Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmennétek a férjetekkel/párot...

Elmennétek a férjetekkel/párotokkal 2-3 napra wellnesselni a 7-11 hónapos babátok nélkül?

Figyelt kérdés

Azért így kérdeztem, hogy 7-11 hónapos baba mellől, mert most fél éves a fiam, és minden évben október és január között szoktunk menni 3 nap 2 éjszakára wellness szállodába pihenni kicsit. Idén nyilván nem terveztük, pár napja viszont a férjem azzal rukkolt elő, hogy mi lenne, ha elmennénk kettesben romantikázni.Én szeretném is meg nem is, természetesen a baba miatt. Nyugodtan itthon merném hagyni bármelyik mamára, tudom, hogy nem lenne gond, már fél napokra voltak vele és sosem volt semmi baj. Nyilván itt az éjszaka lenne furcsa, de bizonyára elboldogulnának vele, ettől nem félek.

Viszont nekem olyan rossz érzés, hogy magára hagyom a kisfiamat, szar anyának érzem magam, ha arra gondolok, hogy de jó lenne tényleg csak két-három napra kiszabadulni egy kicsit. Főleg hogy hetek óta kínlódunk a két alsó fogával, az egyik már kibújt, azzal egy hétig keltünk éjszaka félóránként, most a második fog kijönni. Jó lenne egy éjszakát végigaludni, de félek, hogy akkor is folyton otthon járna az eszem és gyötörne a lelkiismeretfurdalás, hogy biztosan most van valami baja a kicsimnek, amikor nem vagyok otthon.

Nem tudom mit tegyek, mi lenne a helyes. Ti mit tennétek? Bevállalnátok? Esetleg inkább januárban, amikor már kicsit nagyobb?


2011. szept. 20. 17:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%

Én januárban simán elmennék 2 éjszakára. Semmi baja sem lesz!

2 gyerekes

2011. szept. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
50%
A mi fiunk februárban született, és júniusban voltunk a férjemmel kettesben a Balatonnál 2éjszaka 3 napra. Nem bántuk meg! A kicsi istenien elvolt anyuméknál, semmi gond nem volt vele, mi pedig kipihentük magunkat, és sokkal nyugodtabban tértünk haza. Azóta is van hogy egész napra, vagy 1 éjszakára is anyuméknál van a kicsi, mi pedig romantikázunk a férjemmel. Tudjuk, hogy a kicsi biztonságban van, nem hiányol minket, mert mindig van aki foglalkozik vele. Szóval szerintem ha jól elvan anyukáddal, akkor menjetek nyugodtan.
2011. szept. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem mennék, mi már vele tervezünk mindent, mert úgy érezzük jól magunkat. Voltunk vele 9 hónaposan nyaralni, nem olyan volt, mint amikor ketten utaztunk, de ezt tudomásul vettük, és nagyon jól éreztük magunkat hármasban. :-) Most 13 hónaposan megint megyünk egy hétre, ez neki is kis változatosság lesz, ami szerintem rá is ráfér, nem csak apára és rám.
2011. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én nem mennék...és nem azért mert féltem,hogy anyum nem vigyázna rá kellőképp,hanem azért nem ,mert én nem bírnám ki nélküle :)
2011. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
20 hónapos a babánk, de meg sem fordulna a fejemben, h akár csak 1 napra is elmennék nélküle valahova kettesben a párommal. de ha te úgy érzed , h szükséged van rá, tedd azt. de szerintem egy ilyen kicsi babának még az anyukájára van szüksége. Ez az én véleményem.Én nem tudnám itthon hagyni, nem tudnék lazítani.
2011. szept. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
46%

7 hónapos nem hagynék otthon, pont akkor van a szeparációs szorongás, akkor a legfontosabb neki, hogy veled egyen.

mondjuk én 11 hónapost se hagynék a mamánál de ha ti erre vágytok... :)


fiam 22 hónapos, most tervezzük az első mamánál alvást de húzom ahogy tudom, annyira nehezen engedem el :D mi megyünk nyaralni, most pl. szinte itthon se voltunk nyáron, volt, hogy hármasban de többször csak kettesben mentünk a fiammal, nekem nagyon jó volt és apa is kipihnet minket :D

2011. szept. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
50%

Ez attól függ, mihez szokott a babád. Én már a kezdetektől arra szoktattam, hogy egy héten egyszer-kétszer a nagymamánál van.

Mi három napot voltunk távol, én is vágytam már egy kis kikapcsolódásra. Az ég világon semmi gond nem volt! Azt leszámítva, hogy rettentően hiányzott :-)) Imád a mamánál lenni!

2011. szept. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy 4 hónapos volt a babám. Illetve 10 hónapos volt, mikor péntek délutántól vasárnap reggelig nem volt velünk. Az én babámnak kimondottan jót tesz a helyváltoztatás, utána sokkal nyugodtabb, és jobban feltalálja magát itthon.
2011. szept. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Én is kezdetektől erre szoktatom, hogy ne csak mi ketten legyünk körülötte... szokja az embereket, főleg a nagyszülőket és a nagynénijét, mert így később is sokkal könnyebb lesz rájuk hagyni, ráadásul ők kikövetelik maguknak a babát, szóval szerencsés vagyok. Nem akarom, hogy a szoknyám mellett ülő anyámasszony katonája legyen, aki rajtam kívül senkivel sem hajlandó meglenni. Persze biztosan lesz anyásabb időszaka, és sokszor nekem is nagyon nehéz az a másfél óra pl. amíg elviszik sétálni, de akkor is így akarom nevelni, ezt már az elején eldöntöttem. Hál Istennek a fiam pedig partner ebben :-) nagyon jól elvan mindenkivel.
2011. szept. 21. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!