Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » IBS-ben szenvedek, kezdek...

IBS-ben szenvedek, kezdek kétségbe esni! Adjatok tanácsot, mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, és már évek óta szenvedek a hasammal. Eleinte azt mondták, hogy lehet, hogy Chron beteg vagyok, de elmentem egy új dokihoz, aki azt mondja, hogy inkább IBS, mert a Chront eddig sem bizonyították nálam. Most lesz egy vérvizsgálatom, amiből már biztosabbat lehet megállapítani. Szóval valószínűbb az IBS, ami persze sokkal jobb mint a Chron. De már nem tudom mit csináljak. Kb 2 hónapja jött megint elő a gyakori hasmenés, előtte pár hónapig egész jól megvoltam. Most viszont nagyon rossz, és nem értem mért nem javul. Már alig járok el itthonról, az egyetemre is egyre kevesebbet tudok bemenni, és már azon gondolkozok, hogy ott is hagyom. Amíg otthon laktam, addig anyu mindig megnyugtatott és segített, de most sokkal nehezebb. Már felnőtt vagyok, önállóan kéne boldogulnom. A diákmelómat is fel kell mondanom, mert nem megy. A legkegyetlenebb a fájdalom, alig bírom elviselni, és egyre inkább azt érzem, hogy rászoktam a fájdalomcsillapítókra. Rettegve indulok el otthonról, nehogy menet közben legyek rosszul. Nem tudom ki hogy van vele, de nekem nagyon tud fájni. Már sokszor butaságok is megfordulnak a fejemben, hogy így nincs értelme semminek... Én csak jobban akarok/szeretnék lenni!Mért nem megy? Így normális kapcsolatokat sem tudok kialakítani, mégcsak randizni sem tudok. Ha valaki hasonló cipőben jár vagy volt ilyesmi vele, annak szívesen fogadnám a tanácsát!

Köszönöm!


2010. márc. 10. 00:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
félig járok csak veled egy cipőben: nekem totál székrekedésem van :( de a fájdalom azonos.
2010. márc. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon veled érzek! Ezt a betegséget több minden kiválthatja. Nekem ugyanilyen tüneteim voltak kb. 5 évvel ezelőtt. És végül vérvétel alapján megállapították lisztérzékeny vagyok. Tehát öt év óta egy milligrammnyi búzafehérjét nem fogyasztok el. Iszonyatos hasgörcseim voltak, nyálkás volt a székletem,rossz volt a közérzetem. Szédültem, legyengültem, már mindentől hasmenős voltam.Éreztem magamon az élesztő szagot. Tehát már annyira bemérgeződtem a meg nem emésztett tápláléktól, az már erjedt bennem. Majdnem az utolsókat rúgtam,mire kiderült, és azután kezdődött a szigorú diéta! Azóta,le is kopogom egyetlen egyszer voltam hasmenős, amikor elkaptam a kalici vírust. Ezt a betegséget viszont okozhatja a sok stressz, laktóz, fruktóz érzékenység is. Tehát egy részletesen kiterjedő vizsgálatra van szükség, hogy mi válthatja ki nálad, és azokat az élelmiszereket kerülnöd kell. Allergia vizsgálatot is kérjél, glutein,(lisztérzékenység) laktóz, fruktóz érzékenységre is. Ne légy ennyire elkeseredve, mert addig menjél, amíg nem találják meg a kiinduló okot, okokat. Próbálj meg ne stresszelni, ne hagyd ott az egyetemet emiatt.
2010. márc. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

én a könyvtárból kivettem erről a témáról pár könyvet. inkább a hasmenéssel foglalkoznak. van bennük egy csomó recept, mintaétrend.

az egyetemet nehogy ott hagyd, max. halassz egy félévet, vagy csak vizsgaköteles tárgyakat vegyél fel, ahol órára nem kötelező bejárni.

