Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelkileg mennyire viselt meg,...

Lelkileg mennyire viselt meg, hogyha nem tudtál szoptatni, pedig nagyon szerettél volna?

Figyelt kérdés
Kislányomat 2,5 hónapos koráig tudtam csak szoptatni, mert nem volt több tejem, és pótolni is kellett már a kezdetektől. Nagyon sokat sírtam amiatt, hogy nem tudtam őt szoptatni úgy és addig, ahogy és ameddig szerettem volna. Persze tudom, hogy másnak még eddig sem sikerül. Ti hogy éltétek ezt meg?
2011. aug. 27. 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb addig tudtam szoptatni és szintén kellett pótolni az elejétől. Engem lelkileg nagyon megviselt, mindig azzal ostorozom magam hogy mit rontottam el. Lehet hogy azzal rontottam el, hogy cumisüvegből kapta a pótlást?? Utána ugyanis nálunk az volt a baj, hogy egyáltalán nem akart már szopizni, bárhogyan próbáltam, csak a cumisüveg kellett neki, aztán szép lassan elfogyott a tejem hiába fejtem. Meg aztán az ahogy az általános közvélekedés is hozzááll ehhez a témához, na engem az is kiborít. Mindenki úgy csinál mintha nem kellene beszélni erről a problémáról, szerintem nincs elég információ ami segíthetné az ilyen helyzetben lévő anyukákat, mert a tápszer az ugye tabu téma leginkább.. Észrevettétek, hogy egyetlen baba-mama lapban sincs soha egyetlen cikk sem erről?
2011. aug. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem szülést követően alig akart megjönni a tejem, nem is hittem már benne.Aztán csak lett, tudtam végre szoptatni, nagyon rajta voltam az ügyön (homeós bogyó, sok folyadék, fejtem is stb.) ennek ellenére jóformán csak az egyik cicimből tudott tejet szívni, a másikban alig termelődött. Amíg görcsöltem az ügyön (hogy legyen elég, és hogy van e elég), addig nehezebben ment a cicizés, később már könnyebben. Nem értettem, hogy aki nem tesz érte semmit, annyi teje van, hogy a gyerek orrán száján bukja a tejet, majd újra kéri a cicit és visszaszívja a kibukott mennyiséget. Nekem is volt ilyen időszak, de csak párszor jött orrán száján mennyiségű tej. Én -visszagondolva- nagy lelki ügyet csináltam a szoptatásból. Nem kellett volna!! A tápszert sosem fogadta el, végülis 14 hónapig cicizett.
2011. aug. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A kisfiam 5 hetes korában beteg lettem, olyan gyógyszert szedtem, amitől nem szoptathattam. Előtte se nagyon volt tejem, de én is mindenfélét ittam, ettem, hogy legyen.

Nekem az volt a legrosszabb, mikor a zuhany alatt fejtem ki a rengeteg tejet (addigra hatott a More milk kapszula), a kisbabámat pedig más nő tejével tápláltam. Ráadásul még vagy 1 hétig annyi tejem volt, hogy ha csak megnyüsszent a babám, elcseppent a tejem. Mire nagyjából rendbe jöttem, addigra meg már nem volt tejem. Szóval elég rosszul viseltem, de a tejanyu egy nagyon jó fej csajszi volt, nagyon sokat segített nekem ezt az egészet feldolgozni, de legfőbb támaszom mégis csak a férjem volt!

2011. aug. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Koraszülött volt a kisfiam, 1 hónapig kapta szondán keresztül az anyatejet, utána le kellett állni vele, mert nem tudta megemészteni. Legalábbis ezt mondták a koraosztályon. Talán azért, mert "utaztatva" volt a tej, talán azért, mert gyenge volt a rotafertőzés és részleges bélelhalás után a kis bélrendszere, nem tudom, de hasmenése volt a tejemtől. De én nem adtam fel, 3 hónapig fejtem éjjel-nappal, hogy ha hazajön, majd szopizni fog! Kevés volt már nagyon a tejem, de még vissza lehetett volna hozni talán, amikor 10 hét után hazajött a kórházból, de itthon is hasmenése volt tőle. Rettenetesen bánt, bele voltam keseredve, pláne hogy 3 óránként fejtem hónapokon át a semmiért, inkább pihentem volna, ha ezt előre tudom... A fagyasztóban lévő sok tejcsi is a lefolyóban végezte. Lassan beletörődtem, de még mindig fájó pont, ha szoptatásról reklámot látok, pedig tudom, hogy a kisfiam gyönyörűen fejlődik, egészséges, boldog baba így is. Legfőképpen az érzelmi oldala hiányzik a dolognak, tudom, hogy ezt nem pótolhatja semmi. Ráadásul van tapasztalatom a másik oldalról is, mert a lányom anno 6 hónapig csak anyatejes volt, és másfél éves koráig szopizott. Azt hittem, most is így lesz...Bízom benne, hogy én mindent megtettem, és nem rajtam múlt.
2011. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Engem nagyon. 4 hónaposan elválasztotta magát,nagyon kevés tejem volt, nem érte meg neki küzdeni érte, megértem. De nagyon rossz volt, mert falun lakom, úton-útfélen gyakorlatilag vadidegen emberek kérdezgették folyton, van-e tejem, tudok-e szoptatni.

