől is óvja,és mindent feláldoz a gyerekéért még a férjét is, én úgy gondolom meg kell találni az aranyközéputat

2011. júl. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Persze, változott az életem, de attól, hogy gyerekünk van, minden héten szakítunk időt a párommal egy mozira/italra/sétára kettesben, addig valamelyik nagyi kényezteti az unokát:). Naponta sportolok, addig a fiúnk vagy alszik, vagy az apukájával van. Gyakran vásárolok ruhát/cipőt, általában jön velem a fiam, szeret nézelődni:) Sokszor megyünk ide-oda hármasban is, szóval úgy érzem, megtaláltuk a számunkra tökéletes egyensúlyt.
2011. júl. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!