Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt anyuka, aki egyáltalán...

Van itt anyuka, aki egyáltalán nem tudta szopiztatni a babáját? Akinek kezdettől teljesen tápszeres a babája? Éri a babár valamilyen hátrány?

Figyelt kérdés
6 hós a fiam, kezdettől tápszeres, mert sosem volt tejem. Pedig mindent megtettem, ezt most nem részletezném. Egyre nagyobb lelkiismeret furdalásom van emiatt, hogy a kisfiam esetleg nem kapott meg valamit, ami a tejcsiben van. És már sirógörcs kap el, amikor valaki megkérdi tőlem: Van még tejed?? Nap mint nap. És amikor mondom, hogy nincs, sajnálkozást, döbbenetet kapok!
2009. ápr. 27. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia

ne keseredj el, nem ezen mulik az anyasag. ha nincs tej, nincs , nem dol ossze a vilag. igazabol az anyatejben a bizonyos betegsegektol vedo immunoglobulinok a plussz ami a tapszerben nincs, de amugy az is teljes erteku etel szamukra. gondolj arra, h azt az energiat amit aggodasra forditasz, inkabb magadra vagy a babara. lepj tul a szoptatas ketdesen, mert a babad jol van, igy is taplalod es biztos szereted, megadsz neki mindent :)

2009. ápr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

fiam 3 hétig szopott, 1ik bárinőm lánya 5 napig. 1ikőjüknek sincs semmi baja. makk egészséges kisördög mind2:))) 1 évesek lesznek a napokban.

most az anyatej kicsit túllihegett dolog szerintem, én immunofortosos tápszert adok a fiamnak, babatejből is azt fog kapni, és nincs semmi baja a babónak, eddig még 1 náthája sem volt, 1szer sem volt még beteg.

2009. ápr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

még így is jobban jártál, mint én

engem nem fogadott el a lányom, és annyi tejem volt, hogy nem győztem fejni, sokszor be is gyulladt, becsomósodott a mellem.

nem lesz semmi hátránya a babádnak, az én lányom ugyan olyan egészséges, mint akik anyatejet kaptak.

Az, hogy sajnálnak, hát nem kell velük foglalkozni.

2009. ápr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól jó anya egy anya, hogy szoptatja a gyermekét. Én szerencsés vagyok, mindkét gyermeket tudtam szoptatni, a pici most 4 hónapos, s egy egyidős baba kapja tőlem a lefejt maradék tejet. Én ezzel próbálom segíteni azt, aki bár mindent megtett, mégsem sikerült a szoptatás. Én tisztelem őt, hogy hetekig gyötörte magát, próbálkozott kifacsarni magából tejet, de nem sikerült.

Egyébként senkinek semmi köze ahhoz, hogy van-e tejed, s nem kell rád sajnálkozva nézni, mert ettől tényleg sírógörcsöd lehet.

Semmilyen hátrány nem éri a babádat, mert te biztosan nagyon szereted, ragaszkodsz hozzá. A legfontosabb az, hogy a baba szeretetet kapjon, érezze, hogy törődünk vele, gondoskodunk róla. Szép dolog a szoptatás, de nem minden!

2009. ápr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos Mo-on még így állnak hozzá az anyukához ha nem szoptat, pedig nem biztos, hogy nem tett meg mindent érte. A barátnőmnek meg sem jött a teje és semmi baja a kicsinek. Ezek a tápszerek már nagyon hasonlóak az anyatejhez, ezt a szülésznő unokanővérem mondta.

Én sem tudtam túl sokáig szoptatni, egy hónap után elapadt a tejem. Azóta tápszeresek vagyunk, most lesz 4 hónapos és gyönyörűen fejlődik a drágám.

Ne legyen rossz érzésed, ha te mindent megtettél. Nem rajtad múlt. Ha pedig a babád szépen fejlődik, ne aggódj.

2009. ápr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos, én sem tudtam szoptatni a fiam, mert nagyon kevés tejem volt és már a kórházban tápszert adtak neki amihez pár nap alatt hozzászokott :(. Ezután már hiába próbálkoztam, nem fogadta el a mellem, szabályosan dührohamot kapott a kisfiam minden szoptatásnál. Két hónapig próbálkoztunk, majd a Doktornő tanácsára feladtuk. Most 16hónapos a kisfiam, és idáig soha nem volt beteg, még az oltásoknál sem lázasodott be soha. Az egész család influenzás volt és ő mégsem kapta el. Ne foglalkozz senki véleményével. Nem hiszem, hogy bármi hátrány érné a babádat, ma már a tápszerben is megvan mindaz ami egy fejlődő kisbabának kell.:)

2009. ápr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!