én már kipróbáltam egy magam számára kitalált módszert, ez egy pár hétig működött: én nem tudok relaxálni, mert ideges leszek tőle, a kötés viszont teljesen megnyugtat. leültem reggelente egy kávéval, megittam éhgyomorra, és kötöttem pár sort. addig kötöttem, amíg nem sikerült kimenni a vécére... aztán már ment kötés nélkül is.

nekem sajnos, pajzsmirigy probléma is fokozza a székrekedést. de az okozhat hasmenést is - gondolom, ilyen vizsgálatokon már átmentél. keress egy IBS-szakembert, még ha fizetős doki, akkor is érdemes lenne megnézetni.

2010. márc. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
62%
1. és 3. voltam: ahogy a 2. is írja, az enyémet is félrekezelték. engem 12-15 évig kezeltek nőgyógyászati és urológiai problémákkal, de csak tavaly ősszel derült ki, hogy az alhasi fájdalmak nem petefészekgyulladásból, felfázásból stb. erednek, hanem a vastagbél fájdalma.
2010. márc. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Legutolsónak, második vagyok. Borzasztó, hogy nekem is szinte már élet halál között lebegtem,mire kiderült a betegségem a lisztérzékenység.
2010. márc. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%
ne is mondd :((( amikor másfél évtizedig azt nyomatják, hogy nőgyógyászati gondjaid vannak, ne is gondolj a gyerekvállalásra, és akkor kiderül, hogy ilyen értelemben tök egészséges vagy és csak ez áll a háttérben... komolyan mondom, pár hónapig gyászoltam múlt év végén.
2010. márc. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
kérdező: a springmednek van egy ilyen témájú könyve. egy összefoglalót annak idején feltettek a netre. ezt most nem találtam meg, de még régen lementettem a gépemre, szívesen átküldöm emilben.
2010. márc. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

én vagyok az 1+3 és még kitudja, melyik :)


nekem két és fél éve kiderült, hogy cukorbeteg vagyok. akkor el kellett kezdenem egy gyógyzser szedését. kb. három hónap múlva egyik pillanatról a másikra beintett a szervezetem. három hónapon át napi 15-18 alkalommal volt olyan rohamszerű hasmenésem, mintha kallici fertőzésem lenne. és nagyon gáz volt, mert sehova nem tudtam elmenni, tudtam, hogy evés után 20 perccel híg fosás (és nekem naponta 6x kell enni...). úgy kellett könyörögni a dokinak, hogy csökkentse az adagomat. azóta a hasmenés megszűnt. viszont rögtön, ahogy elmúlt, beállt a totál székrekedés.

a hasmenéses irdatlan bélfájdalmakkal (tekergés) járt együtt, illetve gyomorszájon rúgottság érzéssel, a székrekedés leginkább menstruációs fájdalomra emlékeztet, illetve a végbélnyílás felső, belülre néző végén éles nyilalló fájdalommal jár együtt. nem székelési ingert érzek, hanem mérhetetlen fájdalmat. ugyanez a helyzet a bélgázokkal is.

2010. márc. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
a lisztérzékeny kollégának igaza van: egy nagyon-nagyon alapos vizsgálat szükséges!
2010. márc. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
100%

Az én férjemnek is hasonló problémája volt. Már szinte ki se jött a lakásból... Első a tükrözés volt, és mivel negtív lett, elküldték pszichiáterhez... Végül hidrogénkilégzéses tesztet csináltak nála - pozitív lett. Mivel semmi több segítséget nem kapott, ő kezde "kezelni" magát. Olvasgatott a neten, és szigorú diétába kezdett. Egy két hétig szinte csak sovány husit, meg zöldséget evett. Aztán szép lassan kezdett mindent visszahozni, és ha megint rosszul lett - persze már nem annyira, meg nem olyan sokszor mint korábban, akkor tudta, hogy mi okozta és akkor azzal a kajával óvatosabb lett.

Mostmár gyakorlatilag mindent eszik és jól van! Szóval ne legyenek buta gondolataid, Te is túl leszel rajta! Diétázz és mielőbbi jobbulást kívánok!

2010. márc. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!