Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen szinten változott meg...

Milyen szinten változott meg a párkapcsolatotok az első baba születése után? Párotok ha megváltozott, miben lett más? (Gondolok itt arra, hogy többet segített, mint korábban a terhesség alatt? . Stb. )

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 22:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%

Először semmi nem történt, ami miatt sokat veszekedtünk, mert nekem ugye bővült a feladataim listája. Nem tudott játszani a gyerekkel akkor sem, amikor már ő igényelte volna.

Aztán volt 1-2 nagyobb vita, és rengeteget változott. Sokat segített még egy könyv, a szeretet nyelvéről, ami miatt én is változtam, máshogy álltam a férjemhez. (Nem jut eszembe sajnos a címe.) Voltak olyan pillanataink, amikor arra gondoltam, jobb lenne talán elválni, de ma már semmiért sem adnám fel ezt a kapcsolatot.

2012. jan. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
68%

Negatív irányba változott a kapcsolatunk. A kisfiunk rengeteg időt, türelmet, energiát vett el tőlem, ezért a férjemnek már kevesebb jutott - ezt ő megértette. Ennek ellenére még annyit sem segített, mint a terhesség előtt. Ahogy terhes lettem az összes házimunka rám hárult és ez tart jelenleg is. A kisfiunkkal nem szokott 100 % figyelemmel játszani, inkább lerakja a tv elé, hogy közben a telóján híreket olvasson.


A gyermek születése erősen próbára tesz egy párkapcsolatot. De szerintem főleg 3 éves korig lehet ez igazán megterhelő, legalábbis ebben reménykedem.

2012. jan. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
87%
Negatív irányba,teljesen,annyira,hogy el is váltunk.De sokkal jobb így : )
2012. jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Teljes letargia, semmi segítséget sem kapok tőle. Borzalmas a kapcsolatunk.
2012. jan. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi is válófélben... 11 hónapos ma a gyerek.:-(

És Nálatok, kedves kérdező?

2012. jan. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
81%

Sokáig vártunk a Babára, mindketten "idősek" vagyunk, bár a Férjemnek vannak gyerekei az előző házasságából.

Minden téren, mindig is maximálisan kiegészítettük és kielégítettük egymást, nagyon jól működött a szex és az élet egyéb nagy dolgai is. Amikor elvetéltem(2x is), úgy vígasztalt, ahogy el sem tudtam azelőtt képzelni. Amikor végre pozitív lett harmadszor is a teszt, szóhoz sem tudott jutni ... A terhességet végighánytam, ott volt velem, hordta haza a legnagyobb hülyeségeimet, amiket megkívántam, cserélgette a hánytálaimat, hordott dokihoz, együtt csodáltuk az Uh-n a Babánkat. A terhesség utolsó heteire szabadságra jött, együtt voltunk, készültünk, vártunk ... Naponta együtt mentünk NST-re, vizsgálatra, számomra ezek a napok talán életem legszebb napjai, komolyan ... Természetesen a szülésnél is végig ott volt, utána is hánytam, Ő tartotta a hánytálamat :-)) Kezelgette a hatalmas aranyeremet ... Tehát nem volt olyan "rész", amiből kimaradt volna ... és közben egyáltalán nem papucsférj, sőt ... Mi is szoktunk veszekedni.

A Kisfiunk 11 hónapos mindjárt, a szex ugyanúgy működik, mint előtte, bár mindketten sokkal fáradtabbak vagyunk, és sokszor bealszunk a végére :-), segít, ahol tud, a háztartásban és a baba körüli teendőkben, számomra pedig fontos, hogy akkor is a kedvében járjak, ha éppen inkább aludnék. Szerintem minden ezen múlik, hogy ne feledkezzünk meg a másikról. Én azt mondtam, lehet, hogy hormonálisan nem ahhoz van kedvem, hogy Őt kényeztessem, de az eszemmel tudom, hogy neki szüksége van rá, és igenis, valamit valamiért.

Mi kölcsönösen így vagyunk egymással, gondolom, ennek is köszönhető, hogy "idős" korunk ellenére nagyon készülünk a következő Babánkra :-)

2012. febr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk jó irányba! Imádja egymást apa lánya! Egyszer veszekedtünk hangosan a gyerek mellett (nagyon sajnálom, de így adódott), és kislányunk megrémült nagyon, bújt hozzám, és sírt! Akkor megfogadtuk, hogy soha többet nem veszekszünk a gyerek előtt, és ezt be is tartsuk! Mindegyiküknek kellett alkalmazkodni, de jó a kapcsolatunk! (15 hós a gyerkőc) Viszont!!! Több válófélben lévő friss babás ismerősünk is van sajnos! Veletek mi újság, kedves kérdező?
2012. febr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálunk is rossz irányba változott. Nagyon vágytunk már egy picire, álmos órámban sem gondoltam, hogy valaha tönkre megy a házasságunk, bár a családja erősen edzett erre. A mi babánk idegrendszere is sérült, de ez nálunk csak 4 hónapos korában derült ki, és azt hiszem ez volt az a pont, amibe én belebetegedtem, ő pedig magamra hagyott a kínomban, mert nem volt hajlandó erről az állapotról tudomást venni, és mert a családja oltotta rendesen ellenem, mert én rossz géneket adtam. Télen 50 km-re csúszós úton vittem a pici lányom gyógytornára és elviselte, hogy egyedül menjek, nem jött velünk, mert anyósomnak kellett segíteni. Közben ahogy nőtt a gyerek, folyamatosan kaptam, hogy úgy kéne nevelnem a gyerekemet, ahogy a nővére teszi, vagy ahogy anyukája őket annak idején, én túl tutujgatom, túl aggódom, túl parázom az egészet. Ma már mi sm élünk együtt.
2012. febr. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, hogy szerencsés vagyok. A terhességem alatt is sokat segített a párom és ez hála égnek a kisbabánk születése után sem lett másképp. Örülök, hogy számíthatok rá, imádja a kisfiúnkat és én is szeretem a páromat. Kezdetben kicsit megriadtam, hogy mi történik akkor, ha mindent nekem kell megcsinálnom, hogyha ő esetleg nem segítene, akkor mi lenne.. De tény, hogy erre nem került sor. Így mi szépen éldegélünk hármasban, aztán tervben van egy kis tesó.
2012. febr. 29. 19:53
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsésnek mondhatom magam én is,mert csodálatos párom van.

Terhesség előtt is kedves és segítőkész volt és ez a 8 hós kisfiúnk mellett sincs másképp.

Mondjuk míg nem voltam terhes,nem is igényeltem nagyon a segítségét,munka mellett és után megcsináltam mindent,pörgős típus vagyok.

Mióta megszültem és nagyon hasfájós volt a babánk 4,5 hós koráig,így kellett a segítség.

Sosem mondta,hogy nem pedig a 7 napból 6-ot dolgozik...

Tény,mióta megvan a fiúnk,már nem jut annyi idő egymásra és a kikapcsolódásunkra,de jól bírjuk:-)

Imádjuk a gyermekünket,boldogok vagyunk.

Nagyon ritkán veszekszünk,talán egy kezemen meg tudom számolni hányszor...

Nagyon nagy szerencsém van vele,szeretem is nagyon és tisztelem és megbecsülöm.

Szexszel sem volt és nincs baj most sem,csak ritkábbak...

Nincs okom panaszra:-)

2012. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!