Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyünk, ha "agresszív" a...

Mit tegyünk, ha "agresszív" a kicsink?

Figyelt kérdés
15 hónapos kislányom nagyon értelmes, már számol, dalokat, mondókákat tud, mondatokban beszél, elomdja, hogy hívják, stb.,stb., de az értelmi fejlettsége mellett rettentő akaratos is. Ha vmi nem úgy van, ahogy ő szeretné, vagy vmit nem engedünk meg neki, akkor megüt, megharap, megrúg. Már minden módszert kipróbáltam: volt, amikor megszidtam, majd elmagyaráztam, hogy miért nem helyes így viselkedni; volt, hogy megbüntettem érte, vagy visszacsíptem, de se a "beszélős", sem a "visszavágós" módszer nem segített. Sőt, most már odáig jutottunk, hogy az apukáját és a nagyszüleit, de ami a lekínósabb másokat is megharap, megcsíp. A családunk békés típusú, sose látott agressziót senkitől, hangos szó is ritkán hangzik el, akkor mégis miért csinálja, és mit lehet tenni? Érdeklődtem és se én, sem a férem, se senki más nem volt kisgyerekként ilyen. Miért pont az én édes kis angyalkámból bújik ki az "agresszív kismalac"???
2011. jún. 22. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem szinte minden gyereknek van ilyen időszaka, mert még nem tudják hogyan vezessék le a mérgüket

nálunk az vált be, hogy nem vettünk róla tudomást, mert észrevettem, hogy minél hangosabban szóltam rá, annál jobban csinálta, és mikor egyszerűen nem vettem róla tudomást, pár nap alatt abbahagyta, mert így nem volt reakció, nem volt közönség, és már nem volt érdekes a dolog

2011. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ha nem kap meg valamit vagy valamire azt mondjuk neki,hogy nem,iszonyú hisztit levág.Ami a keze ügyébe kerül,elhajítja,dobálja,mostanában már a fejét is csapkodja:( Már arra gondolok,nála előbb kezdődik a dac korszak:) 17 hós amúgy.

Ilyenkor én úgy csinálok,mintha nem érdekelne a dolog,kimegyek ahol éppen a "műsor" van,átmegyek más helységbe.Jön utánam persze,de mindig csinálok valamit aztán így előbb-utóbb abba hagyja.

Van a családban másik kisgyerek aki ilyen agresszív???Esetleg tőle láthatja a lányod.Nálunk hugom kislánya ilyen,ő mondjuk bölcsis,tehát láthatja onnan is dolgokat.De van neki egy unokatesója aki kicsinek sokat bántotta,szerintem ennek is köze van a dologhoz.

2011. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A lifenetwork és a viasat3-on is szokott lenni s szuper dada című műsor, ott nagyon sok hasznos tanács van és mindig beválik a műsör végére!!!
2011. jún. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor nem is akkora angyalka :) na jó ez csak vicc volt, persze, hogy mindezek ellenére is az.


Próbáld meg figyelmen kívül hagyni. Ha bánt, ne szidd meg, ne magyarázz neki semmit, csak maradj csendben és ne figyelj rá. Nincs jobb ötletem, mert már tényleg mindent megpróbáltál.


Egyébként, ha megfigyeled a felnőttek között is vannak határozottabbak (akaratosabbak), céltudatosabbak stb. Csak ők nem így reagálnak, ha valami nem sikerül. Na ezt csak azért írtam le, mert nem biztos, hogy örökölte és hogy elrontottatok valahol valamit.

2011. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Más kisgyerektől nem láthatja, illetve már látta hisztizni az unokatesóit, de harapni, vagy csípni sose. Ők nem csinálnak ilyeneket. Szóval az a legjobb, ha nem teszek semmit, azaz úgy teszek, mitha levegőnek nézném?! Húha, ez biztos nehéz lesz, de megpróbálom. Majd elszámolok magamban 10-ig, vagy 20-ig :) Köszi, hogy megnyugtattatok, hogy nem én "cseszem el" a nevelését, mert a férjem és a nagymamák már kezdenek engem hibáztatni burkoltan és ez nagyon bánt. Van, hogy sirdogálok miatta a fürdőszobában, hogy ne lássa senki... Szeretnék jó anyuka lenni és nem akarom, hogy azt gondolják, hogy ráhagyom a kislányomra az agressziót.
2011. jún. 22. 14:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy nem jutalmazod "figyelemmel". Tudom, milyen nehéz, de ha bánt akkor nyugodt hangon told el, közöld hogy fáj és pont. Ne eeld fel a hangod, ne büntesd. Fontos, hogy empátiát se várj tőle. Ha nem reagáljátok le, nem lesz vicces. Azért "terjedt ki" a családra, idegenekre, mert mindig nagy hűhó követi az agressziót.
2011. jún. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem szabad rajtad látnia hogy kiborít mert annáll jobban csinálja. és: ha elkezdni a cécót , megmondnai, hogy ha most azonnal nem hagyod abba, akkor itthagylak. és ha nem hagyja abba, akkor azonnal átmenni más helyiségbe, és megvonni tőle mindn figyelmet. ha verekszik, és megy utánad, ütni rúgni ,akkor berakni a kiságyba mondjuk, és megmondnai, hogy ezt nem szabad anyának ez fáj, és nem tűri, ha abbahygta, akkor kijöhet (de szobaajtót ne zárj rá soha, és légy a közelben amíg a kiságyban tombol). aztán hisztizzen csak. ha nem hagyja abba akkor néha kérdezd meg tőle, hogy abbahagyta e- már? ha hajlandó lenyugodni, akkor ki lehet békülni. pár szóval elmondani neki, ölbevéve, hogy miért is nagyon rossz ez amit csinál. és miden alkalommal ugyanígy. nem kell kérlelni meg semmit ha begajdul, úgyse hallja meg. főleg a nagyszülőket figyelmeztesd hogy hogyan bánjanak vele iylenkor. ők hajlamosabbak kérlelni, gügyögni, engedni a hisztinek....nem kell semmi durvaság, nyugodtan de határozottan kell kezelni az egész helyezette, hogy lássa, ez nem elfogadott semmilyen szinten és soha.

2,5 éves kislány anyukája

2011. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

első vagyok

itt egy videó, igaz nem agresszióról szól, hanem a hisztiről, de az jól lejön belőle, hogy csak a figyelemért csinálják

egyébként nagyon vicces :D :D

[link]

2011. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!