Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes baba mennyit legyen...

4 hetes baba mennyit legyen kézben?

Figyelt kérdés
Elég hasfájós, sokat van kézben, megszokta. Ahhoz meg még kicsi, hogy magában el legyen. Amíg ilyen kicsi normális, hogy ennyire igényli a közelséget nem? Leszokok róla később?
2011. szept. 30. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én babám is hasfájós volt.Én a közeleséget úgy oldottam meg, hogy igaz nem volt kézben de leraktam magamhoz az ágyra és foglalkoztam vele.Beszéltem, énekeltem neki.Tornáztattam.Nem is szokott kézbe!Most 8 hónapos és bárki fel veszi, rúgja ki magát, mert önállóan akar közlekedni.
2011. szept. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi is ezzel próbálkozunk most,ezek szerint van értelme. De nagyon szereti ha mászkálunk vele és tud nézelődni. Nem tetszik neki az egy helyben fekvés :) köszi
2011. szept. 30. 18:18
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen pici korban nem lehet elrontani, nyugodtan dajkáld,szeresd,igényli a közelséged.Hisz 9 hónapig állandóan éreztétek egymást. Jó babázást!
2011. szept. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

Tévedés,hogy ilyen picit nem lehet elrontani. Magában is el van már 1-2 hetesen is. Ha kézben hordozod,akkor ehhez szokik,és később sem lesz el egyedül.

Ha nagyon sír,akkor simogasd meg,beszélj hozzá,de ne vedd ki az ágyából. Tornáztasd a hasát,fektesd hasra,és maszírozd a hátát,az segít a hasfájáson. Ha kézbe veszek,akkor az nem segít a hasfájáson.

2011. szept. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Nekem ilyen idős korában majd egész nap a hordozókendőben volt!És nem lett elkapatva!Amint megtanmult kúszni, mászni járni(10,5hósan) onnantól csak sétához lehetett kendőbe tenni, amúgy önálló mozgást akart!Szóval nem lett elkényeztetve!Sőt önállóbb mint a kortársai a játszón!


Én a második babámat is tuti ilyen sokat fogom hordozni!Mert a testközelség igenis fontos élettani feltétel!ÉS nem elkényeztetés!

2011. szept. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Szia!Miért ne lenne el? Neki sokkal érdekesebb MINDEN - maga a kiságy, a fal, a paplan vagy a pléd mint a nagyobbaknak. Neki minden új. Meg amit írtak előttem, feküdj mellé, beszélgess hogy hallja a hangod. Az én babám később volt hasfájós, 4 hetesen szinte csak aludt. Próbáld hátra tenni, feltolni a lábát ás úgy masszírozni. Ha most állandóan kézben lesz, megszokja és nehéz lesz elválasztani.Talád meg az arany középutat! :)
2011. szept. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Lehet hogy vannak akik elvannak 4 hetesen az enyémek nem voltak. Kb 1-2 percig amíg letettem valahová és nézelődött, aztán át kellet rakni. Aztán ez az idő egyre nő, nem lehet őket elrontani szerintem. Ha nincs el máshogy, akkor hagynád sírni? Én sem :)
2011. szept. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
amennyit igényli. 3 hónapos koráig nem igazán lehet elkapatni.
2011. szept. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is sokat sírt kb. négy hónapos koráig, és rengeteget volt kézben. Riogattak is az idősek, hogy mi lesz ebből. Aztán az lett belőle, hogy négy hónapos korában leszokott a sok sírásról, és akkor már elvolt egyedül is. Korábban szinte csak úgy tudott elaludni, hogy ölben volt és járkáltam vele, aztán egyszer csak letettem aludni, amikor már álmosnak láttam, és elaludt egyedül! (Korábban is próbáltam többször, de csak sírás lett belőle.)

Nekem most az a teóriám (nyilván nem biztos, hogy igazam van), hogy azzal lehet ölbe szoktatni egy babát, ha akkor is ölben van, amikor láthatóan nem igényelné.

2011. okt. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem rontjuk el szerintem. Köszönöm
2011. okt. 1. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!