Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altassam el este a...

Hogy altassam el este a kiságyban?

Figyelt kérdés
Kislányom 7,5 hetes. Egészen a múlt hétig nem volt hajlandó a kiságyában aludni, se nappal se éjjel. Bármilyen mélyen aludt és áttettem - már kelt is fel. Aztán rájöttem, hogy talán a kókuszmatrac a ludas, mert kényelmetlenül izgett-mozgott rajta. (Amúgy baromi kemény, én sem tudnék rajta aludni.) Vettünk helyette szivacsmatracot, láss csodát: nappal rögtön bealudt rajta 3 órát. Napközben azóta is abban alszik gond nélkül. Az egyik problémám az, hogy csak úgy alszik benne, ha előtte elaltatom (ringatom, sétálok vele). A másik problémám, hogy éjjel viszont mellettem alszik a nagyágyban, és onnan szeretném átszoktatni a kiságyba. Viszont ez egyelőre nem tetszik neki. Van valami jó tippetetek? Tényleg van olyan baba, akit ébren beraknak a kiságyba, nézelődik és aztán elalszik? Ez olyan hihetetlennek tűnik számomra.
2011. szept. 9. 09:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4 hónapos. Az első hetekben mellettem aludt, utána először nappal kezdtem el a kiságyban altatni, utána már éjjel is ott aludt. Az elején szívesebben aludt volna mellettem ismét, de ilyenkor ha sírt, akkor csak bementem hozzá, nem szóltam hozzá, csak simogattam a hátát, a homlokát. Volt hogy sokáig kellett ezt csinálni, de elaludt a végén. Ma már ott tartunk, hogy napközben is bekéredzkedik a kiságyába aludni. Este meg ha nem alszik el a vacsi alatt, akkor vacsi után kis séta a lakásban (kb 5 perc) utána beteszem az ágyába, felhúzom a zenélő mackóit, cumi a szájában, nézelődik kicsit aztán oldalra fordul és alszik reggelig :) Ha kiesik a cumija, akkor "szól", visszaadom Neki és ismét kimegyek a szobából.
2011. szept. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hú... nagyon irigyellek!!! Én is próbáltam már így "magára hagyni" a kiságyban: üvöltés a válasz. Egyszer hagytuk sírni 1,5 órán át (szívem szakadt meg), aztán mivel nem hagyta abba, így inkább kivettük a kiságyból.
2011. szept. 9. 10:07
 3/13 anonim ***** válasza:
Kényelmes Neki a kiságy? Próbáld meg másik matraccal, vagy azt is csinálhatod, hogy egyik este a takaróján alszol, hogy érezze az illatodat. Nálunk az is bevált, hogy mikor nem tudott elaludni, akkor más helyre tettem a kiságyon belül. Egy időben csak a kiságy bal felső sarkában aludt el :) Nem tudom miért, de ott jobban érezte magát...
2011. szept. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jaa, első voltam :) Még annyi, hogy én az elején egy puhább takarót is tettem alá, azt szerette.
2011. szept. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

mind a 3 gyerekem cicin aludt el este a nagyágyban utána raktam át a sajátjába

de ha éjjel felébredt akkor már lusta voltam vissza rakni :-/

mind a 2 nagyobb olyan 1 éves volt mikor már stabilan végig aludta az éjszakát és olyan 1-1,5 évesen szoktak rá arra h maguktól aludjanak el ha fekvés idő van


alig 1.5 hónaposan ne várd még h tőled független legyen kellesz még neki és kell az is h jó kis fészek melegben aludhasson el akár melletted is


ha át szeretnéd szoktatni akkor akkor több lépésben tedd

1. ne járkálj vele ne ringasd mikor alvás idő van akkor fektesd le a nagyágyba és búj mellé úgy aludjon el majd tedd be a sajátjába éjjel ha ébred akkor ugyan így altasd vissza

2. ha ez már megy akkor tedd be az ágyába de maradj mellette ülj mellé egy székre és fogd a kezét simogasd ha már így is könnyem elalszik akkor

3. most már elég lesz kicsit simizni és puszi mert megtanulta h ekkor alvás van


viszont ez lassú dolog ne várd h 1-2 hét alatt megszokja

és az első évben sokat változik majd még az alvási szokása mennyiségileg is rendszerességben is

2011. szept. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

lehet hogy nekünk is a kókusz matrac a lúdas?

