Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért üvölt minden fürdésnél?

Miért üvölt minden fürdésnél?

Figyelt kérdés
3 hónapos kisfiam eddig szeretett fürdeni, de pár napja üvölt, ahogy a vízbe teszem. Semmilyen rossz élmény nem érte, de akkor még is mitől lehet? Mit tegyek ellene?
2011. aug. 30. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A babák folyamatosan változnak. Lehet, hogy hideg vagy éppen meleg neki a víz. Kísérletezni kell, sajnos ez egy ilyen dolog, változtass a víz hőfokán először is. Vagy éppen már addigra túl éhes, túl fáradt, akármi lehet a gond.
2011. aug. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz tenni nagyon, mármint úgy gondolom, hogy nem te rontottál el valamit. Van a gyerekeknek ilyen korszakuk, mikor egyszer csak félnek a víztől.

Nekünk az segített, hogy kaptunk egy olyan vízbe tehető "ülőkét" (inkább fekvőke, de nem tudom, mi a neve, így nem tudok képet linkelni), amin kicsit magasítva fekhetett. Ahogy stabilan tudott ülni, onnantól imádott fürdeni.

De a barátnőm kislányának valamikor másfél éves kora körül is volt egy ordítós korszaka.

2011. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Kb 3hónaposan volt nálunk is hasonló, és én is meglepődtem rajta, mivel nagyon szeretett előtte pancsolni. Akkor általában 8-9 körül fürdettem, de arra gondoltam, hogy addigra túlságosan elfárad, főleg a meleg miatt is, ezért másnap korábbi fürdetéssel próbálkoztam, ami teljesen bevált. Szóval a nyűgösség volt a hunyó. Nem tudom te mikor szoktad fürdetni a kicsit, de próbáld meg hamarabb, hátha csak ez a gond. Ha nem, akkor előtte egyen, vagy kicsit melegebb, esetleg hidegebb vizet csinálj neki. Majd írj, hogy melyik módszer vált be, persze ha ezek a gondok.. :-)
2011. aug. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is kb. 3 hónaposan kezdődött az esti fürdésnél az ok nélküli üvöltés! A világon mindent kipróbáltunk, hidegebb víz, melegebb víz, kevesebb víz, több víz, szobában fürdetés, fürdőben fürdetés, Anya fürdetés, Apa fürdetés, reggel, este, játékkal, játék nélkül, cici előtt, cici után, alvás előtt, alvás után... de komolyan mondom semmi nem vált be. 2 hónapon keresztül üvöltött, a szomszédok illetve a másik utcában lakók már tudták, hogy fürdetjük a kicsit! Szerencsénkre ahogy jött úgy el is múlt egyik napról a másikra. Azóta újra jó a fürdés/fürdetés mindenkinek!


Annyit tudok mondani, hogy KITARTÁS!!!!!

2011. aug. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
valószínű már meleg neki a fürdetővíz.
2011. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk szerencsére nem volt ilyen gond, az elején nem szerette, mert rossz volt neki a kórházi "élmény", de mostantra már semmi gond. Csak azt jelzi, ha túl hideg, vagy meleg, olyankor változtatunk a hőmérsékleten és máris minden oké. :)
2011. aug. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!