Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hátrány, hogy a lányunk...

Lehet hátrány, hogy a lányunk tápszeres születésétől fogva?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Kisfiam is születésétől fogva kapott tápszert, most másfél éves, eddig csak kisebb náthája volt, három napos lázunk, és egyszer elkaptunk egy hányós-fosós vírust (az egész családon végig ment).

Most 12,5 kg, 85 cm körül van, értelmes, okos és szép kisfiú. :)

2011. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem sem,mindenki azt mondja,hogy nem az.De az anyám folyton mondja,hogy inkább szoptassam,mert a tápszer nem tesz jót neki...
2011. ápr. 14. 14:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudnád szoptatni jobb lenne neki. Az immunrendszerét védi, erősíti. De nem katasztrófa ha tápszeres.
2011. ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
1-2 hónapig mindenképp érdemes szoptatni HA TUDSZ! Mert így kapja meg a szükséges ellenanyagokat ami erősíti az immunrendszerét! Ha nem tudsz szoptatni az se katasztrófa, attól még lehet ugyanolyan egészséges!
2011. ápr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem gond, bár tényleg jobb az anyatej, ez nem vitás.

Egyébként, ha nem tudsz szoptatni, de mindenképp szeretnél neki anyatejet adni, akkor beszélj a védőnővel, és Ő el tudja Neked intézni, hogy ingyen anyatejet kaphasson, ami ugyebár be is van vizsgálva, tehát biztonságos.

Sokan nem tudják, de a TB támogatja, így nem csak amiatt éri meg, hanem így ingyen kap anyatejet, még akkor is, ha Te nem szoptatsz, a tápszer pedig ugyebár elég drága.

Szerintem gondold át.

2011. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod szoptatni (nincs tej, a baba nem tud szopizni mert nem fogadja el, egészségügyi okok) akkor egyáltalán nem baj.


A kislányom is tápszeres volt születésétől fogva. Most egy virgonc kis 22 hónapos. Nem lett felfújt, nem értelmi fogyatékos (valahol a gyk-n ezt is olvastam), nem elhízott. Csodaszép, rendkívül értelmes kislány.


Beteg talán egy alkalommal volt, mikor a baba-mama klubba többen is fertőző betegként elhozták a gyereküket lesz@rva, hogy a többiek is elkaphatják.


92 cm, 11 kg. Az értelmi szintje majd 3 évesnek felel meg. (Nevelési tanácsadóba vittem felmérésre, mert féltem nem hiperaktív-e annyira mozgékony, ott állapították meg, hogy messze meghaladja a korát)

2011. ápr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi hátrány nem lesz, függetlenül attól, hogy miért nem szoptatsz. (Csak mert sokan kiemelték, hogy akkor nem hátrány, ha nincs tejed.)
2011. ápr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
én szoptatok, sógornő tápszerezi születésétől... 3 hóbap van a 2 baba között, annyi a különbség, h nekik több foguk van (3), nekünk 1. valamint az én fiam előre kezdett mászni, ők hátra indultak el :) és súlyban ők jobban állnak mint mi :) semmi hátránya... talán annyi, h ő lánya többször volt már beteg, mint én babám.
2011. ápr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tápszeres a kisfiam 3hós)

Strapa bírógyerek, nem volt még beteg, tiszta izompacsirta:):)

Pont ma voltunk 3hós oltásom, és vigyorgott végig:)

Semmi gond vele:)

Amúgy én is tápszeren nőttem fel, évente kb 1szer van egy 2napos náthám:)

Szerintem nem ettől függ

2011. ápr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
Ugyan nem a kérdésre válaszolok de én is nagyon félek a tápszertől.... Nagyon szerettem volna kislányom szoptatni de két hónapos kora óta nem kell neki a cici, sokáig kínlódtunk, hogy mégis elfogadja de nem sikerült... így egy hónapja fejem neki de már nagyon fáj a mellem a sok fejéstől és már a mennyiség is sajnos csökkent... :( Így most mi is kezdünk átállni a tápszerre.
2011. ápr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!