Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szültetek? Császárral...

Hogy szültetek? Császárral vagy természetes úton?

Figyelt kérdés
Úgy veszem észre, hogy mostanában nagyon sok a császár.Érdekelne, hogy itt mi az arány!
2009. okt. 10. 11:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
68%
4 sima szülés, mindenféle "rásegítés" nélkül.
2009. okt. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
100%
Császár. A magzatvíz elfolyás után rendszertelen és enyhe fájások miatt. Nem tudták semmivel sem beindítani. 17 óra múlva császároztak.
2009. okt. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
23%

Sima szülés, fájáserősítő infúzió rásegítéssel. Elég kényelmes volt a babám, így is 13 órán keresztül "érkezett".


Én is úgy látom, hogy talán jóval több a császár, mint indokolt lenne. Van pár orvos, aki pénzért bárkinek megcsinálja, minden egészségügyi indok nélkül is. Szerintem ez nagyon nincs jól, lassan divatot csinálnak belőle.

2009. okt. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok


Nekem sima szülésem volt,és nem kaptam semmilyen fájdalomcsillapítót,meg beöntést sem,mert idő sem lett volna rá...


Mindenkinek jó babázást!

/Egy 2 hónapos gyönyörű kislány anyuja :)/

2009. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sima szülésem volt és 4500 gr-mal született meg a kisfiam.
2009. okt. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
36%
Hüvelyi úton minden féle fájdalomcsillapító nélkül. Az eredmény egy csodálatos kislány és durva sérülések de mindent megért és ha újra szülhetnék akkor sem csinálnám másképp! 17 hós kislány anyukája
2009. okt. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
12%
Sima szülés.Az az igaziD)
2009. okt. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
91%

Császár

Azt pedig nem tudom megérteni miért kell lekezelően bánni azokkal akiknek nem adatott meg a sima szülés élménye.

"Kedves" utolsó válaszoló! "Az az igazi." Akkor is ezt mondanád ha a babád élete azon múlna hogy megcsászároznak-e vagy sem?! Engem sem jókedvemből császároztak, hanem mert sajnos szükség volt rá. Az ilyenek miatt, mint Te pedig a mai napig rossz érzés maradt bennem, holott ugyanolyan teljes értékű anya vagyok mint Te, és kislányom egy fantasztikus kiegyensúlyozott, boldog baba. Én sem császárra készültem...sőt, meg sem fordult a fejemben, de az élet ezt hozta.

Nem kell ezért senkit lenézni, elítélni, elég nehéz feldolgozni így is(legalábbis nekem).

2009. okt. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
63%

Természetes úton szültem. Alternatív szobában.

Sajnos indokolalanul sok a császáros szülés, elővigyázatosságból.

Egyik ismerősőmet császározni akarták, mert úgy gondolták, hogy természetes úton nem tud kijönni a baba, aztán mielőtt a műtöbe értek a baba másképp gondolta.

2009. okt. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
100%

hüvelyi úton szültem, de indított szülés volt, mert meg volt csavarodva a köldökzsínór. nem h fájdalomcsillapítót nem kaptam, de fél óránként szurit kaptam, h legyenek fájásaim, aztán meg lefolyt az egész üveg infúzió is a szülőágyon, ami tolófájást segtene elő... 11 órát vajúdtam kb. aztán szanaszét szakadtam, így 45 pecig varrt a doki. nem mondom, h nem fájt, mert hazudnék, de azt mondta az orvosom, h meg tudom szülni a fiam, és amíg lát rá esélyt, addig nem csázároz.

viszont van, akit tényleg meg kell császározni. unokatesóm feleségének pl. elszállt a vérnyomása a szülőágyon, tolófájásoknál, elájult és ennyi. persze rögtön császározták, amúgy tuti mindketten meghaltak volna.

szóval én azt mondom: tök mindegy. a lények tényleg az, h meglegyen a baba, és épségben, egészségesen jöjjön a világra.

2009. okt. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!