Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj hogy nem ülök egész nap...

Baj hogy nem ülök egész nap mellette? Más hogy csinálja?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos a babám. Nagyon aktív, érdeklődő baba. Sokszor nagyon ügyesen eljátszik magában, akár 1 órát is, anélkül, hogy kellenék neki. Baj, hogy nem vagyok mégis ott mellette, és a tutujgatom? Néha kicsit bűntudatom van, hogy hagyom egyedül játszani, de hát minek "zavarjam"? Persze, azért szoktam vele játszani!
2011. szept. 25. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%

Az lenne a baj,ha ott ülnél a nyakán mindíg.

A babáknak nagyon sokmindent kell egyedül megtanulniuk. Meg kell szokniuk,hogy egyedül is el tudnak játszani.

2011. szept. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem baj,sőt őrülj neki hogy el van egyedül is!Sok baba ennyi idősen képtelen lekötni magát,az én lányom is állandóan igényelte a jelenlétem!Most 1éves,mostanában már el van fél órákat magában.:)
2011. szept. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nagyon jó,h feltetted a kérdést! Az én kislányom 3 hónapos és hasonlóan érzem magam,mint te. Evés után dumálgatunk kb. negyed órát, majd elvan magában, én pedig netezek, stb. Ha alszik csinálom a vasalást,hajtogatást stb. Tisztábatevéskor is játszunk, dumálunk, vigyorgunk, aztán kaja, még egy kis duma, aztán én megint hagyom,legyen el egyedül is, persze itt vagyok a közelben. Néha én is úgy érzem,h keveset foglalkozom vele. Mindenki azt mondja,örüljek neki,amíg így van,mert ha elkezd járni stb. semmire nem lesz időm! :)
2011. szept. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Óóó anyám .. én mennyire kivagyok magamtól ezért!!!


Néha úgy érzem, hogy pokolian rossz szülő vagyok, hogy egyszerűen nem foglalkozom a gyerekkel? Miért van ez, stb???

Én lányom 10 hetes, de ő is egyedül el van magában.

Nézi a falát, ami tele van betűkkel, képekkel. Gagyorászik, nevetgél, stb.. Én meg néha elsétálok a szobája előtt, benézek, bemegyek ...

Amikor pelenkázom beszélek hozzá, evés közben is beszélek, "játszunk" 20-30 percet, többet nem is szokott belőlem igényelni.


Ettől a kérdéstől pedig megnyugodtam, akkor nem csak én vagyok ezzel így .. :)))

2011. szept. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem csak én vagyok így vele. Én is megnyugodtam, hogy akkor másnál is van ilyen, nem vagyok rossz anya, csak azért, mert nem ülök egész nap a fiam szoknyáján. :)
2011. szept. 25. 13:40
 6/14 anonim ***** válasza:
A mi kislányunk is három és fél hónapos. Egy-két hete vettem észre, hogy mikor az ölembe volt nyűglődött, feszengett, hiába fordítottam mindenféle irányba, úgy döntöttem leteszem picit. Olyan mosolyra derült az arca, hogy csak lestem. Persze Anya is kell, ha épp olyanja van, de ez kimerül egy kis dumálásban, az evésben, na és az alvásban. Onnan tudom, hogy álmos, hogy jönne az ölembe. :) Ugyanúgy megijedtem, mint Ti, hogy milyen már, hogy "lerázom" a gyereket, de most megnyugodtam. :)) Persze ahányszor el van magában egyik szemem mindig rajta, a füleim pedig háromszorosra nőnek, hogy halljam minden pisszenését. :) Mellesleg tudom, hogy vissza fogom még sírni ezt az időszakot pl a fogzásnál, vagy amikor eljön a szeparációs szorongás...
2011. szept. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Irigykedem! :)

Nálunk napi 20 perc, míg elvan egyedül.


De nincs szívem sírni hagyni. :(

2011. szept. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak Anyósom is olvasná a soraitokat!Ő úgy van vele, hogy egy gyereket nem lehet egyedül hagyni még akkor sem ha alszik, mert ki tudja mi lesz vele. Páromék kicsinek állítólag nagyon rosszak voltak!

Bármikor egyedül hagytam egyből szaladtak be a szobába. Azóta már eltelt pár hónap és a kicsi jön-megy a lakásban, de ha kimegy a nappaliból (van egy kis folyosó a szobák előtt, de nem látni a nappaliból oda), szóval ha kimegy egyből kiabálnak neki, hogy gyere vissza, siess, gyere ide. Én meg ilyenkor, hogy hagy menjen nem lesz semmi baja, nem tud semmi bajt csinálni, a szobánk gyerekbiztos és a többi ajtó zárva. Ha rajtuk múlna akkor jó későn önállósodna a kicsim. Van egy unokatesója akire nagyon sokat vigyáztak, így ott tartanak, hogy 4 (!) éves nem tud felvenni egy sima papucsot, nem képes megenni egyedül a kenyerét (fogni kell neki, falatonként a szájába adni....)


Visszatérve a kérdésedre nagyon jó ahogy csinálod, hisz kell egy kis szabi Neked is és a Manódnak is! :D

2011. okt. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól csinálod!

Látod, megvan a gyümölcse, ha nincs születésétől fogva tutujgatva!

Nem vagy rossza anya, sőt....

Gratulálok!:-)

2011. okt. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én első perctől kezdve folyton a kisfiam mellett voltam,már nekem az is sok volt ha ki kellett mennem wcre és ott kellett hagynom a szobába.Már 29 hónapos de ha ketten vagyunk itthon akkor sem hagyom egyedül egy szobába soha.Akárhova megyek jön velem.Sajnos nem is tehetném meg,hogy itt hagyom mert nem gyerekbiztos a lakás és volt már rá példa,hogy kiszaladtam egy pohár vízért a konyhába és mire visszaértem a gyerek már próbált az ágy karfájáról a szekrény tetejére mászni persze megbotlott és nagyon esett a szekrény és az ágy közé.Ez volt az utolsó balesete ami az én hibámból történt mert nem voltam ott vele.Ha nem megyek ki a szobából eleve el sem kezd rosszalkodni.És ahogy nő úgy egyre hajmeresztőbb helyekre mászik fel ahonnan ha leesne a nyakát is kitörné.

Volt időszak kb 16-18 hónapos kora közt amikor én is éreztem meg látható,hogy szépen eljátszik magának nincs szüksége rám.De mikor ilyen picike volt 3,5 hónapos akkor még nem is volt el nélkülem.Szinte egész nap cicin volt és ha pl kimentem wcre akkor rögtön elkezdett sírni.

Kb7-8 hónapos koráig volt ölbe baba,majd ahogy leállt a ciciről egyre függetlenem kezdett lenni.

2011. okt. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!