Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Itt mindenki szuper anya,...

Itt mindenki szuper anya, sosem "üti" meg a gyereket?

Figyelt kérdés
Sok ilyen választ olvasok, hogy nem, soha. Én bevallom, és le is lehet pontozni. De előfordult már nem is egyszer, hogy a kezére csapok, a fenekére, sőt volt, hogy már meg is ráztam, úgy fel ment bennem a pumpa. Lehet ezért rossz anyának tartani, de sztem aki azt mondja, hogy soha nem történt ilyen, az sántít valahol.Ja, és ettől függetlenül szeretet teljes családban van, és nem gondolnám, hogy lelki sérült lenne később.
2010. dec. 16. 12:27
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Egyébként 2 éves a fiam.
2010. dec. 16. 12:27
 2/17 A kérdező kommentje:
Alattam 2-vel is hasonló kérdés van.
2010. dec. 16. 12:28
 3/17 anonim ***** válasza:
48%
Figyi egyet értek veled. Emberek vagyunk, szülők, akiknek olykor olykor elönti az agyukat a vér...:) Persze, ez nem azt jelenti, hogy agyonverem a gyereket. Viszont, biztos vagyok benne, hogy van az szituáció, amikor egy elfenekelés a leghatásosabb. Ennek ellenére nem vagyok a verés híve, de ha úgy alakulna, akkor lehet elverném a fenekét a gyerekemnek. Na meg ugye a kamaszkori pofonok. (ami nem nevezhető pofonnak, inkább olyan legyintés) Nekem is volt benne részem egyszer-kétszer. :) Anyumtól, és ennek ellenére nagyon szeretem őt. Tudom, hogy akkor megérdemeltem, és másként nem tudott volna hatni rám. Nem hiszem, hogy ne lenne olyan szülő, akinek ne durranna el az agya olykor. :) persze kivétel mindig van. :) üdv.
2010. dec. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem sok helyen ez idő kérédse...mert azért itt többnyire kisgyerekes anuykák vannak,biztos kevesebben ütnek meg,vagy abszolut nem ütnek meg(szerencsére)egy 0-2éves gyereket.Abban a korban igazából nincs mit ütni egy gyereken,mert pl.én egyszer rácsaptam a másfélévesem kezére,amikor mindenáron vizet akart spriccelni a konektorba(volt rajta védő),és simán kiröhögött,majd vissza ütött,mert azt hitte játszunk.Ahogy telik az idő szerintem egyre többen csapnak rá gyerek kezére,popsijára ha nincs más megoldás.Aztán ahogy irtad,a pofonok majd tinikorban jönnek.Sajnos.
2010. dec. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

2 éves, soha nem ütöttem meg. Inkább ráordítok, ha hülyeséget csinál.

De nem érzem magamat szuperanyának, mint ahogy téged sem tartalak rossz anyának, hogy néha rácsapsz a gyerkőcöd kezére.

2010. dec. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az enyém is 2 éves. Soha nem bántottam még, és azért nem fogom soha, mert nekem borzalmas gyerekkorom volt. Mikor felmegy bennem a pumpa, mindig erre gondolok, és inkább kiabálok vele. Persze, lehet azt mondani, hogy majd ez úgyis megváltozik ahogy nő, de én biztos vagyok abban, hogy máshogy is ellehet érni az akaratomat mint a kézre-popsira csapással. Nem vagyok szuperanya, sok mindent másképp csinálnék ha lehetne, pedig csak 2 éves, de bántani sosem fogok semmilyen módon.
2010. dec. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2.5 éves,nem ütöttem még meg,és NEM vagyok szuper anya.Kiabálni viszont nagyon jól tudok,és szoktam is.Tudod,nem vagyunk egyformák.
2010. dec. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolom,hogy ha már rácsapsz a kezére egyszer-kétszer,az már bántás kategóriába megy,inkább ezzel megtanulja,hogy amit csinált az nagyon rossz,és nem szabad többször.Bántani azzal is lehet,ha ráordítasz,de az sem minden esetben "bántás".Én is szoktam a kétévesemnek a kezére rácsapni,sőt előfordult már,hogy a szájára kapott kicsit, mert harapdálni akar,és úgy gondolom,ha oviba kerül,és ezt nem rendszabályozzuk,csak neki lesz belőle baja.Ja,és ettől még nem tartom magam rossz anyának,mert nagyon imádom,és ezt ő is tudja,sőt,ha ráütök,szerintem nekem jobban fáj(lelkileg),mint neki.
2010. dec. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Volt egyszer egy hasonló kérdés, leírtam ,hogy bizony az én fiam kap a kezére ha olyant csinál, és pont előtte való nap csinált olyant, amiért megkapta élete első pofonját. Nem volt nagy, meg sem látszott neki, de zokon vette. A mai napig azt gondolom, hogy megérdemelte.

Képzelheted mit kaptam a többi anyukától!

2010. dec. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
És még valami. Egy dolog az, hogy ki mit ír ide névtelenül, és más dolog az, hogy mi történik otthon a 4 fal között.
2010. dec. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!