Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá a fogmosá...

Hogyan szoktassam rá a fogmosásra?

Figyelt kérdés
15 hónapos babámnak 11 foga van, igazából még nem álltunk neki a fogmosáshoz, mert előre látom, hogy problémáink lesznek, de mivel már szépen kijöttek szeretném neki mosni! Anyukák ti, hogy kezdtétek el a fogmosást?
2011. okt. 17. 13:12
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Adj neki fogkefét, hogy rágcsálja. Ismerkedjen vele.

Mossatok együtt fogat. Míg te mosod, ő rágcsálja a saját fogkeféjét, pici babafogkrémmel.

Lányom nagyon élvezi, mikor mosom a fogom, és közben próbál utánozni.

Kezd el minél hamarabb, előbb-utóbb megszokja a helyzetet. S ne félj te is tőle, mert akkor ő sem fogja élvezni.

2011. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Nem igazán érzem magam hibásnak! Ahogy látjátok mindenki mást írt! :)A Védőnőhöz rendszeresen járunk és nyílván figyelmeztetett volna, ha tragédia lenne!! Szóval mostanában fogom bevezetni nála a fogmosást, most látom rajta, hogy kezdi érteni amit mondok neki ! Mindennap látja, hogy mosok fogat, mert behívom a fürdőbe és néz közben mosolyogva! És ha lenyeli a fogrémet akkor az baj? Gabi tejfogkrémmel szeretnék kezdeni!
2011. okt. 17. 13:35
 13/32 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam 13 hós és már 5 hónapja minden este fürdéskor megkapja az Ő "fogkeféjét"én tanuló szettet vettem neki ami 1 bunkó fejűből,1 fogkefe fejű de gumi és 1 rendes fogkeféből áll.Ő rághatja a gumifejűt már 8 hónapos kora óta.Aztán én is megsikamikálom neki a rendes fogkefével.Engedi de jobb szereti ha ő csinálhatja.
2011. okt. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Ha olyan a fogkrém, amit nem lehet lenyelni, akkor baj. Nálunk 17 hónapos. A kezdetektől mossuk. Most már ott tartunk, hogy reggel mondom: "Gyere mossunk fogat!" és kotor utánam. Este meg fürdés után. AZ első súrolásokat én csinálom, majd ő folytatja.
2011. okt. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem meg nem vagytok elkésve.

Kislányom másfél éves, még ő is csak rágcsálja a fogkefét.

Neki nem tetszik, ha én vagy az apja fogat mosunk, majdnem sír. Ezért nem is akarom erőltetni a fogkrémmel való fogmosást, nehogy még jobban megútálja.


Egyébként meg szerintem csak most lett ilyen nagy divat, hogy már az 1. fog kibújásától ápoljuk, mossuk a gyerek fogát. Az én gyermekkoromban - hárman vagyunk testvérek - ez nem volt így felfújva. Óvodában kezdtük a fogmosást. Mégsem volt semmi baj a fogainkkal - pedig amennyire visszaemlékszem, jóval több édességet ettünk-ittunk, mint amennyit most a lányom kap.

2011. okt. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ezt ahogy leírtad teljes mértékben így van! :)
2011. okt. 17. 14:34
 17/32 anonim ***** válasza:
66%
Azonnal kell kezdeni a fogmosást, ahogy kibújt a az első fog. Ha nem mostad, akkor hogy tisztítottad a száját több mint másfél éven át? Vidd el egy gyerek fogorvoshoz, jól le fog teremteni és megkérdőjelez, hogy mit tettél a fogszuvasodás megelőzése érdekében, merthogy az étel már a tejfogakat is támadja, a belőle származó savak rontják a fogak állapotát. Minden mást is ilyen későre hagysz? Azért fürdeted, ugye?
2011. okt. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
ne idegeskedj! :DD nem tisztítottam a fogait semmivel!!! ( szerintem ez egyértelműen a kérdésből kiderült) Te meg menj el egy olvasási értelmezési órára, majd ő teremt le téged! :DDD
2011. okt. 17. 14:43
 19/32 anonim ***** válasza:
Szerintem aki itt azt meri mondani,hogy első fogakat is már KELL tisztítani,az le van gyakorlatilag pontozva,aki meg büszke rá,hogy a gyereke nem mos még fogat,pedig már több is van neki,az a fasza anya.Mi az,hogy nem álltunk még neki mert szerintem nem menne?Honnan tudod?Minél később,annál rosszabb.
2011. okt. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Egyet értek. Bár csak magamnál látom az ellenszenvet :D, talán mert nyersen fogalmaztam, de elolvastam a kérdést, és megdöbbentett, hogy ennyi fogat nem mos még valaki, de mindegy, én felvállalom a véleményem.
2011. okt. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!