Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagytad sírni babádat éjszaka,...

Csill79 kérdése:

Hagytad sírni babádat éjszaka, hogy leszokjon az ébredésekről? Bevált?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 22:40
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Huhh,sok kérdés:)kb.4-5 hónapja van ez,egybeesik a fogzással,és a mozgásfejlődéssel.Most 5 foga van,nem engedi,hogy megnézzem,de gondolom folyamatosan jönnek neki.

Nem anyatejes.Nappal egyszer alszik,1,5vagy akár 3 órát.Sírás nélkül.Saját ágyában,egyedül cumisüveggel amiben víz van alszik el.Egy szobában vagyunk.Van,hogy csak 2 szer ébred,de van,hogy nagyon sokszor.Vizet adok neki,vagy cumit.

Tegnap konkrétan óránként sírt.Amúgy kiegyensúlyozott,vidám,mosolygós,okos baba.Nem értem mi lehet az oka.Ezen agyalok állandóan:(

2011. szept. 29. 23:10
 12/20 wartburg353s ***** válasza:
88%
Nem akarlak megijeszteni, de anyósom elmondása szerint a férjem kb. 3 éves koráig csinálta ezt. Aztán szépen "megtanult" aludni.
2011. szept. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

Sokat kérdező vagyok.

Ahogy leírod, nem az önálló alvásával van gond, nappal szépen alszik.

Az akár óránkénti ébredés nekem a fogzásra rímel rá. Élesen, zaklatottan sír, vagy nyöszörögve?

A fogzási fájdalom sok babánál az éjjeli alvást zavarja meg, esetleg már délután, este is (látszólag ok nélkül, akár játék közben is) fel-felsír.


Adsz neki fogzásra valamit? Érdemes lenne kipróbálni valamit, hátha tényleg ez a baj.


Végül hogy szokott visszaaludni 1-1 ébredés után?

2011. szept. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Délutánonként nem sír,ezért gondolom,hogy nem a foga lehet.Éjjel vagy visszateszem a cumit és simi meg betakargatom maciját a kezébe adom,vagy adok vizet a kezébe és hagyom inni,de ez sem jó,mert,akkor meg tehetem tisztába,mert csupa pisi.Visszaalszik,de van,hogy 5 perc múlva,van,hogy 1 óra múlva kezdi megint.Dobálja magát,helyezkedik,nyöszörög,de ha nem megyek oda akkor képes állva sírni,vagy ülve.Max 10 percig birom hallgatni aztán úgyis oda megyek.Van aki azt mondja,hogy hagyjam sírni majd leszokik róla,de nem tudom rávenni magamat.
2011. szept. 29. 23:29
 15/20 A kérdező kommentje:
Ja és ma még a szobát is átrendeztük,hátha nem jó helyen volt az ágya.
2011. szept. 29. 23:34
 16/20 A kérdező kommentje:
Fogzásra dologélt használok.
2011. szept. 29. 23:39
 17/20 anonim ***** válasza:
88%

23:22

Én lehet, hogy 1-2 napig kipróbálnék a helyedben fogzásra vmi homeopátiás szert. Ártani nem árthat, legfeljebb nem használ. Pl. Chamomilla CH15, lefekvés előtt 5 szem elszopogatva nyelv alatt vagy vízben feloldva. A homeopátiás szerekre vonatkozó szabályok betartásával persze.


Ha nem használ, ötlet még: lehet, hogy te hiányzol neki anyaként, a te illatod, hangod nyugtatja meg. Elvileg a szeparációs szorongáson már túlvan, de ha mégsem: 2-3 egymást követő éjszaka kipróbálni, hogy az apukája megy oda hozzá, és ő nyugtatja meg, nem te. Sok olyat hallottam, hogy ez bevált, a gyerek "rájött", hogy az anya-hiány miatt nem érdemes éjjel felkelni.

2011. szept. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Én az első két gyerekemnél kínlódtam végig az éjszakákat, pont így, mint te. Aztán megszületett a harmadik. 4 hónapos koráig átaludta az éjszakát. Attól kezdve minden éjjel felébredt. Néha csak egyszer, de volt, hogy óránként pattogtam ki az ágyból hozzá. És én is egyfolytában a szobáját rendezgettem, hátha rossz helyen van az ágya:)))de ez se vált be. Aztán egyik éjjel már nagyon fáradtak voltunk. Hagytam sírni szegénykémet, az apjának se engedtem meg, hogy átmenjen hozzá. A nagyok ajtaját is becsuktam.Kb 30 percig sírt, aztán elaludt.Egyszer bementem megtörölni az orrát, egy szót se szóltam hozzá, kijöttem.Nagyon durva volt, sajnáltam. De elég volt neki ez az egy alkalom, másnap már aludt reggelig. Ez nagyjából 18 hónapos kora körül volt, most lesz két éves. Azóta ezt mégegyszer el kellett játszanunk.Akkor is csak egy sírós éjszaka volt, utána aludt. Már csak akkor ébred éjjel, ha náthás, beteg.

2011. szept. 30. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én úgy nem hagytam sírni, hogy bár mindig átmentem hozzá, ha sírt, de nem vettem ki a kiságyból, nem ringattam stb. Max a hátát simiztem, beszéltem hozzá, hogy érezze, ott vagyok. Egy darabig úgy tudott visszaaludni, ha ott maradtam vele a szobában. Mivel terhes vagyok megint, volt, hogy én is lefeküdtem nála a kanapéra, aztán ha felébredtem éjjel, visszajöttem, de ez fárasztó volt.

Most pl a napokban volt olyan, hogy sírt, bementem, megvígasztaltam, kijöttem, megint sírt, megint bementem. Harmadszorra nem mentem vissza, kb 5 perc sírdogálás után visszaaludt.

Persze ezt csak akkor csinálom, semmi baja. (ivott, tiszta a pelus, nem fogzik, nem éhes...)

2011. szept. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Én sosem veszem ki az ágyból,simi,puszi,cumi és ennyi.
2011. szept. 30. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!