4,5 hónapos de ahogy leér a popója rögtön fent van, pedig mélyen alszik a szopi után!

2011. szept. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3 hónapos a kislányom, magától elalszik. Viszont 1,5 hónaposan még kellett a segítség neki. Én azt csináltam, hogy beraktam este a kiságyba és kicsit simiztem a hátát, paskoltam a popsiját (ezt nagyon szereti), ha kellett kivettem, de csak pár percre és raktam is vissza. Most már teljesen magától elalszik. Mondjuk tényleg a matrac sokat számíthat, mert napközben a szobájában alszik, ott a kiságyban szivacsmatrac van, éjjel a mi szobánkban, ott ilyen rattan kiságyban, amiben elég kemény, talán kókuszmatrac van és ott sokkal nehezebben tudott elaludni. Az én véleményem az, hogy ne szoktasd a Ti ágyatokba és ahhoz sem, hogy ringatva alszik el, mert ha ezt tanulja meg, akkor nagyon nehéz lesz leszoktatni. Van egy ismerősöm, aki még 2évesen is járkált a lakásban a gyerekkel, hogy elaltassa. Hát nem éppen könnyű. Még kicsi a babád, úgyhogy semmi nincs veszve. :) Kínozni nem kell, tudja hogy ott vagy mellette, ha kell. Ha lehet ne vedd ki a kiságyból, ha kiveszed is csak 1-2percre.
2011. szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ismét az első vagyok :) Még egy dolog ami az alvásnál segít, erre ma jöttem rá :) Mikor álmos volt, de kicsit nyűglődött az elalvásnál (főként délután) az ágyában, akkor azt hittem a foga fájhat és bekentem dentinox géllel és utána egy percen belül már aludt is. Aztán kicsit furcsállottam, hogy sokszor egész nap nem fáj, és mindig elalvás előtt kezdene el fájni? Ma azt csináltam, hogy csak mintha bekenném az ínyét, kicsit megdörzsöltem, és ugyanúgy egy percen belül aludt... :))) Nem tudom miért, de bejön :)
2011. szept. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 11 hetes. Első pillanattól a kiságyban alszik éjjel. 1 hónapig én is abban a szobában aludtam,majd visszabújtam a férjem mellé. Nálunk nappal nem alszik a kiságyban,csak a pihenőszékben és a hordozóban. Eddig a babakocsiban aludt,de már nem hajlandó. Ja! A kiságyban szivacsmatrac van!
2011. szept. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. Már próbáltam, hogy a pléden (amin aludtam) próbáltam altatni, de nem jött be.

A Dentinox-os (illetve nélküle) dörzsizés tetszett, jót mosolyogtam rajta :-)

Nálunk az sem vált be, hogyha bealudt a nagyágyban és átrakom, mert pár perc múlva felébred.

Az a baj, hogy Rékababa elég sírós kislány, már a kórházban is az volt. Állandóan kézben szeretne lenni, épp ellenkezője az 5 éves bátyjának. Ővele sosem voltak ilyen gondok. De hát különbözőek vagyunk nemdebár :-)

Mától 2 hétig szabin van a férjem, úgyhogy megpróbálom rögtön ott altatni, max. simizem 2-3 órán keresztül :-( Előbb-utóbb csak elalszik remélem. Azért ha van valakinek még jó ötlete csak írjon!!! Előre is köszi!!!

Amúgy a szivacsmatrac szerintem sokkal jobb, mint a kókusz - legalábbis a mi lányunknál. Örülök, hogy kicseréltük, így legalább nappal abban alszik + nálunk is szeret a hordozóban.

2011. szept. 10. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!