Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy mindenki...

Miért van az, hogy mindenki minél hamarabb elkezdi a hozzátáplálást, mikor 6 hónapig csak a szoptatás v. annak hiányában a tápszer javasolt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 13:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én például abból éreztem, hogy eljött a hozzátáplálás ideje, hogy már szopi után 1-2 órával újra megéhezett, hiába szopott sokat mennyiségre már nem volt neki olyan laktató.Ez számomra egyértelműen jelezte, hogy csak a tejecske már kevés neki, így elkezdtem gyümölcsöket és zöldségeket adni, gabonaféléket is kaptak már 4-5 hónaposan a fiaim.

Tejterméket, tojást, epret is adtam már a betöltött 8. hónap előtt, mivel a szervezet minél később találkozik egy bizonyos allergénnel, annál nagyobb a valószínűsége, hogy allergiás reakciót fog kiváltani, mivel idegenként kezeli a szervezet, hiszen addig még nem találkozott vele.

Ezt pedig az ország egyik legelismertebb allergológus professzor asszonya ajánlotta nekem és én eszerint etettem a fiaimat, soha nem volt ételérzékenysége egyiknek sem, pedig fehér bőrű, kék szemű, szőke fiúk és mint tudjuk ezek mind hajlamosító tényezők.

2011. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mi hat hónaposan kezdtük volna a hozzátáplálást, ha elfogadta volna, de nem fogadta el, most 9 hónapos, és még most sem mindig tudunk akár egy étkezést is kiváltani. Ha van kedve gyönyörűen megeszik bármit (spenótot, tököt, céklát, gyümölcsöt, petrezselyemgyökeret...), de ha nincs, akkor csak cici. Szerencsére van elég tejem és még most is előfordul, hogy egész nap csak szopik, és simán kibír 4-5 is szopi nélkül. (igény szerint szoptatom, nem én akarom 5 órán át húzni)Akarhattam én bármit bevezetni, és jöhetett bármilyen ajánlás, ő most lesz érett rá.
2011. júl. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen a babácska biztos tudni fogja. 8.-án lesz 5 hónapos, megvárom a 6-ot és majd ő eldönti.:)

Köszi cikket is.

2011. júl. 29. 14:30
 14/15 anonim ***** válasza:

én nem kezdtem el hamarabb, 6 hósan, a kislányom előtte kizárólag cicin élt...és még utána is kb 1 éves korig, mert nem nagyon fogadott el semmit, csak a gyümölcsöket. húsról, zöldségről stb hallani sem akart. ja mg a reszelt sajtot is megette....

nem lett semmi baja, most 2,5 éves és minimálisan válogatós, midnenkienk vannak ételek, amiket nem szeret, ő pl. a rakott dolgokat és a töltött paprikát, töltött káposztát nem, de azon kívül szinte mindent. én sosem erőltettem a kaját, mivel az én tejem szemmel láthatólag elég volt neki 1 éves korig, onnantól meg ő maga kezdett el eszegetni (1 évesen 75 cm és 9,8 kiló volt, ami épp az átlag, mi szülők is átlagos magasak vagyunk).

2011. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
69%
régen 20 éve azt mondták,hogy 2 hetesen el kell kezdeni a hozzátáplálást,most meg mást mondanak
2011. júl. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!