Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagytátok magára a babátokat,...

Hagytátok magára a babátokat, mikor elaludt 5-10 percre, míg átszaladtatok a szomszéd boltba?

Figyelt kérdés
Én sose mertem, de ma sem tudtam elkezdeni főzni, mert nem volt itthon egy fontos alapanyag, és tényleg 5 perc lett volna, mert szemben velünk van egy bolt. Túlaggódom?
2011. okt. 1. 10:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%

Egy állásinterjú nem 5 perc...

Szerintem attól függ, hol laksz. Én falun élek, a kisbolt tőlünk a harmadik ház, nem kell átmennem az úttesten. Volt már olyan, hogy reggel ha még aludt a fiam a rácsos ágyban, átszaladtan a boltba friss zsemléért, vagy tejért.

2011. okt. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 csill79 ***** válasza:
42%
Én 1 szer leszaladtam a kis közértbe amíg aludt,de vittem a bébiőrt magammal.Max 5 perc volt,de nem voltam nyugodt,mert annyi hülyeséget hall az ember:(
2011. okt. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
27%
Velem is megesett 1-2-szer, hogy el kellett szaladnom a boltba, mert lemaradt valami. Ez nem felelőtlenség, bár sokminden függ a körülményektől. Mennyi idős, hol alszik (rendes ágyon vagy rácsosban), milyen messzire mész stb. A kisbolt nálunk itt van közel, pár perc volt az egész. Persze annyi rosszat lehet hallani, de amit itt a válaszokban olvasok, azért erősen túlparázás. Ezeknek az esélye annyira minimális, mint annak, hogy pont felébred azidő alatt, mikor amúgy nem szokott. Autó nem üt el, mert nem forgalmas környék, és már csak át tudok menni normálisan az úton. Nem fog megfulladni csak azért, mert épp nem vagyok ott, a rácsos ágyban nem fogja baleset érni, és a házat sem gyújtja fel...max annyi történhet, hogy felébred, és sír 1-2 percet, az meg semmiképp sem tragédia, főleg, hogy nem azért az nem mindennapos dolog, hogy pont akkor kell valami sürgősen, mikor alszik, és csak én vagyok otthon vele. Szóval egy ilyen esettől még nem fogja lelki megrázkódtatás érni. És azért más átszaladni a szemben lévő boltba, meg más állásinterjúra menni, mert az nem 5 perc!!!Ráadásul úgy, hogy egy 3 évest hagy otthon, aki már sokmindent meg tud tenni. Na az felelőtlenség, de teljesen más eset, mint amiről a kérdés szól. Szóval én kb. 2-szer tettem ilyet, de akkor is úgy, hogy tudtam, hogy még bőven aludni fog. Mikor már esélyes volt az ébredés, akkor kivártam, és mentünk együtt. Persze nem szabad sokáig egyedül hagyni őket, figyelni kell,és azért nem rendszeresen, csak ha fontos, de azért az is túlzás, hogy ennyi tragédiát beleképzelünk 5 percbe, míg az ember elmegy a boltig, és vissza.
2011. okt. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%

nekem lent van a közért, de sosem mentem szaladtam le úgy hogy őt egyedül hagytam volna. ha valaki még otthon volt az más.

az én kisfiam sokszor van-volt, hogy elalvás után vagy közben többször megébredt sírt és kis simi után visszaaludt.


én nem a parázás miatt nem mentem le, hanem elvből... nem akartam magára hagyni.


de ettől függetlenül igaza van azoknak is, akik lemennek a közértbe ha ott van közelben.


kérdés, hogy aztán mennyit bír az ember háta (lelkiismerete) ha mégis történik valami.


vagy pl. pont sokan vannak előtted a boltban és az öt percből 15 lesz, és a babád felébred és sír, és te sehol sem vagy... stb...

2011. okt. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
52%

Hát én nem csinálok ilyet,egy gyereket nem hagyok egyedül a házban,(max a kertbe megyek ki) főleg nem egy csecsemőt..szeirntem ez nem túlaggódás.

Jöhet a lepontozás,de személyes véleményem,hogy felelőtlenség úgy vásárolgatni,hogy a gyerek meg egyedül van otthon,ha 5 perc,ha nem..

2011. okt. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
50%
Jézus Mária milyen felelőtlen szülők vannak, ezért hallani mostanában annyit gázolásokról is. Hiszen ott is "csak" ki akart tolatni és a gyerek nem volt a környéken. Ez nem túlaggódás, hanem FELELŐTLENSÉG! Egy kis babát nem hagyok egyedül 5 percre sem...
2011. okt. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
80%

Ne keverjük már össze azt, hogy valaki ráhajt a gyerekére, meg azt, hogy amíg alszik pár percre elmennek a boltba...

Azért egy ilyen gázolásnál igencsak súlyos mulasztások történtek.

2011. okt. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
73%

nekünk a lépcsőházban van alul a bolt..soha nem mennék le úgy,hogy egyedül hagyom....a lifttel is lehet tényleg bármi...És amúgy sem..nincs az az indok ami fontosabb! semmilyen okból nem hagynám egyedül a hülye főzés pedig megvár...ha felkel vele lemegyek és megcsinálom az ebédet semmi nem múlik 1-2 órán!ha meg nem hagy utána főzni akkor nem lesz kaja és ennyi...max a szemetet megyek kivinni a szemétledobóba de akkor is kulcsot mindig viszek pedig elfordítható a kilincsünk...

szerintem ez nem túlaggódás hanem ez a normális hozzáállás!!!!

2011. okt. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%

miért felelőtlen az aki kimegy az udvarra kiteregetni még a gyerek alszik? ott hagyja a gyereket 5 percre de nem felelőtlen

és képzeljétek én nem csak 5 percre hagyom magára hanem 20-30 percekre is, igaz nem megyek ki a házból de nem ülök felette és nézem ahogy alszik, hanem épp a ház másik felében takarítok vagy főzök, ráadásul nekem a nagy wc-zés se megy könnyen és 10 percet vagy még többet is ott tartózkodom.

2011. okt. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
88%

Kedves utolsó!


Nyilván mi akik úgy vélekedtünk, hogy nem hagyjuk magára a gyereket, sem ülünk mellette, amíg alszik, játszik..stb. Arról volt szó, hogy elhagyod, házat, lakást...kimész közterületre és pl. elmész boltba. Amúgy tényleg mindenkinek saját döntése, hogy meddig megy el, én továbbra sem hagynám itt úgy, hogy elmegyek boltba, vagy valahova :), de hát ugye különbözőek vagyunk. :)

2011. okt. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!