Tudom, csak egy szimpla kérdés, csak nekem a történtek fényében annyira megalázó volt, mindig mondani, hogy nem, aztán jöttek a szemforgatások...meg azért a szoptatás szerintem intim dolog.

2011. aug. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én nagyon ki voltam. Pici súllyal, de időre született a lányunk, ezért nagyon nehezen ment az elején a szoptatás, sajnos a nővérek se foglalkoztak vele egyáltalán. Küzdöttünk sokat, vett a férjem homeos bogyót, próbáltam tejszaporító teát is. 10-20 ml-ket evett a picur maximum alkalmanként, tápszeres kiegészítést kapott. Még pár napot úgy is megpróbáltunk, hogy nem adunk neki tápszert, mondta a doktornő, hogy 2-3 nap alatt ki nem fog száradni. Hátha a gyakori szoptatás is segít beindítani a tejet, de semmi, csak sírt, mert nem volt elég neki, én meg már óránként mellre tettem, alig aludtam. :(

Végül 2 hónapos volt, amikor ő is elutasította, mert az üveg már könnyebb volt, egy ideig még próbáltam fejni, de volt a végén, hogy egész napi melóval 20 ml se jött le. Mostmár csak tápszeres, 4 hónapos múlt, egészséges, jó kedvű baba, már tudom hogy picit túlaggódtam ezt.

De amikor elutasította, nagyon ki voltam, volt sírás rendesen, főleg mert anyósom is persze a szoptatással jött folyton...sokat segített vele...

Amúgy igen, ahogy fentebb írták, én sem értem, hogy miért írják mindenhol, hogy szoptatás-szoptatás. Sose olvasni olyat, hogy igenis sok tápszeres baba van, és nem kell idegeskedni, ők is szépen felnőnek, nincs ezzel semmi baj. Az ember az alapján, amiket olvas, nem elég hogy szenved a dologgal, még végképp rosszul is érzi magát, mert ő nem képes rá, miközben mindenki más meg állítólag igen.

2011. aug. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Kedves Első, én is úgy vagyok vele, mint Te, állandóan azon gondolkozom, hogy mit rontottam el, tehettem-e volna még valamit? Mindig cicire tettem, amikor kérte a babám, próbáltam a sok folyadékot, szoptatós teát, fejést, szoptanít készüléket, semmi sem segített. Az én babám sem akart már szopizni, bárhogy is próbálkoztam. Mi is cumisüvegeztünk, és gondolom egy idő után a kislányom már nem akart annyit küzdeni azért a kevés tejért sajnos. Anyukám vigasztal, hogy ő is csak két hónapig tudott engem szoptatni, én is tápszeren nőttem fel. A férjem viszont (ő is tápszeres volt) úgy van vele, hogyha tápszeres, hát akkor tápszeres és kész, nem érti, hogy nekem ez miért ennyire fontos.
2011. aug. 27. 12:59
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, nekünk is az orvos mondta az első hét után, hogy kezd kiszáradni a babánk, ezért pótlást kellett adnunk.:( Nekem már ez is nagyon rossz érzés volt, de legalább kialakult nálunk az a rendszer, hogy először szopi és aztán kap tápszert. De most, hogy nemrég teljesen el is választotta magát, nagyon magam alatt vagyok...

Én is úgy vagyok vele, mint Ti is írtátok páran, hogyha csak meglátok egy képet egy szopizó kisbabáról vagy szóba kerül a szoptatás, már sírni tudnék, hogy nekünk miért nem ment...

2011. aug. 27. 13:13
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is csak 4 hónapig tudtam szoptatni, mert 2 hónap után elkezdett elapadni a tejem, és onnantól kezdve hozzá is kellett pótolni, és egyre kevesebb volt, aztán egyszer végleg elapadt. Dolgoznom is kellett mellette, és ráadásul egyedül vagyok vele, lehet emiatt, nem tudom, de nekem csak eddig sikerült a szoptatás.


Akkor még örültem, hogy a körülményekhez képest eddig is sikerült, de akkor akadtam ki igazán, amikor elkezdtem ezt az oldalt olvasgatni, és - hogy az egyik válaszadót idézzem - a "Szent Anyák Kórusa" nagy hangon hirdeti, hogy csak az nem tud szoptatni, aki nem akar, meg h miféle hitvány anya az, aki nem szoptatja a gyerekét évekig, és hogy ezzel megbetegítik a gyereket, meg h meg sem érdemli a gyereket az ilyen. Na, ez nagyon megviselt. Akit első perctől eláraszt a tej, az el sem tudja képzelni, hogy milyen annak, akinek minden cseppért meg kell küzdeni.

2011. aug. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem viselt meg,és hogy miért nem?Azért mert minek ostorozzam magam egy olyan dolog miatt amit nem befolyásolhattam???Mostanában elvárják,hogy ha nem tudsz szoptatni lelkileg összetörj,pszichológushoz járj,és antidepresszánsokat szedj,hát nem!Már csak azért sem fogom szégyellni.Anyósom sem tudott 30 éve,azt mondta akkor még az sem nagyon jutott eszükbe az embereknek,hogy rá kérdezzenek.Most meg mi van?Úton-útfélen...a postás is megkérdezte,szoptatok-e.Őrület már ami ezzel kapcsolatban folyik.Igen,jó dolog az anyatej,és szuper aki sokáig tud szoptatni,de nem minden,a jó anyasághoz pedig aztán tényleg semmi köze nincs!
2011. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!