Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek hogy ne ilyen legyen?

Mit tegyek hogy ne ilyen legyen?

Figyelt kérdés
Nagyon kemény nálunk a viz és amit a picinek forralok teljesen viszköves lesz.Lehet ez ellen valamit tenni?
2009. ápr. 19. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

sajnos nem nagyon. nálunk is ez a gond, a védőnő tanácsára én frissen vasalt konyharuhával törölgettem el az első pár hétben a dolgait kifőzés után. Asszem kb a 4 hónaptól nem vacakoltam már a törölgetéssel, de semmi baja nem lett a vízkőportól.

a forralásra használt lábast meg hetente 1x-2x jól beáztatom ecettel, ez teljesen jól leoldja a makacs vízkövet - és mégsem ipari kemikália.

2009. ápr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is igy van, forralás után gusztustalan darabok uszkálnak benne. Hát én nem tudtam rá megoldást, igy mindene babavizből készül.
2009. ápr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nagyon aranyos vagy köszönöm én is igy csinálom,csak az a baj hogy ebböl a vizböl iszik és ebböl van a tápszer is és még ebbol is fözök
2009. ápr. 19. 10:18
 4/9 anonim ***** válasza:
10:16-os vagyok, én ugy értettem a kérdést, hogy arra a vizre gondolsz, amit megiszik. Rosszul értettem? ( nem a sterikizálás utáni vizkövekre gondoltál, ugye?)
2009. ápr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
10:16-os jol értetted arra gondoltam amit megiszik
2009. ápr. 19. 10:21
 6/9 anonim ***** válasza:
szia! én szűröm a vizet Brita szűrővel (kancsó+szűrő), először szűröm, utána forralom, és így sokkal jobb
2009. ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
első vagyok, bocsi akkor én értettem félre. én csak kifőzö a vízben, de itala/étele babavízből van a lányomnak.
2009. ápr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Babavízet használj, az Óbudai babavíz szerintem árban is oké, én azt adok még mindig 20 hós fiamnak.
2009. ápr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
sajna nekünk is csak a babavíz maradt a megoldás :( a Bükk közelében lakunk, a vízforralóm 2 nap alatt vízköves, szabályos cseppkőbarlang épülne benne, ha nem takarítanám...
2009. ápr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!