Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, ugye?

Rossz anya vagyok, ugye?

Figyelt kérdés
3 hete született meg a babám, de napról-napra egyre inkább úgy érzem, hogy nem bírom tovább... Eleve kevesebb a tejem, mint amennyi kellene, bár amit csak lehet mindent megteszek azért, hogy több legyen! A szoptatások egyre katasztrófálisabbak. Hörög, morog közben, majd elkezd tekeregni rajtam (valószínűleg a hasfájása miatt) és még mohóbban szívja a mellemet, majd hirtelen keservesen sír, és már enni sem kér. Aztán a büfiztetésnél az utóbbi 2 napban elég sokat visszabukik. Ma hajnalban még az orrán is jött vissza tej. Én meg csak sírok minden nap, alig van étvágyam... Segítségem meg a férjemen kívül (aki csak azt tudja mondani, hogy nincsen semmi baj) sajnos nincs... Tudom, a kisbabám nem tehet semmiről, de mostanában arra gondolok, hogy kár volt gyereket vállalni, mert képtelen vagyok megfejteni, hogy mikor miért sír, mi a baj. Úgy érzem alkalmatlan vagyok anyának lenni, pedig terhesen annyira szépnek képzeltem el ezt az időszakot. Nem tudtam, hogy ennyire nehéz lesz...
2011. okt. 17. 14:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

NEM VAGY ROSSZ ANYA!!!

Eloszor is nyugodj meg! Csinal egy napirendet, amiben benne van, hogy rendszeresen eszel. Ez az alapja a tejtermelesnek. A szenhidrat dus etelek sokat segithetnek, keruld a puffaszto eteleket, mert az a babat is puffasztja. Igyal sok edeskomeny teat, en eleinte csak azt ittam, reggel megcsinaltam 3 litert cukorral es citromlevel, es estig megittam. Ha tobb lesz a tejed es a minosege is jobb lesz, akkor konnyebben megy majd a szopi. Ezen kivul ne hagyd sokat sirni a babad, mert levegot nyel kozben. Szopi kozben 5 percenkent is bufiztethetsz, igy is kevesebb lesz a gaz a belrendszerben. Bufiztetesnel a babat tarsd fuggoleges helyzetben, a hatat csak felfele iranyulo mozgassal dorzsold. Ezen kivul haton fektetve a pocakjat az ora jarasaval megegyezo iranyu korkoros mozgassal dorzsold.

Ha ez sem hoz eredmenyt, akkor terjetek at tapszerre, mert (most sok kritikat fogok kapni) egy boldog tapszeres baba es boldog mama rovid es hosszu tavon is sokkal jobb, mint egy boldogtalan anyatejes baba egy depresszios anyukaval.

2011. okt. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen kicsit feje tetejére fordult a világod, és még meg kell szoknod, hogy ebből a szögből nézve is vannak szépségek.

Két nagy nehézsége van ilyenkor az anyaságnak. A kialvatlanság és a tehetetlenség. A kialvatlanságot nem olyan nehéz legyőzni. Aludj, ha a baba is alszik, mindegy, hogy néz ki éppen a lakás. A tehetetlenség pedig egyszerűen abból fakad, hogy még nem ismeritek egymást eléggé.Ez pedig kialakul magától.

Amikor az első gyerekem született, hetekig úgy éreztem, legszívesebben visszavinném a kórházba, annyira nem tudtam mit kezdeni a helyzettel. A következő kettőnél közel sem voltak ilyen nehéz pillanataim. Aztán jött a negyedik, és nem evett, pedig volt tejem bőven. Nehéz volt, mert újra ismeretlen terepen jártam. Abba is bele lehetett szokni. Az ötödik érkezése talán 2 hétre bolygatta fel a családot, akkor is szinte csak azért, mert én este 7-kor a babával együtt lefeküdtem aludni, hogy napközben kipihent legyek az éjszakai szopik ellenére is. Szóval ne aggódj, ti is megszokjátok egymást, kialakul a közös életetek.

Tudom, hogy ezek csak szavak, de talán neked is erőt adnak.

2011. okt. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia,nagy lányom nyolc éves,az első pillanattól kezdve nem szopizott,egy világ dőlt össze bennem.Akár hiszed,akár nem az első nap otthon úgy telt,hogy sírt a gyerek én is sírtam,anyósom simogatta a hátamat és kérdezte miért sírok és mondtam,hogy éhen fog halni a gyerek,mert nem szopik,most mi lesz.Erre anyósom:adsz neki tápszert.Ennyire nullán voltam!A második lányomnál már terhesen paráztam,hogy mi lesz és ugyan ő egy szopó gép volt,az én tejem kevésnek bizonyult,mindig mire végre feltornáztam,hgoy elég,akkor jött egy fejlődési ugrás és nem volt elég.Állandóan fejtem,éjszaka kétszer is,ezeket adtam pótlásnak,de délutánra ez is elfogyott,akkor jött az idegeskedés.A cumisüveget nem fogadta el a lánykám,így szoptanít készülékkel adtam a pótlást.Egy őrület volt,de öt hónapos koráig csak anyatejet kapott,így megérte!!!Hulladék voltam,folyton álmos,még délben is hálóingben szaladgáltam.


