Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan szülő, akinek a...

Van itt olyan szülő, akinek a babája távolra rosszul lát, rövidlátó?

Figyelt kérdés
A fiamnál ma állapította meg a szemész, hogy messzire nagyon (6 dioptria) rosszul lát. 1 évesen kaphat majd szemüveget, mikor járni kezd, de nagyon félek, hogy nem fogja elviselni és hogy nagyon vastag lesz a szemüveg lencséje. Van itt olyan, aki volt hasonló helyzetben?
2009. ápr. 30. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is egy éves korom óta van szemüvegem!

Anyukám szerint 3 éves koromig minden új szemüvegemet fogtam és kettétörtem, utána már nem érdekelt ha rajtam volt!Úgyhogy mindig ragasztott volt a szemüvegem! Ma már biztos jobban figyelnek erre, de szerintem nem lesz gond!Biztos furcsa lesz neki, de megfogja szokni!

2009. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a dokit, hogy nem lehetne-e kontaktlencsét használni inkább. Ezer éve jártam egy kontaktlencse tanfolyamra, ahol volt egy éppencsak járni tudó kisgyerek, aki azt kapott. Én is csodálkoztam, de ezek szerint lehetséges.
2009. ápr. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kislányom 6 hónapos korában derült ki, hogy rövidlátó, majd nyáron megyünk kontrollra,addig teendő nincs. A műanyag szemüveglencse nem nehéz, és vannak már vékonyított lencsék is.A 6-os dioptria nagyon sok, pláne a jövőt nézve-de talán addigra megműtik lézerrel-talán már mindenki számára elérhető lesz.
2009. ápr. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia, érdeklődhetnék mi történt nálatok a rövidlátással? Mit mondtak, ez veleszületett? Változik évente a rövidlátás foka? Kapott szemüveget? Elfogadta?

Én rövidlátásra gyanakszom kislányomnál. Furcsa vakus képek készülnek róla, vörös reflex -ben eltérés van a két szem között. Nálatok volt esetleg hasonló dolog?

Köszi a választ előre is.

2011. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szia!

A fiam decemberben lett két éves. Másfél évesen vittük vissza a szemészhez, aki azt mondta, hogy talán most tudta jól megnézni a szemét -korábban túl kicsi volt- és hát -13-as szemüveg kell. A szeme ennél rosszabb és javulni nem fog...

Kapott szemüveget, mivel lát vele, nagyon jól fogadta, és nagyon szép is lett, nem látszik rajta, hogy ennyire sokdioptriás. Ha full vékonyra csináltattuk volna full dolgokkal, akkor 100e-be került volna, így 50e volt, de meg is lepődtem -rettegtem, hogy vastag és szemét beszűkítő lesz- hogy mennyire szép. Nálunk a legfeltűnőbb jel az volt, hogy a könyveket egy centiről nézte. Ezen kívül semmiből nem jöttünk volna rá, mert pontosan nyúlt dolgokért, megnevezte a 10 méterre lévő tárgyat is az utcán, amit éppen meglátott. Ha gyanakszol, vidd el orvoshoz, mert minél előbb kiderül, annál szerencsésebb.

2011. jan. 22. 23:30
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, és egyre azt kérdezgetik, hogy van-e, volt-e a családban ennyire rosszul látó, mert ez örökletes. Nincs. Max. ük-ük-ük. Bár férjemmel mindketten szemüvegesek vagyunk, szüleink nem, nagyszüleink nem, mi is csak akkortól viselünk szemüveget, mikor számítógéppel kezdtünk dolgozni. A másik gyermekem koraszülött lett, neki mégis tökéletes a látása...
2011. jan. 22. 23:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia, most láttam csak meg a választ, köszönöm. Vissza is vittem vizsgálatra, ahol beigazolódott, hogy nincs minden rendben. Rövidlátása és asztigmatizmusa is van, mindkét szemén, eltérő mértékben. Az érték nem nagy, de azért nem megnyugtató. -1.5 és -2 e mellett egyikben -2 másikon +2.5 cilinder. Nem kapott még rá szemüveget, de lassan újra meg kell nézetni. Ez nem a megszokott rövidlátás, mert ebben a korban én mindenkitől csak azt hallottam, hogy nagy legalább -6 d felett szokott lenni, ha van rövidlátás. Nem tudom mi lesz később. Reménykedtem benne, hogy talán kinövi, vagy javul.


Nekem is olyan furcsa, hogy park másik felén meglátja a kutyát, stb. Nekünk az lesz a gond szerintem, hogy a két szem között különbség van, ami lehet nem fog helyrejönni magától.

2011. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A plusszos látás javul, a mínuszos csak romlik, kamaszkor körül a legjobban , aztán 30 év felett már nem. Ezt mondta nekem két szemész is.
2011. júl. 31. 22:34
 9/9 anonim válasza:
Szia. Nem tudom elérlek- e, de olyan jó lenne beszélni veled, mert mi is hasonló helyzetbe kerültünk mi te. Kisfiam 4 éves és rövidlátó, -10 Dioptria.... Nekünk sincs a családban senki rosszullátó, és nem korababa.... Azért szeretnék veled beszélni mert jó lenne tudni, hogy mire számíthatok, nálatok hogyan alakult a gyermeked a szeme....Nagyon nagyon aggódom és teljesen el vagyok keseredve.... Kérlek ha olvasod ezt az üzenetet, akkor jelezz nekem. Köszönöm szépen!!!
2017. aug. 31. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!