Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altassam el este a...

Hogy altassam el este a kiságyban?

Figyelt kérdés
Kislányom 7,5 hetes. Egészen a múlt hétig nem volt hajlandó a kiságyában aludni, se nappal se éjjel. Bármilyen mélyen aludt és áttettem - már kelt is fel. Aztán rájöttem, hogy talán a kókuszmatrac a ludas, mert kényelmetlenül izgett-mozgott rajta. (Amúgy baromi kemény, én sem tudnék rajta aludni.) Vettünk helyette szivacsmatracot, láss csodát: nappal rögtön bealudt rajta 3 órát. Napközben azóta is abban alszik gond nélkül. Az egyik problémám az, hogy csak úgy alszik benne, ha előtte elaltatom (ringatom, sétálok vele). A másik problémám, hogy éjjel viszont mellettem alszik a nagyágyban, és onnan szeretném átszoktatni a kiságyba. Viszont ez egyelőre nem tetszik neki. Van valami jó tippetetek? Tényleg van olyan baba, akit ébren beraknak a kiságyba, nézelődik és aztán elalszik? Ez olyan hihetetlennek tűnik számomra.
2011. szept. 9. 09:55
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Claritasa: lehet, hogy neked van igazad, és egyszerűen csak kicsi még és hiányzik neki az ANYU, azaz én :-) Mikor mellettem alszik, akkor nincs vele semmi gond, csak cicizni kel fel 1x éjjel.

Ha nem jön össze este az altatás, akkor lehet, hogy várok még vele pár hetet és újrapróbálom.

2011. szept. 10. 19:02
 12/13 anonim ***** válasza:
10:07-es vagyok! Az én kislányom is Réka baba!!! :))) Eleinte nekünk is sétálós altatás volt,persze ha leraktam az ágyba, azonnal kipattant a szeme! Mindent csináltunk vele,cicin alvás stb.,de hiába aludt el, amint leraktuk újra ébren volt. Pár hete elalszik magától. Eddig ringattam, az ágyban kicsit ráztam a fenekét, símogattam...most csak akkor,ha sír,de ilyen rég volt. Most lerakom,leülök a szopis székbe mellé, egyszer végigmegy az ágy feletti zenélő-forgó, majd kiszúr magának egy plédet,amin van egy maci fej, mosolyog rá, és egyszercsak elájul...:) Persze,ha megmozdulok,vagy levegőt veszek,akkor összerezzen, de megvárom, míg egy kicsit mélyebben elalszik, és megyek a férjem mellé. Sokszor ő altatja, szeretném,ha vész esetén nélkülem is el tudna aludni! Az utóbbi hetekben a babakocsi mózesét nem tűri...már nagyon nézelődik és utál hanyatt! :)
2011. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Tök jó, hogy nektek is Rékátok van :-)))))

Bízom benne, hogy előbb-utóbb akkor nálunk is megszokja, hogy a kiságyban kell aludnia.

Tegnap nagyon rossz napja volt - rengeteget sírt (fájt a pocija), úgyhogy este inkább nem kísérleteztem vele.

2011. szept. 12. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!