Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiváncsi vagyok: Összetett...

Kiváncsi vagyok: Összetett tippelős kérdés játszotok?

Figyelt kérdés

Sose irtam ilyet ki,de kiváncsi vagyok ki mennyi idősnek tippeli a babámat?direkt nem irom meg h lány vagy fiu:)

Szoval:

88cm és 12kg

Amiket tud:

-váltott lábbal most kezdett menni a lépcsőn,

-mondatokban beszél,ragozva

-szobatiszta éjjel-nappal

-kb. 30 mondókát,gyerekdalt ismer,és el is tudja mondani pár hibával

-önnállóan eszik,

-leveszi a cipőjét,nadrágját egyedül és a cippzáros felsőket

-nadrágot fel tud venni



Majd megírom ha valaki eltalálta a korát:))


2011. okt. 18. 12:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
2 éves fiú.
2011. okt. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Hát igen,nem egyszerü megmondani a korát,sokan max 2.5 évesnek nézik:)


3 éves lesz 30-án amugy és kisfiú:)Súlyban és magasságban épp eléri az ilyenkori értékek alsó határát,ő az oviban a legkisebb.


Attol függetlenül hogy megirtam a választ,kiváncsi lennék hogy ha egy fiu ennyit tud,akkor menni idősnek gondolnák?

Olvasok itt extrém zsenikről is és láttam már olyan 2.5 évest aki 5 szót tudott,ezért lennék kiváncsi.

Köszönöm:)

2011. okt. 18. 12:40
 13/28 anonim ***** válasza:
A tudása szerintem tökéletes, a mérete pici, azért gondoltam fiatalabbnak :)
2011. okt. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Ha a méretét nem írtad volna, akkor eltalálom. Az zavart be, hogy picike.

Végülis eltaláltam, 3 év és fiú.

2011. okt. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Már elárultad, ezért nehéz. Én kicsit több, mint két éves lánynak gondoltam volna. Azért mert: a lányok korábban érnek beszéd, szobatisztaság terén, viszont súlyra meg kicsi, ezért gondoltam, hogy lány. Fejlődésben ott tart, vagy egy picit előrébb, mint kell. (Hidd el, az se jó ha "zseni", ha valamit túl korán csinál az is utalhat komoly betegségekre. Ne kívánd ezt) Méretben picike, de úgy tűnik, ez nem korlátozó tényező
2011. okt. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

nem is akarom h többet tudjon az átlagnál...csak nem tudom már lassan mi a normális...ma is pl. az oviban az egy évvel idősebb gyerekeket a szülő öltöztette,én pedig azt hittem 3 évesen átlagos hogy egy gyerek fel tud venni egy nadrágot,ugyanis volt ismerősöm akinek a gyereke 2 évesen ezt megcsinálta,sőt fel is tudta venni a cipőjét...szoval már nem lehet tudni.


Ő amugy a mozgásokban ügyetlen,ld. lépcsőzést is későn kezdte,és járni is 15 hósan kezdett.

2011. okt. 18. 12:48
 17/28 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 3 évesen 97 cm és 16 kg volt, rengeteg mondókát, verset, dalt még az 5-6 versszakosakat is tudta, ismerte az összes színt árnyalataival együtt, mondjuk már kiskorában sem a saját korabeli játékok érdekelték, 3 évesen ismerte a számokat, betűket, 100-ig lazán elszámolt, a védőnői szűrésen azt írták a papírra (ez az éves szűrés), hogy a gyerek 5 éves szinten áll! És most ezzel nem dicsekedni akartam, csak leírtam milyen az én gyerekem. Most 4 éves múlt és már el tudják nála végezni a 6 évesek hallásvizsgálatát, az óvónők szerint mindent elsőre megjegyez, rajzolása sem egy 4 évesnek megfelelő, amit az orvos támasztott alá, én nem gondoltam, hogy más nem így rajzol az az igazság, számítógépet kezeli, programokat elindítja, játékokat, mesét is (úgy hogy nem az asztalon van kirakva, hanem mappákba) 10-ig összeadja a számokat. De mégsem hordom sehova, nem tartom zseninek, remélem ez a szintű felfogóképessége sokáig megmarad, igaz fejleszteni fejlesztem játékosan, havi szinten legalább 5 foglalkoztató füzetet veszek neki, amit szívesen kitölt, úgy hogy én elolvasom a feladatot, társasjátékkal játszik, ismeri a szabályt (pl. ki nevet a végén) ő dob, ő lépi le, kiszámolja
2011. okt. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
na igen,van akinek átlagos a gyereke,és rá akarja eröltetni a zseniséget,és van aki átlagosnak hiszi ha többet tud a gyerkőc:)
2011. okt. 18. 12:56
 19/28 anonim ***** válasza:
én is hogy 3 éves csak a tippem lányzó volt :D
2011. okt. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nyugtalanít, hogy nem tudod, hogy jól fejlődik-e, akkor kivételesen javaslom, hogy könyvekben olvass utána, hogy mikor mit tud egy baba. Még mindig jobban közelít az igazsághoz, mintha a környékbeli ismerős gyerekekhez hasonlítgatod.


Nekem a 15 hónaposan járás sem tűnik későinek, nem tudom, miért gondolod azt.

Abban igazad van, azt én is r észrevettem, hogy itt sok "csodagyerek" van. Én úgy gondolom, hogy sok anyuka csúsztat pár információt, illetve elfogult a gyerekével szemben, amit részben meg is értek. De neked nem kell elhinni mindent amit itt olvasol. Tanuld meg belelátni, hogy melyik a nagyzolás és melyik nem :)

2011. okt. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!