Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teát mikor, mennyit, miből?...

Teát mikor, mennyit, miből? Vagy ha vizet, milyen hőfokút?

Figyelt kérdés

Kisbabám súlya kicsivel az átlag alatt van, eddig mindig kicsit erőltetni kellett az evést. Most, a 7. hótól kezdjük a hozzátáplálást, sárgarépával, és úgy tudom, a hozzátáplálástól kell adni teát.

Napi kb 6-szor evett eddig (kb. 7-8, 10-11, 13-14, 17-18, 20-21, 23 órakor). Most a 10 órás után kap zöldséget, egyelőre pár kiskanállal kóstolgatja.


Az éjszakákat 3 hós koráig átaludta, azóta gyakran felsír, kb. 3, de inkább 2 óránként, ritkábban még gyakrabban. Ilyenkor ki sem nyitja a szemét, viszont csak cicire aludt eddig vissza, ha kivettem és megnyugtatni próbáltam, éberre sírta magát. Gondoltam, ilyenkor kéne teát/vizet adni, mert biztos nem éhes ilyen gyakran, inkább szomjas.

Eddig csak cicit kapott - a cumisüvegről nem jókat hallottam (hogy átszokhat rá az anyamell helyett, mivel gyorsabban folyik üvegből, és sajnos eddig nem volt túl jó evő). Így pohárból próbálnám. De hogyan, ha a szeme sincs nyitva?


Ha így nem jó, milyen időközönként adnátok és mennyi teát? Milyen időközönként kell víz, mennyi és milyen hőfokú? Forralt és lehűtött víz jó?


2009. ápr. 17. 23:13
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

INkább vizet adj neki éjszaka mint teát. Véleményem szerint ha cumisüvegből kap kizárólag vizet (tejet nem), akkor nem fogja a cicit kevésbé elfogadni.

Én napközben is többször megkínálom vízzel, van hogy iszogat akár 20-30 ml-t, de van hogy nem kell neki. (kb fél-óránkánt kínálom. Mindig kéznél van a cumisüveg aztán bepróbálkozom vele, pláne ha meleg van. Mostmár szoba hőmérsékletűt adok neki (8 hós), hisz a langyos víz nem olyan fúúúúú de jó nekünk sem :)

Persze hogy jó a forralt és lehűtött víz, csak ne legyen állott!!! Én kb 2xforralok naponta (reggel-az elég délutánig, majd délután az meg reggelig.(éjszaka nem eszik max két korty vizet iszik.) Remélem tudtam segíteni!

2009. ápr. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Helló! Én nem hiszek ebben hogy a cumisüveg után nem kell neki a cici. (Lehet vannak olyan babaák, de nem sok szerintem)7 hetes a babám, szopik, de sokszor van hogy a lefejt tejet este cumisüvegből még oda adom neki mert estére kevés már a tejem, s napközben vizet ill. teát adok neki, de ugyan úgy szopik. Én baby mecsek teát adok neki, azt lehet pici baba kortól, filteres tea, cukor nélkül adom. De vannak a por teák, azok édesek, 4 hónapos kortól lehet. Próbáld meg neki este adni a mecsek teát csőrös pohárból, ha a cumisüveget nem mered, de annó minket is szopi mellett cumisüvegből itattak, s ugyan úgy szopiztunk mellette.
2009. ápr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!