Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már elrontottam a hordozókendő...

Már elrontottam a hordozókendővel? Ti hogyan teszitek le aludni, hordozó anyukák?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hetes, hasfájós volt az elmúlt hetekben. Mivel van egy 2 éves kisfiam, így kendőbe kötöttem, mert folyton sírt, és így jókat aludt rajtam. Most már le szeretném nappal tenni a kiságyba. de nem megy. ( már nem fáj a hasa, nem sír, ha nem álmos)2 perc múlva már fent van, ahogy leteszem, és üvölt, hogy vegyem fel. Most mi lesz?
2011. aug. 9. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is hordozóm a lányomat és nincsen gond.

Szerintem próbáld meg, ha egyedül vagytok és a nagyot nem akarjátok felébreszteni, hogy menj oda hozzá és simogasd a hátát és énekelj nyugtasd meg őt.

Illetve szerintem ilyen fiatalon nem tud magától elaludni, még kell altatni.

Még a kilenc hónapos lányomat is.

2011. aug. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg nem a hordozóban elaltatni, csak tedd be az ágyba (esetleg előtte ringasd, amíg nem látszik rajta, hogy álmosodik). Az ágyban simogasd, énekelj neki valamit esetleg.
2011. aug. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van sajnos. Csak az én fiam már 4 hónapos. Nappal elaltatom, leteszem, felébred. Újra elaltatom, újra felébred, és ez így megy egész délután. Gőzöm sincs, hogy mikor lesz ennek vége, de már annyira kivagyok idegileg, hogy - kövezzetek meg - de már a bölcsi is eszembe jutott...
2011. aug. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Első: nem kicsi ahhoz, hogy egyedül elaludjon, ez szoktatás kérdése, ugyanúgy mint az éjszakai alvás. Az Én lányom mindig magától aludt el, kivéve 1-2 alkalmat mikor nyűgös volt, de az tényleg csak 1-2 alkalom, Én meséltem neki, persze nem érti, de a halk, monoton beszédtől elaludt. Most fél éves.
2011. aug. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Ez nem csak szoktatás kérdése. Ez szerintem gyerek-függő. A nagyobb fiam mindig elaludt magától, sose kellett ringatni, semmit. A kicsi 6 hónapos koráig nem aludt el el ringatás és monoton beszéd nélkül.

Egyébként tényleg kicsi, és nem kell, hogy egyedül el tudjon aludni!

2011. aug. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hasfájós volt a pici, sokat kendőztünk, általában a délelőtti alvása így telt, mert rögtön felébredt ahogy letettem. Aztán egyszer csak valahogy elhagytuk a kendőt, jött a cicin elalvás. A mai napig nem jó alvó, fél óránál nem tud többet aludni napközban. Majd valahogy elhagyjuk a cicin alvást is.
2011. aug. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért sír, ha leteszed, mert nem érti, miért kell most úgy elaludnia, ha eddig nem így aludt el. A babák a te általad megtanított szokások alapján él, tehát azt is neked kell megtanítanod, hogy most már a kiságyban kell aludnia, és ez bele telik pár napba, de megéri próbálkozni.


Én ezt tettem, mert nekem meg cicin aludt el sokáig.

2011. aug. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a hordozóban alszik el és beteszed a kiságyba, majd mondjuk valamire felébred öt-tíz perc múlva, akkor még inkább elkezd sírni, mivel nem érti, hogyan is került oda, amikor ő a hordozóban aludt el.


Tehát az én tanácsom, hogy amikor látod rajta az álmosság jeleit, akkor tedd be a kiságyba. Sírni fog. Kiemeled, akkor megnyugszik. Ne aludjon el azért, és megint leteszed. Sírás. Kiveszed, és megint megnyugszik. És ezt kell napokig csinálni, míg egyszer megérti, hogy azért teszed le a kiságyba, mert ott "kell" aludnia.


Kitartást

2011. aug. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!