Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az, ha a babám 6...

Normális az, ha a babám 6 hónapos és 1 éves kora között egyetlen éjszakát sem aludt át? Mit csinálok rosszul? Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Éjszakánként felsír, van, hogy csak 2 szer, de van mikor 6 szor is. Kezdek kiakadni, 6 hónapja nem aludtam át egyetlen éjszakát sem. Csak arra nyugszik meg, ha én veszem fel, és mindig csak cicivel lehet megnyugtatni.
2009. ápr. 3. 09:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Azt csinálod rosszul, hogy szépen megtanítottad neki, hogyha sír, akkor kap cicit.

Egy hetet kéne kibírnod, amikor nem veszed fel. Ha tudod, hogy nem lehet éhes, tehát kapott eleget enni, akkor menj oda, simogasd meg a hátát/hasát, de ne vedd ki az ágyából. Egy hét alatt megtanulja, hogy már nem működik, az üvöltök -> mama jön és felvesz. Sajnos ez csak akkor működik, ha konzekvens vagy.

Szerintem érdemes egy hetet végigcsinálni és nem újabb 6 hónapot.

2009. ápr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden renben,Ő ilyen kis éberke!Nekünk 2 gyermek is ezt csinálja!A nagyobb 3 és fél évesen kezdte végigaludni az éjszakát!Természetesen fáradt vagy,meg tudod oldani,hogy aludj a babáddal délben legalább 1 órát?Nekem bevált,mintha kicseréltek volna!Csak szertne Veled lenni,ez természetes!Te jelented neki a biztonságot!Próbálj meg napközben pihizni!
2009. ápr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 2 hét múlva lesz 1 éves és még mindig felébred éjjel és cicit kér. Az éjjeli felébredések hátterében nemcsak az éhség állhat, hanem a fogzás is, valamit a babák jórésze "ellenőrzi" hogy megvan-e még anya ( szeparációs félelem a babák fejlődésének egy fontos korszaka )

A cici pedig varázsszer, éhségcsillapító, szomjúságoltó, vígasztaló, fájdalomcsillapító, nyugtató, anyaszagú......szóval mindent jól csinálsz, ne aggódj.


Kétgyermekes anyuka

2009. ápr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 0-1,5 éves koráig nem aludtam át egy éjszakát sem. Ez komoly.

Mi külön szobába raktuk 1,5 évesen, pár hét múlva átaludta az éjszakát. Nem mindig, de azért nagyon jól esett nekem is aludni egy kicsit.

Nem tudom, ti egy szobában vagytok-e, vagy külön.


Szerintem nem mi alakítottuk így, senki nem akar állandó ébrenlétet. Szerintem vannak ilyen babák.


(Aztán 3 éves korától megint nem aludt. Most 4 éves múlt, s már 2-3 hónapja alszunk, mint a mormota)

2009. ápr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

Az én lányom is ilyen volt,de ő nem csak 1 éves koráig,én is kikészültem!

el lettek kapatva!

Igaza van az 1. hozzászólónak!

Nálunk 1 éjaszakába került csak,hogy megtanulja,de 1,5 órát sírt!

Azt hittem megszakad a szívem,de muszáj volt!

2009. ápr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

9.40-es vagyok.

Bogi nem volt cicis, sajnos, és nem is evett éjjel, nem azért kelt fel.

Lehet, hogy beválik, ha hagyod sírni. (Én nem bírtam hagyni)

2009. ápr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Aki másfél óráig hagyja sírni a kisbabáját a saját pihenése érdekében az egy szívtelen DÖG!!!

A babák azért sírnak meg szükségletük van és az anyukájuktól várják a segítséget, nem azért hogy bosszantsák!

A sírni hagyott kisbaba magára hagyatva, megtörten, beletörődve, egyedül álomba sírja magát, és rádöbben hogy CSALÓDOTT AZ ÉDESANYJÁBAN és mégcsak véletlenül sem győzelem hogy lám megtanult egyedül elaludni!!


Nyugodtan le lehet pontozni, de aki szívéből édeanya az tudja hogy nem hagyjuk sírni a kisbabát.

2009. ápr. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
2.vagyok.Tényleg furi,hogy saját alvásukért mi mindenre képesek a Édesanyák!Én mindíg úgy gondoltam,hogy ha babámnak szüksége van rám én ott vagyok Neki!Az egyedül alvást,az éjszaka végigalvását később egyedül "megtanulja"!
2009. ápr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

20 hónapos volt,éjszakánként 3-4szer kelt fel!

Én meg két helyen dolgozatam!

1,5 óra sírás után soha többet nem nyűglődött,nem szenvedett,kipihent volt,kiegyensúlyozott és 20 hónaposan úgy döntöttem eleget szopizott,most már nagylány!

Nem szégyenlem magam,úgy érzem mindent megtettem érte!

Szóval max. te vagy a DÖG!!!!!!!!

Meg egy csöppet kúltúrálatlan is!

2009. ápr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem pontozlak le, eszem ágában sincs...Nagyon köszönöm a válaszokat, az az igazság, hogy nem vagyok képes arra a bizonyos 1,5 órára, se 0,5 órára. Nem többször, de egyszer sem. Nem hiszem, hogy minden éjjel azért sír, mert fáj valami. (pocak, fog, etc.)Persze hogy felkelek hozzá szívesen. Nekem csak az furcsa, hogy minden egyes éjszaka,kivétel nélkül.
2009. ápr. 3. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!