Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érezzem magam kirekesztve,...

Érezzem magam kirekesztve, mert nem tudtam szoptatni?

Figyelt kérdés

4,5 hós koráig tudtam szoptatni a gyerekem (mellette tápszereztünk is, mert kevés volt), egyik napról a másikra ő hagyta abba. Kipróbáltam sok mindent, hogy legyen tejem, de alig segített.

Erre a lakóhelyemen nemrég szerveztek egy ünnepséget (!) azoknak az anyukáknak, akik min. fél éves korukig vagy azután is szoptattak.

Olyan bénának és kirekesztettnek éreztem magam, amikor ezt megtudtam :-( Mintha nem lennék jó anya, mert nekem nem ment, nekem nem jár elismerés.


2011. júl. 31. 09:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Az,hogy nem tudsz szoptatni az nem egyenlő azzal, hogy nem vagy jó anya. Ezt verd ki a fejedből. Eddig szopott a babád és kész. Át kell állni a tápszerre.
2011. júl. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Na ez a diszkrimináció!Felháborító!remélem elveri az eső az ünneplést!:)
2011. júl. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

én jól felrugnám aki rendezte.

én 2 hónapos koráig szoptattam.

2011. júl. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
30%
Ez gáz! Nem elég feldolgozni a kudarcot belül, még ez is...
2011. júl. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%
Nekem műtétem volt a szülésem után, ami miatt 2 hétig kórházban kellett feküdnöm, távol a kisfiamtól. A műtét súlyossága és komolysága miatt gyógyszeresen kellett elapasztani a tejemet. Sosem szoptathattam a kisfiamat, nagyon nehezen dolgozom fel. És igen, valóban én is kirekesztettnem érzem magam, mikor megkérdezik, hogy szopik még a 4 hónapos fiam, és azt mondom, hogy nem. Erre olyan megvetően néznek rám, mintha legalábbis verném a gyereket. Az elején ez nagyon fájt, de már túltettem magam rajta. Ne foglalkozz velük! Nem attól vagy jó anya, mert szoptatod a babádat! Szerintem ezeket az ünnepléseket és felmagasztalásokat azok találják ki, akik ezzel akarják bizonygatni másoknak, és főleg maguknak, hogy ők milyen jó anyák. Pedig a dolog tényleg nem ezen múlik!
2011. júl. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

én kizárólag 1,5 talán 2 hónaig szoptattam utána 3-4 hóig pótólni kellett.és?

nekem nincs lelkiismeret furdalásom,és neked se legyen attól még tök jó anya lehetsz.

nekem a védőnő azóta is az orrom alá dörgöli.

2011. júl. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
köszi lányok, én is igyekeztem feldolgozni ezt a "már nem megy" érzést, és amikor már azt gondoltam, hogy le van ejtve, aki ezen lovagol.. na akkor jött ez az ünneplés :-(
2011. júl. 31. 10:18
 8/19 anonim ***** válasza:
38%

Eleve ez a mizéria, mint ha valami hőstett lenne a szoptatás!!!

Én mindig ki voltam akadva, hogy vad idegen embereknek az az első kérdésük, hogy szopik-e még a lányom. Mi közük hozzá? Én sem kérdezem, hogy mennyit szexel a férjével...

Szóval megértelek, hogy ki voltál akadva, egy ilyen ünnepségen, de ne törődj velük!! Nagyon jó anya vagy, csak ez számít!!!!

2011. júl. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Engem kb.mindennek lehordtak,mert csak 2 és fél hónapig szoptattam a babámat ugyanis tovább nem tudtam,mert nem volt tejem.Így is az utolsó 2 hét már csak úgy ment,hogy mindenféle praktikát bevetettem,hogy valamicske tejem legyen,de pótolni kellett!Szóval a lényeg,hogy megkaptam (fórumon),hogy milyen anya vagyok,hogy nem teszek meg mindent azért,hogy legyen tejem!És hogy attól nem is lesz tejem,hogy tápszert keverek! Na?Az milyen?Az okos tejben úszó hiper-szuper csoda anyák beolvastak,mert nincs tejem!
2011. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 bendzso ***** válasza:
35%

Ugyan már csajok! nem kell ezekkel foglalkozni! vannak, akiknek van teje és semmi más dolga, mint, hogy évekig szoptassa a gyerekét. ebben leli anyaságának kiteljesedését. és vannak akik nem tudnak, vagy nem akarnak a végtelenségig szoptatni!


a szoptatás akkor és addig jó, amíg mindketten élvezitek. ha az egyik fél nem akarja, akkor nincs értelme ezen rágódni. főleg, ha a baba nem akarja.

attól, hogy nem szopik a végtelenségig, attól még boldog és egészséges ember lesz belőle és szeretetteljes kapcsolat alakul ki közöttetek. aki pedig kirekeszt, mert nem szoptatsz, az nem is a te világod, nem a te barátnőd, annak a jóanyaságról alkotott véleménye más, mint a tied. más értékrenddel bír, és lehet, hogy az életben nem is találkoztatok volna, ha éppen nem születik gyereked. nem kell törődni azzal, hogy mindenhonnan az ömlik, hogy szoptatni kell, ha te mindent megtettél annak érdekében, hogy menjen és nem megy, akkor minek erőltetni!

itt egy oldal, ahol ezzel sokat foglalkoznak, ez a legutolsó cikk, de sok egyéb van még, amit érdemes elolvasni, nekem nagyon tetszik az ő hozzáállásuk:

[link]

2011. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!