Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem igazán gyarapodik a babám...

Nem igazán gyarapodik a babám súlya. Aggódjak?

Figyelt kérdés

4200gr-al született, 4000gr-al hoztuk haza. Most éppen 6 hónapos és 6800gr.

Ducinak néz ki ennek ellenére.

65cm

Mit gondoltok?


2011. aug. 21. 13:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Még mindig Én. :D


Ha ezeket a képeket tetted volna fel és csak annyit kérdeztél volna, hogy "Milyen a kislányom?", hidd el mindenki azt írta volna, hogy duci, húsos, hosszú hajú, szép. Senki nem írta volna, hogy vékony vagy, hogy soványka. :D


Én azt mondanám, hogy arányos, formás, jól táplált gyermek. :D

2011. aug. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ugye???? De akkor miért csak 6,8kg????

Olyan fura ez. Daginak tűnik és átlag alatti a súlya. Hmmmm...

2011. aug. 21. 14:29
 13/18 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3700 gr, 52 cm volt születésekor, és szerintem nem hízott rendesen. Amúgy ő is ilyen kis husinak nézett ki,mint a lányod, de fél évesen 7 kg volt, betegre aggódtam magam, tök fölöslegesen.

A 15 hónapos oltáson 11,5 kg és 83 cm.

Ha meghízza a havi minimumot, akkor nincs baj.

2011. aug. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ti mekkorák vagytok?

Hát mi nem túl nagyok, a lányom is ezt az alkatot örökölte. Igaz csak 2800 grammal született, 6 kg volt 6 hósan és kb 64 cm. 1 évesen 8 kg és 68 cm. Most lesz 3 novemberben 11,5 kg és 86 cm. Mindenki kettőnek nézi max. Amúgy egészséges, minden ok vele.

Ha fáj a hasa, próbálj mást adni neki. Pároltad az almát, ha nem próbáld meg úgy. Vagy kezd barackkal.Én inkább az elején üvegeset adnék.

Az én lányom is hasfájós volt, én tejpéppel kezdtem hozzátáplálni 5,5 hósan, addig anyatejes volt csak. Attól nem fájt a hasa, pár nap után kevertem a pépbe kicsi párolt almát (natur pép volt, vagy vaniliás). És mindig többet, végül kóstolt sima almát. Próbálhatod így is, ha gondolod.

2011. aug. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! 7 hós lesz a fiam, ő 1 hónapig nem hízott semmit. Most 7 kiló körül van 6 hósan kezdtem a hozzátáplálást, nagy volt a meleg, jött a foga, nem evett sokat. Anyatejes egyébként. Elküldtek vérvételre, semmit nem találtak. Nem sovány ő sem, vannak hurkái, jó kedvű. Amióta tejpépet is kap esténkét, és többet is eszik napközben, majdnem 1 kilót hízott 1 hónap alatt. Szóval szerintem ne aggódj. Majd hízik ő is, nem minden baba egyforma.
2011. aug. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
nyugi, minden rendben van vele. A magassága átlagos, a nagy súllyal születettek nem mindíg tudják megkétszerezni 6 hósan a súlyukat.
2011. aug. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, én is egész este azon gondolkodom, hogy tejpépet megpróbálok adni neki. Remélem azt elfogadja. Most délután is próbáltam adni alma-burgonya pépet, de 3-4 kanálnál többet nem fogadott el.

Kb. óránként szoptatom, főleg ebben a melegben, de legtöbbször csak "iszogat" éjjel szokott viszonylag sokat enni.

Nem szeretnék "kövér" babát, csak nem szeretném, ha valami szervi oka lenne a lassú hízásnak. Ő kezdetektől lassan gyarapodott.

Én 165cm és általában 55kg, párom 180cm és 75kg.


Kisfiúnk (3,6kg volt születésekor) is csak 9kg volt 1 évesen, azóta kapott tejitalt, (addig anyatejes volt és alig tudtam hozzátáplálni) ami igazán elkezdte hizlalni. Most 2,5 évesen 14,5 kg, rendesen eszik.

Úgylátszik én kint nem tudom hizlalni a babáimat, csak a pocakomban:S

2011. aug. 21. 20:09
 18/18 anonim ***** válasza:
kislányod teljesen jól néz ki.a fiam 3150 grammal született,20 hónapos és 10 kiló.nem aggódok,a védőnő és az orvos sem aggódik.
2011. aug. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!