Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá a fogmosá...

Hogyan szoktassam rá a fogmosásra?

Figyelt kérdés
15 hónapos babámnak 11 foga van, igazából még nem álltunk neki a fogmosáshoz, mert előre látom, hogy problémáink lesznek, de mivel már szépen kijöttek szeretném neki mosni! Anyukák ti, hogy kezdtétek el a fogmosást?
2011. okt. 17. 13:12
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Imádom ezt az oldalt!! :DD
2011. okt. 17. 15:29
 22/32 anonim ***** válasza:
28%
Az én véleményem az, hogy ahány ember, annyiféle képpen csinálja.. Ahogyan 2 ember, úgy 2 védőnő sem egyforma, és nem ad egyforma tanácsokat! Több barátnőmmel kibeszéltük a védőnőktől kapott tanácsokat és botrány mekkora különbség van!!! Az egyik tápszerezteti a gyermeket 2-3 éves koráig, ami szerintem baromság, mert szintetikus dolgokkal nyomni azt a babát akinek már csirkecombbal kellene rohangálnia....na mindegy nevetséges.. Mindenki akkor kezdi el a gyermeke fogmosását amikor akarja, és úgy ahogyan azt a gyermek is engedi... Miért kell lehordani a másikat? Én attól is rosszul vagyok ha valaki járó-kelő gyermeket szoptat, de hát istenem, nem vagyunk egyformák.. Az én védőnőm erre azt mondaná, hogy idővel mindenki fog fogat mosni, vagy így-vagy úgy , de mindenki elkezdi valahogy.. Jó hogy nem dörzsölitek dörzsivel a szerencsétlen gyermekek első fél fogait... Rettentő.......
2012. júl. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Ahogy kibújik az első fog már mosni kell gyerekfogkrémmel és finom sörtéjű fogkefével, rá van írva ha veszed, nullától 2 éveseknek való, a fogkrémből is van ami kifejezetten kicsiknek való. Ha minden mást is mosol a gyereken, miért a fogait hagynád ki? 15 hónap alatt szépen megteremtetted az alapot a későbbi fogszuvasodásoknak. Talán amikor elmész a 6 hós fogászati kontrollra, ott érdeklődj és akkor majd kiderül, hogy akik azt írták hogy nem most kell kezdeni, a lehető legokosabbat írták. De tényleg, hát azon kívűl, hogy odaadsz neki egy kis fogbuzogányt vagy pici fogkefét kicsi fogkrémmel, majd szépen elkezded neki mosni, körkörösen, ahogy te is mosod a fogad, milyen más csodát kellene ide írni?
2012. júl. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
47%

Jaj, Anyukák! Úgy látom, itt a többség nagyon bölcs!

Kíváncsi lennék, közületek hánynak mosta az anyukája a fogát már az első fogak kibújásától kezdve...

Ugyan, hagyjuk már! Ez is csak reklám, hogy anyuka minél előbb megvegye a gyereknek a drága fogkefét.

Mint ahogy az is, hogy most már 3 éves koráig igyon a gyerek tápszert. :)

Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja.

Lehet, hogy valaki mossa a gyerek fogát már 6 hós korától, mégis 20 évesen lesz 5 rossz, lyukas foga.

Akinek meg nem kezdték el, csak 15 hónaposan mosni, nem lesz szuvas foga.

Nem (csak) ezen múlik, hogy ki mikor kezdi el!

2012. júl. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

"Kíváncsi lennék, közületek hánynak mosta az anyukája a fogát már az első fogak kibújásától kezdve... "

Az enyémek nem mosták nekem,"hálás" is vagyok nekik .érte.Valaki írta,hogy előbb utóbb mindenki fog fogat mosni.

Velem nem ismertették meg a fogmosást,nem tudom,miért,pedig nekik is elég rosszak voltak a fogaik. Ergo iskolás voltam,mikor megtudtam,hogy a fogakat bizony mosni kell,de addigra már volt lyukas fogam.A mai napig állandóan a fogorvost járom,mert egyszerűen nincs a véremben a fogápolás,van,hogy nem mosok minden nap fogat.Azt gondolom,hogy ha az első perctől kezdve a napjaim része lett volna,nem itt állnék. A gyerekeim minden nap mosnak fogat az első fogak kibújásától,reggel este és ebéd után. Nem akarok kicseszni velük úgy,mint ahogyan velem tették.

2012. júl. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
11%
Úgy látom, nagy port kavart ez a téma... :) :) :) Járok kelek a BKV-n, utcákon, és mennyi büdös, mosdatlan ember van... borzasztó... és egyik másik büdös ember haza megy, leül a gép elé, és válaszol egy ilyen kérdésre, hogy "ő már az első fogkezdeményét sikálja a gyerekének".. Tegyétek szivetekre a kezeiteket!!!! Most komolyan! Mi van ha egy 5-6 hónapos babánakmár bújik az első foga? Gyötritek a fogkefével minden este??? Most komolyan!!! Vicces!!! Árulják a tápszereket is drágábbnál drágábbakat... vegyétek, etessétek a szegény gyermekeket vele!!! Árulják a konzerv kajákat is babáknak, vegyétek egyétek!! Nem minden jó és egészséges amit a boltban kapni, és reklámoznak! Azért mert a baba egy kezdő "gumi" fogkefét rágogat, még nem lesz ápolva a foga.... és szerintem baromi felesleges idejekorán ezzel "izgatni" egy gyermeket másfél éves kora előtt...
2012. júl. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
2012. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%
Nah.... a fenti link szerint!: Akik fogkrémet használtak a piciknek most hüledezhetnek...
2012. júl. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Már mossuk a fogunkat, és nagyon szereti, ahogy elkezdtem a fogmosását nem is idegenkedett tőle, talán én reagáltam rosszul! Még annyit hozzátennék hogy szerintem nem nagy tragédia, hogy nem rögtön álltunk neki, gyönyörűek a fogai! Az orvossal is konzultáltam és azt mondta amíg nincsen meg a zárt fogsor,addig nem kell mosni, ha hiszitek ha nem!!!!! Divat lett ilyen piciknél a fogmosás.... :S Édesapámat megkérdeztem 7 évesen adtak fogkefét a kezembe, és lám egézséges szépek a fogaim, nem lyukas, nem sárga stb...
2012. júl. 20. 10:32
 30/32 A kérdező kommentje:
Hozzátenném a bilivel is hasonlóképpen voltunk, Én nem vettem elő 1 évesen, mivel nem láttam érettnek rá, sokan mondták hogy így elrontom a dolgot, meg bajok lesznek..... És lám, pontosan 2 hónappal ezelőtt vettem elő, egészen pontosan akkor voltunk 22 hónaposak, és közel 2 hónap alatt megtanulta, hogy a bili nem játék hanem a Wc, és mostanra már most 24 hónapos nappal szobatiszta!!!!! És még mai napig akik szóval intettek , azoknak a gyerekük még mindig küszködik a szobatisztasággal! Szerintem jól csináltam...
2012. júl. 20. 10:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!