Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire számíthattatok...

Mennyire számíthattatok édesanyátok segítségére a szülés utáni első pár hétben? Milyen gyakran látogatott titeket? Segített, hogy meleg ebéd legyen otthon? Kicsit összepakolni? Babucit átvenni, ringatni legalább egy zuhany erejéig?

Figyelt kérdés
Én csalódtam anyumban :-( Ismét...
2011. okt. 16. 09:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Július 20-án született meg a kislányom. Már van egy 3 éves kisfiam is. Anyukám egyszer eljött a kórházba, hozott innivalót, kis meleg kaját. Aztán hazajöttünk, másnap eljött, nem hozott semmit, mondván, hogy nincs pénze. Másfél órát maradt, nem segített semmiben. Anyósom közben a konyhában főzte a húslevest, stb. Másnap küldött egy smst, hogy nagyon sajnálja, de nincs pénze lejönni, még buszra sem (15km), sajnálja, hogy ő nem tud főzni finom kaját, stb. sajnáltatta magát. Aztán megkapta a pénzét, és elment nyaralni majdnem két hétre a kisebb tesóimmal (14é, 10é). Azóta havonta jön kb., másfél-két órákat marad, 3 évesemnek hoz egy túrórudit, ennyi. Nagymamámmal lakik, ő otthon mindent elvégez mindenki helyett, takarít, főz, stb., szóval lett volna ideje lejönni a két "kicsitől", főleg, hogy nem is dolgozik.

Kisfiamnál sem volt itt, de akkor még bírtam, most kettővel elég nehéz. Párom segít mindenben, anyósom dolgozik, nem tud jönni mindig, de ő küldözget ezt-azt ismerőssel.

Szóval anyukám olyan, mint valami ismerős, néha meglátogat, de semmi több. Ezért nem tudtam, hogy mennyire elvárható egy édesanyától, ha ideje is engedi, eljöjjön segíteni. Nem kell a pénze, nem fontos, csak itt legyen.

Én megkérni nem fogom, hogy jöjjön, ha magától nem jut eszébe, akkor így jártam.

De ő az anyukájára mindig számíthatott (nagymamám), lenne előtte jó példa. Apummal elváltak, kislány korom óta nem láttam. Nagyon egyedül érzem magam :-(

(28 éves vagyok, kisfiam 3 éves, kislányom 3 hónapos lesz)

2011. okt. 16. 10:48
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnálom,h anyukád nem veszi ki a részét az unokázásból! Az én szüleim szegények,anyósomék tehetősebbek, viszont ő kijelentette,h neki már ez a 8. unoka,anyuéknak meg az első,tehát neki annyira nem érdekes! :( Már az elején tudtam,h anyukám mellettem lesz,ha kell,viszont semmit nem tud majd venni az unokának. Most munkanélküli,úgyhogy tudott jönni hozzánk minden nap. Nem takarítani hívtam,hanem hogy legyen a kislánnyal,amíg letusolok, büfiztessen stb. Persze amíg aludtunk kivasalt a drága anyukám. A férjem főzött és segített takarítani. Most 4 hónapos a kislányom, a délutáni sétákat anyu tartja,addig én végzem a dolgom, pihenek, így legalább a dédi is mindennap látja,mert elviszi. Mostanában dolgoznom is kell,és ilyenkor áthívom! Nekem nagy szerencsém van vele. Persze remélem mielőbb talál munkát magának,és helyrejön anyagilag. Én már boldogulok a dolgokkal! Elhiszem,h csalódtál anyukádban...de attól szeresd! Csak valahogy őt más dolgok kötik le...nem tudsz vele mit csinálni. Hátha változik! :)
2011. okt. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyu és anyósom is előre megbeszélte a munkahelyén, hogyha megszültem és hazamentünk a kórházból, akkor szeretnék a szabadságukat kivenni. Messze lakunk egymástól, így nem volt kérdés, hogy itt lesznek nálunk. Szerencsére ennek nem volt akadálya, pedig elég érdekes főnöke van mindkettőnek. Így anyukám, és akkor már nagybeteg apukám az első két hetet, míg anyósom nagyjából másfél hetet töltött itt. (Szegénynek bealakítottak a munkahelyén mégis.)

Nagyon jó szívvel gondolok vissza arra az időre, nagyon jó volt, hogy valaki főzött és mindig volt körülöttem. (Ezt viselem egyébként is a legnehezebben, hogy messze vannak a szeretteim, bár szerencsére jobb a helyzet, mintha külföldön élnénk!) Még anyósommal is jó volt, mert én szeretem őt és ő is engem, csak kicsit "belehülyült" a rég várt unoka születésébe, egy kis ideig valahogy azt hitte, hogy ez az ő gyereke és úgy lesz minden, ahogy ő kigondolta. Szerencsére 3-4 hónap alatt normalizálódott a helyzet!

Mi sem várjuk el a férjemmel az ajándékokat vagy segítséget, amikor jönnek, akkor nekik csak az a dolguk, hogy játszanak a gyerekkel, meg ami jól esik. Egyébként meg teljesen kész vannak, ha egy hétig nem látják az unokát!

2011. okt. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Irígykedve olvastam az anyukákról akik segítették a lányaikat szülés után.Az én anyukám sem segített semmit.Az első gyereknél az anyósoméknál laktunk,oda azért nem járt,mert úgyis ott az anyósom,segítsen ő. A második gyereknél meg azért nem jár hozzánk,mert nem szimpatikus a férjem neki.Így szülés után csak a férjem segített nekem.Kivett 3 hét szabadságot,és azalatt ő csinált mindent,főzött,takarított.Én tényleg csak a gyereket láttam el,meg pihentem.A kicsit csak a szülészeten látta,meg az internetre feltett fényképeket nézi meg.

Pedig őt az anyukája kisegítette annak idején,mert ott lakott náluk.Ebből az a tanúlság,hogy ha az én lányom fog szülni,akkor biztos nem lesznek olyan zárt ajtók,ami miatt nem tudnék a lányom segítségére lenni!!!

2011. okt. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Annyira szerencsés akinek tud segíteni az anyukája.Az enyém már sajnos annyira rossz állapotban volt a súlyos betegsége miatt, hogy végig kórházban feküdt.Mikor szültem akkor is és előtte is...azóta már nagyon hiányzik nekünk...:(
2011. nov. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos 3 évvel a kisfiam születése előtt elvesztettem az édesanyámat pedig ő 100%osan itt lett volna velem mindennap miden órában :( nekem párom maradt itthon egy hétre, akkor sokat segített napközben de az éjszakázást nem bírta. A legjobb bnöm 3szor jott segiteni. Fozott mosott takaritott nekunk de az egy hét lejarta utan ujra teljesen egyedul voltam a gyerkoccel amig parom nem jott haza. Ő 3 muszakban dolgozik igy ha pl delutanos volt szinte egesznap nem lattam, este meg mar aludtam en is meg a babank is mire hazaert
2017. nov. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!