Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Törvényszerű, hogy egy kisbabá...

Törvényszerű, hogy egy kisbabás anyuka kimerült és fáradt legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szinte mindenhol azt olvasom vagy hallom, hogy a kisgyerekes anyukák mennyire le vannak strapálva, milyen nagyon elfoglaltak és kimerültek. A kislányom 8 hetes, nagyon jó baba. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy estére nem esik jól ágyba kerülni, de alapvetően mindenre jut időm és energiám (háztartás, torna, nagy séták a kicsivel stb., de még a fodrászhoz vagy kozmetikushoz is eljutok) Eddig még nem éreztem egyszer se, hogy teljesen lestrapálna a baba. Igyekszem minél többet foglalkozni vele, de elbizonytalanodtam, hogy talán ez mégsem elég, és ezért jut időm másra is.

Nektek hogy alakul egy napotok, nagyon elfáradtok?


2011. júl. 22. 22:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
szia. 8 hetesen nálunk is álom baba volt, most 9 hónapos, nem mondom, hogy rossz, csak sokkal többet kell foglalkozni vele, mert igényli. Meg persze a hiszti, anya sarkában legyen fél méteres körzetben :) úgyhogy változni fog ez szerintem. Én se gondoltam, de most fáradtabb vagyok mint anno az első hetekben.
2011. júl. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
6 hetes a babám, de ezt a kérdést én is feltettem magamnak. De csak azért,mert olyan sok kérdés van itt, hogy hogy lehet túlélni az első pár hónapot. Egyébként nekem sem jutna eszembe, mert gondolom, hogy nagyobb korában, amikor többet van fent, akkor már nem marad annyi időm másra. De most azért mindenre van időm )kopp-kopp) :)
2011. júl. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Eddig én is így gondoltam...DE most 8 hónapos, másfél hónapja fogzik egyfolytában szegény, na most már kezdek ki lenni, egyre kevesebbet alszik, úgy hogy eddig szinte átaludta az éjszakákat...Most én is tudnék panaszkodni, de már értem, milyen rossz annak akinek a picije elejétől pl:hasfájó, és sokat kell éjszakáznia, szóval nem panaszkodom, eddig jó baba volt, most ennyi nyűgösködés bele kell férjen nekem is, hisz ő jobban szenved, mint én a nemalvástól:)
2011. júl. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nálunk az elején sok gond volt a tejcsivel, nem volt elég, plusz kis súllyal született a baba, ezért muszáj volt hozzátáplálni, mert nem hízott, hiába próbáltam mindenféle tejszaporítást. Szóval nekem az első hetek kínszenvedések voltak a szoptatással való szenvedés miatt, plusz éjjel alig aludt, sokszor kelt enni, és mivel kevés volt a tej...

Aztán amikor már éjjel is kapott tápszert jobb lett a helyzet, most 3 hónapos a leányzó. Időnként fájdogál a hasa, nyűgös, nagyon érzékeny a frontokra, kis súly miatt nem alussza át az éjszakákat, szóval én elég lestrapált vagyok, nem a nappali dolgok miatt, hanem azért az 5-6 óra alvás elég kevés hónapok alatt. De túl lehet élni. :)

2011. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Igen én is így gondoltam nem is olyan régen. Már 1,5-2 hónaposan kialakult a napirendünk. Az éjszakák is szuperek voltak. 9-től alvás reggel 7-ig, aztán egy kis közös pihi 7-9-ig. 1,5 óra ébrenlét után 2-3 óra alvás. Nem volt okom panaszra :D de most...kb. 4 hónapos kora óta intenzíven elkezdődött a fogzás. Éjszaka 2 óránként ébredünk, csak cicin nyugszik meg. Ha ezen túl vagyunk napközben is 15-20 perceket alszik, max 3-szor, csinálj na valamit. Ráadásul elkezdett kúszni-mászni nem hagyhatom ott akárhol mert már nagyon kászta :D De jobban élvezem ezt az állapotot, minta amikor kisebb volt, egyre okosabb, ügyesebb, lehet vele már jókat játszani. Fáradt és nyúzott vagyok, de ki nem tolja le :D
2011. júl. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Most még majd mindenre van időd.De később már nem lesz enyire "egyszerű".Bár ne igy legyen.Azt leszámitva,hogy a kisfiam nem akart cicizni ezért nekem fejnem kellett majd 10 hónapos koráig semmi gond nem volt vele!Gyönyörüen elaludt egyedül 6 hates korátol az éjszakát is átaludta.Mindent megbirtam csinálni mellette játszva.A gondok akkor kezdöttek mikor jöttek a fogai és párhuzamossan megtanult felálni is.Na onnantól kezdve nem volt alvás a kiságyba.figyelnem kellett hol mikor áll fel mert a leülést azt csak sokára fedezte fel.Addig eldölt mint egy zsák.Persze nem minden gyerek egyforma lehet nálatok nem lesz nagyobb változás!

