Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá a fogmosá...

Hogyan szoktassam rá a fogmosásra?

Figyelt kérdés
15 hónapos babámnak 11 foga van, igazából még nem álltunk neki a fogmosáshoz, mert előre látom, hogy problémáink lesznek, de mivel már szépen kijöttek szeretném neki mosni! Anyukák ti, hogy kezdtétek el a fogmosást?
2011. okt. 17. 13:12
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Én nem értem. Csak két lehetőség van, vagy túl korán vagy épp csak túl későn vehetjük elő a fogkefét meg a bilit?

Nincs átmenet a kettő között?

Dehogynem, és gondolom mindenki épp a középutat keresi, hogy babának-mamának egyaránt jó legyen.

Én hamar adtam fogkefét a gyerek kezébe, amikor még foga sem volt. Szilikonosat, amit rágcsálhatott. Most akkor vétettem? Nem erőszakoltam rá, nem küzdöttem. Ő meg élvezte rágcsálni. Ez baj lenne?

Miért kell ezt úgy elképzelni, mintha a gyerekre direkt rá lenne kényszerítve? Ugyan már...

Mivel lányom szívesen rágcsálta a szilikonfogkefét fürdés közben, ezért hagytam. Fogkrémet nem használtunk, a fogkefe meg tök olcsó volt.

Később könnyen átszokott a rendes fogkefére, amikor már volt foga.

Más meg később kezdi el mosni. Valakinek így is jó, valakinél meg gondod okoz. Majd mindenki megoldja ahogy akarja.

Bilire nem erőltettem 1 évesen, de kb. 19-20 hónaposan kitettük neki. Nézegette, ismerkedett vele. Amikor már szólt, hogy pisi-kaki van, akkor levettem a pelust és ráültettem. Most 21 hónapos és szobatiszta. Erőltetés nélkül.


Kérdező biztos jól csináltad. Mint ahogy én is. Meg nem tudom még hányan! Csak ne támadjátok már egymást. Mintha a gyerek élete függne ettől...

2012. júl. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
A mi fogorvosunk - két pici gyerekkel - meg pont azt tanácsolta, hogy az első fogtól mossuk (fluoridmentes lenyelhető babafogkrémmel). Azért szerintem az, hogy milyen jók lesznek az ember fogai felnőttként, nem csak a fogmosástól függ, hanem a genetikától, aztán anyuka étrendjétől terhesen és természetesen attól, hogy ő mit eszik (cukrosat, savasat, kávét...).
2012. júl. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!