Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért érzi sok ember úgy,...

Miért érzi sok ember úgy, hogy becéznie kell egy szinte becézhetetlen nevet?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 08:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%

Nekem van Szilárd és Botond nevű gyermek a környezetemben és bizony becézik őket a szüleik is Sziszi és Boti. Sőt a Bulcsúra is hallottam már azt, hogy Buli.

Egyébként én sem értem, hogy miért kell a becézést ennyire elutasítani. Csak a gyerek issza meg majd a nevét, mert az óvodában, iskolában becézni fogják és ha a szülő már belenevelte, hogy az rossz, csak ő fogja rosszul érezni magát, dühös lesz.

Az én fiam Barnabás és a férjem utálja ha Barnának szólítják, de megbeszéltük, hogy nem szólunk rá senkire, főleg nem a gyerek előtt, legfeljebb mi nem szólítjuk így és kész.

2011. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Issza meg a levét-bocsi elírtam.
2011. szept. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ha annyira becézni akarja, akkor kérdezze meg, hogy hogyan becézzük, és ne találjon ki iszonyat beceneveket egy szinte vadidegen ember a gyermekemnek.
2011. szept. 7. 10:17
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem ha valaki nagyon ragaszkodik a becézéshez, engem anyukám sosem becézett és ha más becézett azt utáltam, pedig anyukám nem tiltotta senkinek. Mosz h felnőttem annyira nem bánom h becéznek. Szerintem ha a gyereket nem zavarja nyugodtan lehet becézni.

Szilárdot ismerek 40év körüli, Szilinek becézzük.

2011. szept. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 krisztivan ***** válasza:
100%
Nálunk direkt szempont volt hogy ne lehessen becézni a fiam nevét.Én már gyerekként is rászóltam az emberre ha Krisztikézett.Ettől függetlenül mindig volt becenevem ,ami rám illett és amiket az akkori életszakaszban szerettem is.
2011. szept. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi a neve,ha megkérdezhetem,és hogyan szokrák becézni?
2011. szept. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
bocs,szokták
2011. szept. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Emese a lányom, nem becézzük, de rendre mindenki azt mondja neki, hogy Mesi. Nem hallgat rá. Aztán csak beszólnak, hogy miért nem figyel a gyerekem. Baromi idegesítő.
2011. szept. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
66%
Az én nevem becézhető, mégse becézték soha, 2 embert kivéve. A lányomé elvileg nem becézhető, de meg lehet oldani. Abban egyetértek valamelyik hozzászólással, hogy egy babát mindenki akaratlanul is becézni akar, hiszen olyan kis édesek, nem illik hozzájuk a komoly név.
2011. szept. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Villő a neve. Villőcske, Villőke, Villcsike. Így próbálgatják becézni, ami számomra nagyon idegen.
2011. szept. 7. 16:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!