2011. júl. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Oooo, hat 8 hetesen szupiiii volt nekem is!ataludta az ejszakat, nappal sokat aludt, majd kicsattantam! Elveztem! 3 hosan valtozott meg zombiva az eletem, most 10 hós.es meg tart. Pedig nem volt soha beteg. Hozzataplalasnal lett hasfajas, 7 hosan mar8 foga volt, zsinorban hetekig minden nap csak 3-4 orat aludtam ejjel, nappal 2x fel orat aludt. Szoval...nem torvenysxeru, hogy ha 8 hetesen alombaba, 1 honap es kesobb is az lesz :(((((
2011. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

ó, a fiammal azt se tudtam fiú vagy lány vagyok é. Az élet nem állt másból csak szoptatásból, vigasztalásból, ringatásból, "rázogatásból"(puki, böfi)QQ3W.

Aztán ahogy nőtt, csatlakozott ezekhez egy kézen fogva vezetgetés, vagy az egész napos üvöltés. Volt amikor kánont üvöltöttünk:S 13hónapig mosott fos voltam...

Aztán elcsitultak a dolgok.

Megszületett a lányom. Most 6hónapos, és egy kis angyal, igaz éjjel sokat bohóckodik, de nem érzem magam mókuskerékben, jön megy a lakásban(mászik a kicsi), lefoglalja magát. Vele tényleg jut időm mindenre:D(főtt kaja, rendrakás, süti sütés, tanulás) Igaz belépet e szep.szorongásos korszakba, mert ha nem lát keservesen sír, de hordozóban, vagy habtapin jön velem a konyhába, fürdő elé stb, és lehet mellette élni:D

Lehet nincs patikatisztaság minden nap, de a 2évesem tesz is róla, hogy felesleges legyen felmosni:D

De ezt 2éve kérded tőlem, azt mondtam volna cseréljünk babát:D

2011. júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Az én lányom is nagyon jó baba, még most is, és persze akkor is az volt, amikor megszületett.Akkor nekem is volt időm mindenre, csak azért voltam hulla, mert éjjel akkor még 2-3-szor is felkelt enni, és az volt, hogy 1,5 óra volt.De alapjában véve minden nagyon klassz volt, a lakás ragyogott a kaja gőzölgött mire megjött apa.

Most 6,5 hós a lányom, vannak napok, mikor 2-3-szor fél órát alszik és van, hogy 2-szer 2 órát.Na olyankor beidőzítem a házimunkát.Tegnap jutottam el addig, hogy minden kész és a hajam is be tudtam végre festeni.

A kislányom különösebben nem igényli a tárasaságomat, nagyon jól elvan egyedül és egyedül is alszik.Mégis van,. hogy estére hulla vagyok, pl mert nyűgös a foga miatt és mert kézben van el, vagy nagyi egy hétig függőlegesben tartotta, nekem meg vissza kell szoktatnom a játszószőnyegre.

Szóval csatlakozom az egyik előttem szólóhoz:

Tedd fel ezt a kérdést ugyanígy egy él év múlva újra :)

Majdnem 7 hós kislány anyuja

2011. júl. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

2 gyerekes anyukaként lehet másképp fogod érezni ezt a dolgot, mert hiába lesz pici a kicsi és csak enni+ aludni fog, a nagy is ott lesz, és majd tesz róla, hogy estére lestrapálódj.

Az én nyugodt, nem sírós 16 hósom ripsz-ropsz hisztis kisördög lett, plusz javában folyik a szeparációs szorongás, és természetesen a nagyfiammal is illik foglalkozni, mert ő is igényli.

Vannak olyan napok, amikor még annak is neki tudnék ugrani, aki megkérdezi, hogy ugy milyen jó otthon lenni és egész nap babázni?

Bocsánat, kedves kérdező, de én most éppen a lestrapált időszakomat élem, és ezért lett egy kicsit csípősebb a válaszom. Nem neked szól természetesen, csak egy kicsit most itt kipanaszkodtam magam. Jó babázást és sok türelmet kívánok neked a későbbiekhez!

2011. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!