Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátok is bejelentés nélkül...

Hozzátok is bejelentés nélkül állít be a védőnő?

Figyelt kérdés
Még először "elnéztem" neki,de mostmár mindig ez van.Volt,hogy konkrétan a wc-n ültem,onnan ugrasztott le,meg ha nem megyek ki,akkor hív telefonon.Nagyon kellemetlen,hogy nem mondja mikor jön,és engem zavar,de nagyon.Nálatok is van/volt így?
2011. aug. 4. 07:41
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Miért hagytad nyitva az ajtót????
2011. aug. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Szerintem védőnője válogatja, a miénk pl 2x volt nálunk az első hónapban, azóta csak akkor látjuk, amikor tanácsadásra megyünk a babával, de ott is előfordult, hogy ilyen-olyan ok miatt ott sem volt, így 3 hónapja nem is látta a babát, mikor legközelebb végre tudtunk találkozni a rendelőben. A tied kicsit túlbuzgó, de az is lehet, hogy szimplán nem is érzékeli, hogy probléma neked, amiért mindig váratlanul jelenik meg. Én sem örülnék neki, megvan a saját ritmusunk a babával, és ha éppen alszik, vagy szopizik, vagy pancsizunk, akkor jöhet akárki, nem megyünk ki kaput nyitni.

Vagy ne nyiss ajtót, mintha nem lennétek otthon, vagy beszéld meg vele, hogy szóljon előre, ha jönni akar.

2011. aug. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Szia, nem olvastam végig mindenkit, de hozzánk is mindig bejelentés nélkül jön. Sokszor megjárja, mert a kaputelefon félre van rakva ha a gyerek alszik, telefonon meg nem hív. Nem azért jön "hívatlanúl" mert gond van nálunk, csupán a környéken sok anyuka van akihez kijár. Nem egyeztethet mindenkivel és igyekszik egy nap alatt lerendezni. Van, hogy hónapokig nem jut el hozzánk, de a gyerekorvosnál úgyis szoktunk találkozni mert ő a csecsemős. Nekem nem kellemetlen, hogy így jön, csak néha annyi a dolgom, hogy "útban van".
2011. aug. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Nálunk a régi védőnő mindig szólt h jön/vagy amikor a szomszédban volt hivott h most jönne hozzánk.. a mostani meg kb 2szer volt... Tanácsot nem ad mert a gyerekdokija más mint a körzeti orvos...mondjuk nálunk is félre tettem a kaputelefont mert ha jött alvás időben:( S akkorén is alszok a lányunkkal. Igy is 2hetente havonta látja mert megünk tanácsadásra méretkezni. nálunk multkor szólt h jönne hétfőn. (amikor járunk babaklubba beszélgetni más anyukákkal) Mondom oké,akkor nem megyek klubbozni. Felkelek reggel 8kor(9kor szoktunk kelni) kávét fözök meg ilyenek,elpakolom az este elmosogatott dolgokat meg mosogatok egy frisset,reggelizek,felöltözök normális ruhába.erre várom du 5ig hogy mi a helyzet... Erre nem jön... Azóta is jön..
2011. aug. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
20%

Ha nem tetszik,

a) beszéld meg vele, mi a bajod

b) nyugodtan lemondhatsz róla


Ja, és inkább örülnél, h neked la. leiismeretes a vnőd, sokan kb. le se sz@rják a gondozottjaikat. Persze, baromi idegesítő lehet egy idő után, de ahelyett, h itt puffogsz, kérd meg, h szóljon egy nappal a látogatás előtt.


Amúgy ezt azért csinálja, h ha valami probléma van (pl. mocsok, rendetlenség, kutyasz@r a nappali közepén) akkor észrevegye. Sokan sajnos direkt rendet tesznek vnői látogatás előtt, így a vnő egy nem reális képet lát a családról. :(


Persze, az jó, h nálatok minden ok, de ezt téll vele beszéld meg.

2011. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

hozzánk is mindig csak úgy beállít és engem is marhára idegesít!ugyan az a szitu csönget nem megyek ki mert épp mást csinálok akkor hív telefonon,ha nem veszem fel akkor meg vonalason....én kivagyok tőle!és nálunk is előfordult múlt héten ,hogy húgom itt volt ajtót nyitott szólt,hogy épp alszunk nyűgi éjszakánk volt,erre mit hallok,hogy hahoozik a háló előtt és addig nem nyugodott még a kemény 3 kérdést fel nem tette a 3 hós státuszmérésre....fiam is felébredt sírt persze az meg feküdjek vissza aludjatok...hát kössz az én fiam nem így működik sajnos!!!!

