Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Engednétek már 10 hónapos...

Engednétek már 10 hónapos babátokat a mamánál aludni?

Figyelt kérdés

Igazából anyósom most kiharcolta hogy a hétvégét a 10 hós fiam náluk tölthesse(szombaton aludjon ott),mert hogy mivel ők vidéken laknak, én anyumék többet lehetnek vele, és ez már igazán jár nekik, meg akkor mi is lazíthatunk a férjemmel...Ez tényleg jó is lenne, de van egy két dolog ami miatt nem nagyon akarom ezt az egészet:

Az egyik, hogy igaz szeretetből, de csupa hülyeséget csinálnak sokszor.Mondok pár példát:újszülött volt fiam, nem nagyon akartak kezet mosni mikor jöttek hozzánk, mert ők nem koszosan jönnek, hiába mondtam, de a lépcsőházban ha megfogják a korlátot már elég...ezt játszottuk sokáig, h szó szerint cselezni kelett hogy mossák meg a kezüket,4 hónaposan megolvadt csokit nyalattak vele mikor 2 percre kimentem a szobából, és nevetve mesélték hogy ízlik neki...,vagy legutobb náluk voltunk, direkt mondtam többszöri kérésükre, miszerint hagy egye meg kisfiam a túrórudit közvetlen ebéd előtt, mondtam vagy 10szer, hogy inkább utána, mert nem eszik ebédet rendesen.Látszólag belenyugodtak, erre kiderült mégis mikor nem láttam odadták neki10 percel ebéd előtt, én meg jól megtömtem a babám, annak ellenére, hoyg szokásától eltérően alig akart enni...Ki is böffent egy picit, akkor mondták mosolyogva, hogy lehet nem kellet volna tényleg a rudit...Na szóval ilye szeretetből "butusok"...Tudom ha elmondanám a napirendjét nagyjából tartanák ők, de azért "zsiványkodnának is",. mert szerintük ez a nagyszülők dolga.

De a másik és fontosabb indok ami miatt félek, hogy nincs autójuk, egy kis faluban laknak, ahol 20 percre(nálunk) van a legközelebbi ügyelet, ha bármi baj lenne...Nem negatívan állok hozzá, mert valószínű semmi baj nem lenne, de ha mégis...akkor mire mi odaérünk meg vissza az majd egy óra...Amúgy imádják a fiam, tudom hogy jól érezné magát, de mégis vacillálok... Szerintetek?Ti mikor altattátok először mamánál?


2011. okt. 17. 08:03
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Szerencsés vagy. Az enyém taníthatatlan. :)
2011. okt. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%
jó azért még nálunk is akadnak problémák de csúnyán ránézek és érti hogy ez nem így van:)mondjuk lehet be kellene szerelnem egy kamerát hogy vegye mit művelnek kettesben:)
2011. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
:)
2011. okt. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ!Látom máshol is vannak gondok anyósékkal...:)Igazából mi jóba vagyunk anyósommal, igaz ezekkel a dolgaival nyír rendesen, de ezt a jó viszonyt nem akarom vitákkal megbélyegezni, addig amíg komolyabb bajt nem csinálnak még ha jóindulatból is...Hála ég ők szeretik egymást a fiammal, és igazából nagyon jól elvan nélkülem, ha elmegyek pl hivatalos dolgokat intézni, sokszor észre se veszi hogy nem vagyok ott 1-2 órát...:)De én anyumék itt vannak 400 m-re, inkább náluk indítottam volna az ott alvást, mert oda azért könnyebben át tudunk menni, meg nekik van kocsijuk, meg az ember a saját szüleinek könnyebben megmondja, hogy mit csináljon és mit nem...:)A férjem erőlteti jobban ezt, mert ugye anyósom neki nyomta a "lelkiterrot" jobban, könnyes szemmel, hogy ők alig látják az unokát...JAjj még nem tudom mi legyen:(
2011. okt. 17. 09:16
 15/22 anonim ***** válasza:
32%
Hát, a mi kisfiúk már 5 hónaposan ott aludt 2 éjszakát. Aztán 7 hónaposan 3-at. Hadd szokja, semmi sírás nem volt, imád ott lenni.
2011. okt. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Bogyo110 ***** válasza:
52%
az én kislányom 8.5 hónapos .kb egy hónapos volt amikor anyunál aludt azóta is havonta egyszer náluk alszik igaz mi egy városban lakunk kb egy km-re ha bármi van már repülök is érte de eddig abszolut nem volt probléma .Szerintem is kell a babáknak a más emberek közelsége is pláne ha az mondjuk egy nagymama!
2011. okt. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 sumergo ***** válasza:
52%
Minden más szempontot megértek, de nehogy már az autó legyen szempont. Ezek szerint, aki falun lakik, és nincs autója, az ne is vállaljon gyereket? Vagy mikor én kicsi voltam, itt falun még talán 10 családnak volt csak autója, a mentőszolgálat is teljesen más volt, mégsem haltunk bele. Ez nem kell, hogy szempont legyen szerintem.
2011. okt. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
52%
Az én gyerekeim ennél kisebb korukban is aludtak már a nagyszülőknél. Anyóséknál is, anyukáméknál is. Szerintem amiket írtál, annyi egyszer belefér. A gyereknek is, és nektek is jó, ha összeszoknak. Jó dolog, ha van kire bízni a kicsit. A párodat is felnevelték...
2011. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? NEM! Nagyon picike még. Az a baj, hogy valaki aki csak alkalmanként van a gyerekkel nem is igazán ismeri a gyerek szükségleteit, napirendjét, jelzéseit. Nekem is előállt ilyen hülyeséggel az anyósom, de én nem engedtem. Nálunk az volt a válasz, hogy amíg nem beszélnek a gyerekek, és amíg ők nem mondják, hogy ott szeretnének aludni, addig nem. Ez azért is jó így, mert ha valami "rossz" történne vele ott, már el is tudja mondani. Mi ennek elvén 3 éves korában engedtük el a lányomat, 2 éves öccse kíséretében az Anyukámékhoz. Konkrétan csalódottak voltak, hogy értük mentünk. De az én anyukám igyekszik tiszteletben tartani a szabályainkat, nem úgy, mint az anyósom. Most belementünk, hogy délben aludjanak ott a hétvégén a gyerekek, de már ettől is kivagyok lelkileg. Sajnos nem bízom benne. De reméljük, túl kevés ennyi idő ahhoz, hogy bármi gáz történjen.
2011. okt. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
52%
14:10 te egy kicsit beteg vagy:)
2011. okt. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!