Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6.5 hónapos babámat elrontottam?

6.5 hónapos babámat elrontottam?

Figyelt kérdés

Hasfájós volt ezért mindig ölben volt.Most ha le is rakom,nagyon kevés ideig van el a játszószőnyegén vagy a kiságyában,azonnal sírni kezd. Tudni kell róla még,hogy hasra szépen fordul,de a hátára még csak kétszer láttam a 3 hét alatt,de hason sem szeret hosszú túl ideig lenni(bár egyre hosszabb ez az idő),mert azért is sír.Vannak neki a játszószőnyegen + játékai,de ha nem éri el akkor keservesen sírvafakad megint,de nem küzd azért,hogy érte is kússzon,csak repülőzik egyhelyben..néha körbe-körbe forog hason,ha jókedve van,de ez sajnos ritka,mert elég sokat sír ugye.Az ölünkben jól elvan,de nekem itt a háztartás és a férjem éjszakáig dolgozik.Próbáltam már,hogy etetőszékbe és hordozóba belerakom és ott van velem amíg csinálom a munkám,de 5 perc után keservesen sír,ugye fel kell vennem,tehát nem jutok előrébb a feladataimmal.Járókában is sír és a játszószőnyegen is ahogy írtam,ha esetleg más dolgom van..Igyekszem sok időt foglalkozni vele,énekelek neki,mondókázok,képeket nézegetünk,stb. De amint lerakom keserves a sírás. Mit tegyek,hogy több időt töltsön el magában mint 5 perc?

Elnézést a hosszú írásért.


2011. szept. 20. 18:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem rontottad el. A babáknak különböző az igényük, van, amelyiknek jobban kell az anya közelsége. Ez van. A te picurod ezek közé tartozik.

Az én gyerekeim is rengeteget voltak ölben, a lányom különösen, ő egészen sokáig igényelte, a fiam jobban elvolt egyedül is. Nálunk a hordozókendő, mei-tai nagyon bevált. Egyébként a lányom is, a fiam is nagyon szépen eljátszik egyedül, akár órákig is - egy-és háromévesek most.

2011. szept. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Nekem is 6,5 hónaposom van! :)

Oké persze kell a közelséged neki, de ahhoz nem kell állandóan felkapkodni. Én úgy csinálom, hogy a szobában habi tapi + a konyhában is le van terítve neki egy paplan (a játszószőnyeget már kinőtte) - így mindig lát akárhol vagyok. Sokszor leülök, vagy lefekszem mellé mikor játszik. Persze sűrűn kell szórakoztatni is, de reggelente egy órát simán tudok tevékenykedni tőle, csak az a lényeg, hogy lásson, és hallja a hangom.

Mostanában próbálgat: ha leteszem elkezd sírni - ekkor ott hagyom pár másodpercre és "kukkolós" játék kerekedik belőle.

2011. szept. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az én lányom 6 hónapos, Dévény tornára járunk vele hetente egyszer, mert 4 hónaposan még nem tartotta hason a fejét. Ha föl is emelte, fél perc után ordított, nem maradt meg hason és állandóan repülőzött ő is. Kiderült, hogy le vannak tapadva az izmai. Szegény ordított a tornán, majd a szívem szakadt meg, de használt. Már két foglalkozás után tartotta a fejét és most már sokáig elvan hason úgy, hogy le sem teszi a fejét. Ma pedig megfordult a hátáról a hasára is. :) Amíg nem jártunk vele tornára én sem tudtam szinte semmit csinálni, mert örökké kézben akart lenni. Most már viszont nagyon jól elvan egyedül is a szőnyegén, elég neki, ha lát engem.

Mondjuk nem olcsó dolog (3000 ft egy 40 perces foglalkozás), de megérte.

2011. szept. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az én babám szépen tartja magát,sőt ki is nyomja magát,no meg ha felültetem akkor egy percig szépen ül,de eldől,így nem erőltetem az ülést.Megkérdeztem én is a védőnőt és az orvost vigyem e valahova,de azt mondták nem kell,mert a korához képest nagyon szépen fejlődik,de ő egy kicsit lassabban,ami ebben a korban még nem is nagy baj.
2011. szept. 20. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!