Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hosszú, viszont sovány testalk...

Hosszú, viszont sovány testalkatú babára (7hós), hol tudok nadrágot vásárolni?

Figyelt kérdés

a kisfiam 6 hónaposan 71 cm volt, azóta nem lett mérve, ma vagyunk 7 hónaposak, s szerintem kb. már van 72-73 cm.

Nagyon gyorsan nő, viszont hízni már két hete nem hízott, 6,5 kg.

Az a gondom, hogy nagyon sok nadrágja van, de ha az ő korához, s méretéhez megfelelőt adom rá, akkor nagyon bő derékban, viszont, ha kisebbet adok rá, ami szintén kicsit még bő, de nem olyan feltűnően, akkor viszont úgy áll rajta, mintha halász nadrágot adtam volna rá.


Akinek ilyen testalkatú a babája, az hol vásárolt rá?

Jön az Ősz, s nem utolsósorban a Tél, s nem tudok mit kitalálni, hol érdemes venni, ami jó is legyen rá.

Még az az egy ötletem van, nem tudom beválik-e, hogy kertésznadrágot is veszek rá, s az hátha jó lesz, mert ott nem fontos hogy a dereka tartson.


S mivel január végi baba, akinek így télen született a kisbabája, az vett a gyereknek cipőt vagy csizmát? Ha igen, milyet érdemes venni?


Köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 30. 15:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket. Hozzánk szerencsére közel van a H&M :) Így azzal nem lesz gond. Valamelyik nap el is nézünk oda :)
2011. aug. 31. 19:25
 12/15 anonim ***** válasza:
Mi meg épp fordítva tapasztaltuk meg. Amikor a babám 74-es tescost hordott (megjegyzem, a fiam átlagos testalkatú, most 90cm és 12.5kg.) a H&M-es még nagy volt. Szerintem a H&M az mindig egy számmal nagyobb, mint az aktuális magyar méret és még a C&A is. Cipőben ugyanígy van, Ausztriában mindig eggyel kisebbet veszünk, mint itthon. Egyébként én nagyon sokat varrattam az anyósommal nadrágokat, pulcsikat, ingeket..stb. Úgyhogy az sem egy rossz megoldás, ha keresel egy varrónőt. :)
2011. szept. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A H&M pártoló anyuka vagyok. :)

Tök érdekes tényleg, mert pl. tegnap ráadtam a C&A-s 74-es pólóját a kislányomra, és hát igencsak kinőtte. A H&M meg most lett jó rá. :D

Na de az is érdekes, hogy tegnap nézelődtem őszi cuccok után a Tescoban. Néztem hosszú ujjú 80-as vékony pulcsikat, azok tuti jók lesznek rá őszre. De néztem egy 80-as bársony nacit, na az szerintem még tavaszra se!


Ja, és a poén: anno vettem egy szuper farmer hatású nacit a Tescoban, 68-as méretűt. Kicsit nagy volt rá. Aztán később megláttam egy 74-es nacit leárazva, megvettem, mondván, hogy majd jó lesz. Hazavittem, összemértem a kettőt, és TÖK EGYFORMA volt! :D :D :D

2011. szept. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Érdekesek valóban a méretezések. Én egyszer rákérdeztem egy bababoltban az eladótól, mert a fiamra mikor született épphogy jók voltak az 56-osoko (52-vel született), s ott láttam egy 56-os, ami meg sokkal nagyobb volt mint az otthoniak, megvettem s sokáig nagy is volt rá. 1 hónapig biztos hordta :)

S az eladó mondta, attól is függ, ki gyártotta, mert minden cég más méretezést vesz alapul. Valahol kisebbek, valahol nagyobbak azon méretezések.

Én nyáron akartam venni a fiamnak rövid ujjú bodyt. Vettem is az akkor 64 cm-es fiamra 68-ast, nem nagyon volt akkor bodyja, s akkorra vettem. Még csak most jók rá. Eddig nagyok voltak. Pedig már lassan 74 cm, nem 68 :)

2011. szept. 2. 11:59
 15/15 anonim ***** válasza:
:-) Nem tudom egy helyen varrják e a H&M-es rucikat, de mi Ausztriában szoktunk ott vásárolni és nagyobbak, mint a magyar méretek! Nah.mindegy! A lényeg csajok, hogy vigyünk méretnek egy ruhát magunkkal vásárláshoz! :)
2011. szept. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!