Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alig hajlandó tápszert inni,...

Alig hajlandó tápszert inni, mit csináljak? Már majdnem az összes tápszert kipróbáltuk, nektek melyik jött be? Ja, és se vaj, se sajt nem "csúszik le" a torkán.

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 11:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Úgy értettem a komoly helyzetet, hogy az én lányomnak felszívódási zavara van. Gyógyszerek nélkül alig hasznosít valamit, és szinte még sosem láttam éhesnek. Na ehhez jön még, hogy utálja a tejet, tejterméket. Szóval tényleg más a helyzet, csak a fehérjebevitel fontossága ugyanaz.
2011. szept. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%
11 hónaposan már ehet mindent és ihat tejet. Ennyi.
2011. szept. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó válaszolóval azért nem értek teljesen egyet! Én mondjuk még nem adnék neki tejet! Aztán le lehet pontozni nyugodtan! Majdnem mindent ehet, nem mindent! Beba tápszert szokták szeretni a gyerekek! Legalábbis a környezetemben sok gyerek azt eszi, és szereti!
2011. szept. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Tudom, nem állandó megoldás, de pl adhatsz neki krémtúrót, és joghurtokat is. Azok is tej alapúak, szerintem teljesen jól helyettesítik a tejet. A kislányom ugyan még csak 7 hós, de pl már egy kb1/2 túrórudit kapott (csak a túrót). Lassan pedig fogok neki adni normál joghurtot is. Tejet viszont sem boltit, se házni tehéntejet nem akarok neki adni 1 éves koráig. Ja, és van még esetleg sajtkrém vagy vajkrém?
2011. szept. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%
15:51-es válaszoló: 3 gyermekem van, felelősséggel nevelem és gondozom őket. Nem érdekel sem védőnő, sem más, aki bedől a nagy cégek félelemkeltésre épülő marketingjének. A dédnagyanyám biztosan nem kapott tápszert...mégis élt 94 évig. De ne menjünk ebbe bele...11 hónaposan mindent ehet egy gyerek, amit meg tud rágni és lenyelni. Nem véletlenül nő foga fél évesen.
2011. szept. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sok volt a segítségemre!

Tejet továbbra sem fogok neki adni...a dédnagyanyáink sztorijaiba ne mennyünk inkább bele...öröm, hogy 90 évig élnek, de akkor kicsit..nagyon más volt az élet...

2011. szept. 17. 11:20
 17/21 anonim ***** válasza:
44%
15:51-es vagyok! Tényleg ne menjünk bele! Azért szerintem teljesen más volt a dédnagyanyáink idejében! Vagy te nem így gondolod? Vagy szerinted ennyi káros dolog volt a kajákban? Múltkor vettem csirkemellet, hogy azt sütök, és a pici is ehet belőle, és el voltam ájulva, mekkora volt a csirkemell, mert még a pulykamellnek is nagy lett volna! Tele nyomják minden szarral, hogy hamar megnőjön az a szerencsétlen állat! Szerinted dédnagyanyáink idejében is ezt csinálták? Leírsz olyat, amit nem gondolsz át, nem gondolsz végig! Ne hidd, hogy én ilyen gyöpös, védőnő párti anyuka vagyok, mert nem! Szinte mindent, de nem mindent eszik még az én gyerekem, pedig 10 hónapos! Majdnem mindent megeszik, amit mi, de vannak kivételek! És én a tej dologba sem megyek bele! Én nem adok neki 1 éves koráig, te adsz, ennyi az egész! Minden szülő maga dönti el, azért meg nem kell belém kötni, hogy én nem fogok neki még egy éves koráig adni! Ja, és még egy bibi volt a válaszodban! Azért van 6 hónapos korában foga? Mondjuk az enyémnek nem volt 6 hónapos korában, most is csak kettő van! De az enyém a fogínyével is nagyon szépen rág, meg rágott is, egész kiskorától, úgyhogy ez a fog dolog sem igaz, amit írtál!
2011. szept. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kedves 15:51!


Dédanyáink idejében még nem kaptak ennyi vacakot a tehenek. A mi időnkben sem igazán, én mégis masszívan allergiás lettem rá, mert anyukám elég korán adni kezdte.

Ja, és a lányomnak 14 és fél hónapos korában nőtt ki az első foga.

2011. szept. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%
Elég baj, hogy nem tanulsz édesanyád hibájából, ha tudod, hogy a tejtől allergiás lettél, mert korán kaptad, és ennek ellenére te is korán adod a gyerekednek, és még másnak is ezt tanácsolod!
2011. szept. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Kedves 22:56, szerintem nem azt az embert toltad le, akit akartál...
2011. szept. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!