Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem mer elaludni az 1 hónapos...

Nem mer elaludni az 1 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
Az éjszakai alvással általában nincsen gond. Nappal viszont kész rémálom. Még ha fáradt, akkor is nagyon nehéz elaltatni. Cak és kizárólag karban alszik el. Sokszor kinyitja a szemét, hogy "ugye még nem tettél le?" Na gyon sokszor fel is riad, összerezzen, mire végre olyan mély álomba zuhan, hogy le tudom tenni. Bár legtöbbször idáig nem jutunk el, mert kipattan a szeme, és mintha most kelt volna, nézelődik tovább. Naponta 2x3 órát alszik, dél körül és késő délután. Mit tanácsoltok, hogy többet aludjon? Miért nem mer aludni?
2011. aug. 12. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kellesz neki.

Ha most kielégíted szükségletét akkor szerintem késöbb jobban fog aludni. ha most leteszed szerintem még jobban akar és nem fog bízni benned és mindig ott akar tudni.


szerintem azt is csinálhatod hogy egyszerüen lefekszetek kezdésnek egy kanappéra, ágyra. majd ha ott elalszik mélyen mehet az ágyába. aztán ha ez megy neki akkor beteszed az ágyába is ott maradsz mellette. ha sír egyböl ott vagy hogy bizzon benned.

aztán babakocsis alvás az elrázza vagy autóban.

én felváltva altattam mindnhol hogy ne legyen gond késöbb sem sehol sem az elalvás.

de volt nálunk is hogy csak kézben.

2011. aug. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az nem zavar, hogy csak ölben alszik el, inkább az zavar, hogy még utána sem lehet letenni, és így is nagyon keveset alszik napközben :(
2011. aug. 12. 15:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 6 hetes és itt szuszog most rajtam a hordozókendőben :)


Nálunk tudod mi volt??? Éjszaka 1x kel fel, oké.

De! Aztán egész nap csak egyszer aludt, délelőtt (vagy legalábbis pihent a karomban), aztán délután semmi alvás, csak sírás!!Egész fürdésig! Azt hittem fáj a hasa, de hiába minden, nem használt(mecsek baby tea, infacol, gripe water). Persze hogy nem használt, mert nem ez volt a baja. Mindig a cicin lógott volna. (Teszteltem, rátettem és minden gondja elszállt:) Na, erre találták ki a cumit. Szoktattam erre.


De!! Így sem alszik! Rendeltem egy hordozókendőt.

Most véééééééééééééééééééégre :D megvan a napi 2 alvás!!

:DDDDD

Délelőtt a babakocsiban, séta közben alszik, délután pedig megvárom, míg kicsit lefárasztja magát (játszunk, próbálom letenni, beszélni énekelni neki)ŰÜvöltés!

Na ekkor jön a hordozókendő! Halleluuuuuujjjjaaaaaa!!:)


Kicsit rütyőzünk benne, simizem a hátát és elalszik.

Hátam, derekam könnyebbül, kezeim szabadok és CSEND VAN!

2011. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekünk kengurunk van, amit lehet használni ujjszülött kortól. Nagyon szépen alszik benne napi 3szor, ha én viszem le a kutyát, mert akkor együtt megyünk. Csak sajnos letenni és kivenni már nem tudom belőle, mert felébred. És sajnos olyan a kialakítása, hogy csinálni sem tudok közben semmit, csak amit úgy is tudnék, ha csak simán a kezemben van. A cumi tényleg tök jó, mert így nem sír annyit és nem is eszik folyamatosan, na meg sokkal hamarabb elszundít, ha a szájában van, de sajnos nem csodaszer. Én főként attól tartok, hogy nem elég neki ennyi alvás, és nem fog rendesen fejlődni. Na meg, ha nem alszik, akkor gyorsabban megéhezik, hamarabb teszem cicire, és így nem lesz rendszer a napjainkban. Ja amúgy a védőnő "megnyugtatott ma, hogy ő egy ilyen kislány, nagyon anyás, és később sem lesz el egyedül, mindig kellek majd neki... Szép kilátások a háztartásra nézve :P
2011. aug. 12. 15:52
 5/5 xStefix ***** válasza:

A csecsemők alvására az a jellemző, hogy sokkal később merülnek mély álomba, mint a nagyobbak vagy a felnőttek. Ilyen pici babák esetén ez még akár 30-45 perc is lehet, addig csak felületes alvásban ill. átmeneti alvásban vannak. Ezen idő alatt még nagyon könnyen megébrednek, ha valami zajt hallanak vagy mozgatják őket - ezért ébred szerintem a tied is.

A megoldás az, hogy kivárod, amíg eljut a mélyalvásig (ha sikerül neki és nem ébred fel a kritikus időkben). Ezt teheted úgyis, hogy fekve altatod el és utána elosonsz mellőle, vagy hordozókendőbe teszed (de legalább addig nem rakod le, amíg alfába nem jut). Ezeknél jobbat én se tudok. - A cumi ilyenkor még kiesik a baba szájából és lehet, hogy pont ezért fog ébredni, a babakocsizás és egyebek pedig teljesen lefoglalnak téged és hosszú távon elég unalmas és fárasztó dolog rázogatni, ringatni, ha épp nem kinn sétáltok a levegőn vagy más teendőd is lenne...


Én úgy csináltam anno, hogy hónapokon át fekve szoptattam a lányomat, bár ő mindig rajtam is aludt el. Így simán el tudtam mellőle menni és többet nem ébredt fel azért, mert levettem mellről vagy ágyba tettem (nem tudtam olyan óvatosan tenni, hogy ne ébredjen fel).

Később pedig, amikor már ülve szoptattam elalváskor, mindig figyeltem, mikor vesz egy mély levegőt: ez jelezte nálunk, hogy a mély alvási szakaszba jutott. Nem mondom, hogy mindig kényelmes volt esténként 1 órákat ücsörögni a gyerkőccel az ölemben, de megérte, mert utána már nem ébredt vissza.


Figyeld a gyerkőcödet, próbálkozz és tapasztald ki, nektek hogy jobb. De szerintem annál jobbat nem fogsz tudni találni, hogy kivárod, amíg bealszik. (Idővel rövidülni fog ez a kezdeti szakasz. Az enyém kb. egy éve szinte azonnal beájul elalvás után, most 3,5 éves. De persze már előtte is fokozatosan egyre hamarabb aludt be. Szóval nem kell olyan rengeteget várni, amíg javulni fog a dolog.)

2011. aug. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!