Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vitát akarok, de ki...

Nem vitát akarok, de ki szerint kövér egy 3 hónapos 7,5-8 kilós baba?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy kérdés, s ott erősen nekiugrottak/ugrottatok egy anyának. Az én kislányom majdnem 4 kilóval született, csak anyatejes, 4óránként eszik (kb.10-15 percig), nincs se nyugi-cici,se odabújós-elaltatós cici.. S majdnem 8 kiló. S a világon senkit ne zavar, boldog, kiegyensúlyozott baba. A doki szerint lassan leáll a nagy gyarapodás, a védőnő szerint is majd a hozzátáplálás, meg a nagymozgások során "lefogy". De kiváncsi vagyok a tegnapi "köpködőkre", hogy szerintetek mit kéne tennem? Rögtön ítélkeztek, hogy egy gyerek biztos azért kövér, mert állandóan az anyján lóg.. Én vagyok az ellenpélda...

De tényleg várom a véleményeket...


2011. szept. 14. 13:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden baba más.Az én fiamra sose mondták hogy sovány hanem átlag testalkatú holott 93cm és csak 12kg!!!2 évesen és 3 hónaposan.

Erről ennyit.Persze oké ilyenkor kicsit furán olvasom hogy 3-4 hónaposan 7-8kg-ak a babák de ez van nem kell itélkezni senkinek.Keresztfiam most pénteken lesz 2 éves 87cm és 14kg.Kicsit pocakos de kövérnek nem mondható.Volt itt a faluba egy kisfiú 4kg-an született most 1,5 éves és 18kg na ő kövér!LÁtszik is rajta mindenhol hurka.Oké anyatejes de nem kell mindent arra fogni.Nehezen indult el járni hasonló.Ha a doki,védőnő nem szól az anyukának hogy diétátton a gyerek akkor nincs gond.Ők úgyis szólnak.

2011. szept. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam adatai:

születési súly: 3140 gramm 53 cm

5 hónaposan: 9 kg, 70 cm. Sajnos, kezdetektől fogva tápszeres. De mondják meg nekem ezek a szuperanyuk, hogy mit tegyünk egy éhes kisbabával? Hagyjuk, sírjon torkaszakadtából, a lényeg, hogy beleférjen a "babatrendbe"?!

Egy hét múlva tölti be a 6 hónapot. Érezhetően lassult a hízása. Persze, picit husis, de basszus, egy csecsemőről beszélünk. Egyáltalán nincs lemaradva a mozgással, már négykézláb áll és kutyázik. Körbekússza a szobát.

Egyébként is mi van akkor, ha duckó baba? Nehogymár valami nagyokos kitalálja, hogy fogyókúráztassuk őket!

Biztos vagyok benne, hogy akinek meg alig gyarapodik a kicsije, szívesen cserélne velünk. :)

Nálunk a védőnő, gyerekorvos teljesen elégedett, hiába nagy baba, csodaszépen fejlődik, mindig körbeimádják.

2011. szept. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam 9 hónaposan volt 71cm és 8,5 kg sosem volt egy duci baba, első perctől hozzátáplálás volt tápszerrel. Minden baba más, nincs kövér baba csak duci, de az olyan cuki tud lenni :)
2011. szept. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Azért arra kíváncsi lennék melyik válasz nem tetszett,mert konkrétan 1 kivételével senki nem bántotta az Anyukát!Kérdezett valamit és elmondták a véleményüket,de nem bántóan direkt végig olvastam mégegyszer!Az pedig tény hogy nem kicsi a baba de senki nem mondta hogy ez baj lenne,és különben sem tud csinálni semmit,fogyóztatni nem lehet egy ekkora gyereket!Az én lányom meg soványka,és akkor mi van?Tömjem meg?Vannak ilyen,meg olyan gyerekek de mind úgy tökéletes ahogy van!
2011. szept. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3 hónaposan 7,5 kg volt, pedig 3100 g-al született és 5 hónapos koráig csak szopott.

Most egy nagyon magas és vékony kisfiú:))Úgyhogy erről ennyit!!!

2011. szept. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mi van azóta a gyerkőcökkel?
2023. okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!