Most van két gyönyörű és okos gyermekem,nyolc és két évesek,már csak bátorítésként írom ezeket a sorokat és az egészből annyira emlékszem,hogy milyen szép volt,mikor még a kicsi lány szopizott!Egy év múlva már te is csak mosolyogni fogsz mindenen meglátod!Addig is kitartást kívánok!

2011. okt. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia, fel a fejjel, mindenki így érez az elején, csak valaki nem vallja be. Még magának sem.

Túl kell élni ezt az időszakot, majd megtérül a befektetett sok-sok energia, mikor rádnéz, hogy szeretlek, anyucika :)

Igaz, hogy éveket kell erre várni... :))))

Jó anya vagy, ha nem megy a szopi, nem szégyen a tápszer. Bukás ellen ott van a sűrítő por, az én lányom is azt kapta. Hasfájást meg majd kinövi.

Jó anya vagy, ez a legfontosabb!!!!!

2011. okt. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is jó Anya vagy!!!

Egy picike babával nem könnyű.Egy csomó gond,felelősség zúdul hirtelen a nyakadba.A babás könyvekben csak azt írják,végre megszületik a babád,vége a rosszulléteknek a nagy tehernek és minden tökéletes lesz.Egy nagy frászt!

Én pont így voltam mint Te.Sehol nem írták,hogy egy baba képes órákig üvölteni.Mi van ha kevés a tejed,sokat büfizik vagy épp keveset,miért fájhat a hasa....sorolhatnám.

Hetekig nem aludtam szülés után csak 1-2 órát naponta.Ha nem szopizott a kicsi akkor fejtem vagy tisztába tettem vagy figyeltem hogy alszik mert féltettem pedig van légzésfigyelőnk.Mindenkinek elég volt a teje csak nekem nem.Tisztára kikészültem,nem segített senki.

Hidd el,gyorsan eltelik ez az idő.:)

Most 9 hós a babám és szopizik :)Haj jaj de még mennyire,egy kis cicifüggő.

Jókat alszunk,kipihent vagyok és türelmes.

3 hónap és sokkal könnyebb lesz hidd el.Pihenj ha alszik a babókád,ha csak fél órát akkor is.

2011. okt. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Küldök Neked igy ismeretlenül egy nagy ölelést:)

Olyan aranyos vagy,istenem..mintha én magam irtam volna:)

Ma már 6 hónapos a kislányom és ÉL:DDD Ő is és én is...de akkor azt hittem nem fogom kibírni..és,hogy még az 1 hónapot sem érjük meg stb stb...sorolhatnám...épp úgy mint az előttem is írók!!!

Sokkal de sokkal könnyebb és szebb lesz minden meglátod...fontos,hogy megértsd,ez átmeneti állapot el fog múlni...talán még belefér a baby blues-ba is.

Hormonok ,fáradtság...minden minden egyre jobb lesz!!!!

Nyugi!

Minden jót kívánok Neked KITARTÁS!!!!

2011. okt. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A fentiekkel mind egyetértek, két gyakorlati tanáccsal egészíteném ki: ugyanígy voltam én is egy éve a lányommal, borzasztó volt, sokszor együtt sírtunk, ő ki tudja, mi miatt, én őmiatta. Helyesen írtad, hogy a hasfájás jele a tekergőzés és az is, hogy keservesen elkezd üvölteni és nem hajlandó tovább szopni. Nekem hetekbe telt, mire erre rájöttem... Onnantól viszont megoldódott a helyzet, mert tudtam, mi a baj. Addig azt hittem, azért nem szopik, mert biztos nincs elég tejem és nincs mit szopnia. A megoldást nekünk az Infacol jelentette. Szuper kis szuszpenzió, azt kapta pár hónapig minden étkezés előtt (az elején kell 2-3 nap, mire hatni kezd), és teljesen megszűnt a hasfájása. Ez nem gyógyszer és nem szívódik fel, mechanikai segítség a bélgáz távozásához, így nem lehet túladagolni se. Tényleg jó, próbáljátok ki.

A másik dolog: azt mondta egy ismerősöm, akinek annyi teje volt, hogy tejadónak is jelentkezett, hogy a tejtermelés alapszabálya: Enni, inni, aludni! Nekem ez is bevált. Ha jó kis tápláló ételeket ettem, döntöttem magamba a vizet és ledőltem, azonnal éreztem, hogy belövell a tej. Sok sikert és kitartást!

Ja, még egy: egyáltalán nem biztos, hogy hónapokat kell várnod, hogy könnyebb legyen. Nálunk amint letudta az újszülöttkort (6 hét), szinte villámcsapásra változtak meg a dolgok. Átaludta az éjszakákat, és nappal is sokkal kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb, kevésbé sírós lett.

2011. okt. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy erőt adtatok! Mindenkinek nagyon köszönöm!!!!
2011. okt. 18. 11:53
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis idő múlva, ha túl vagytok a nehéz időszakon, majd te adsz tanácsot másoknak, elhiszed? S tudod milyen jó érzés lesz? Hú, nagyon. :)

Jobb lesz, mint most benne lenni, de kitartással minden rendben lesz hidd el!

Ügyes legyél és imádd a kisbabádat, neki most ez a legfontosabb!

2011. okt. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, eltelt sok-sok idő, 11 hónapos lehet a babád, hogy alakulnak a dolgaitok? :)
2012. aug. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!