üdv egy 3 hónapos kisfiú anyukája

2011. aug. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

nekünk mindig szól előre.

ha bárki csönget, amikor nem alkalmas, akkor nem nyitok ajtót. a telefonomat is olyan helyen tartom,ahol nem ébreszti fel a babám.


szerintem is beszélj vele, ha ez nem segít, akkor simán ne nyiss ajtót. nem kötelességed állandóan otthon lenni.

2011. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

2 éves a kislányom.

a 2 kezemen megtudom számolni,hogy hányszor volt nálunk..

most is mikor voltam nála terhességi kiskönyvért,akkor kérdezte,hogy legközelebb ő jöjjön,vagy bemegyünk mi...merthogy ilyenkor ügye havonta kell látnia a kismamát..

mondtam neki,hogy majd inkább megyünk mi,mert reggelente mindíg baromi kupi van itthon...erre ő..na hát őt aztán nem érdekli a rendetlenség..nem arra kíváncsi.. :)

szóval én kerek perec megmondtam neki,hogy inkább én bemegyek a kicsivel és legalább nem kell itthon pucba vágni magunkat...mert hát nem vagyok az a minden nap takarítsunk anya típus...

Szóval nálunk általában akkor látta a kislányunkat,mikor bevittük őt a dokihoz szurira,vagy beteg volt,meg ilyenek..

Ilyenkor beírta a kiskönyvbe a szokásos adatokat és le is tudtuk az egészet...

Ja..egyszer a legelején volt egy olyan,hogy pont készen lettünk a szoptatással,rajtam egy bugyi és egy trikó volt,mert akkor keltünk fel..mentem pelusozni,mert persze mindíg kaja közben kakilt a kislányom...nem is volt rendesen felhúzva még a felsőm sem...erre beállított a védőnő....

Hát mondom a páromnak adjál már rám egy gatyát,mert itt állok majdnem meztelenül..ő meg becaflatott a kicsihez,mondván,hogy legalább megnézi a köldökét,ha már pelusozom...

Na azóta mindíg a megbeszélt időpontra jött... :)

De azért eléggé idegesítő volt,hogy olyankor toppant be,amikor még fel sem ébredtünk úgy igazán...nem volt még szerintem 8 óra sem..úgyhogy nyugodtan jöhetett volna később is..de akkor még csak arról volt szó,hogy jön aznap valamikor...na de ki tudta hogy reggel 8 körül.? :)


Szóval nálunk csak a legelején volt,hogy váratlanul beállított,de aztán mindíg akkor jött,amikor megbeszéltük.,de inkább én vittem a kicsit,mert úgy jobbnak találtam.

2011. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Amúgy ezt azért csinálja, h ha valami probléma van (pl. mocsok, rendetlenség, kutyasz@r a nappali közepén) akkor észrevegye. Sokan sajnos direkt rendet tesznek vnői látogatás előtt, így a vnő egy nem reális képet lát a családról. :(


Oké, de mondd már el nekem, hogy mégis milyen intézkedéseket tesz, ha esetleg kupit talál? (:

2011. aug. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Az én védőnőm mindig felhív aznap reggel, amikor jönni szeretne, hogy hány óra körül nem zavarna. Nagyon aranyos.

Szerintem beszéld meg vele, hogy legközelebb jelezze, ha jön, mert "nem szeretnéd, ha hiába fáradna, mert éppen nem vagytok otthon." Az ilyesmit mindig úgy kell megközelíteni, mintha az ő érdeke lenne.:)) Ha mégis bejelentés nélkül érkezik, nem vagy köteles ezek után ajtót nyitni. Amúgy egyébként sem, nem hatósági, jogi személy, rendőrrel meg gondolom, nem érkezik...:)))

Soha nem hallottam olyanról, hogy a védőnők protokolljában benne lenne a rajtaütésszerű támadás, de majd megkérdezem az enyémet. Szerintem nincs ilyen.

2011. aug. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!