Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elalszik a kezemben, de a...

Elalszik a kezemben, de a kiságyban felébred azonnal, ha leteszem, ahogy kinyúlik a kis teste, milyen pozícióba tehetném még le?

Figyelt kérdés
Oldalára fektessem? Van valami bevált ötlet? 20 naposak vagyunk.
2010. febr. 20. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az első időben nagyon gyakran rajtunk aludt. ;)
2010. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én csak hason tudtam altatni a babám és 7 hónapos koráig csak így aludt.

Próbálgasd, melyik fekvési módszer lenne a leg megfelelöbb a babád számára!

2010. febr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia próbáld hasra tenni! az enyém is azon alszik ezer éve, már 8 hónapos. Nem is akar másképp.
2010. febr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyan ez a helyzet volt, mindig velem aludt.

Nálunk is be vált a hason fekvés. Bár éjszaka néha oldalra kell fordítani ha már nem kényelmes úgy neki.

2010. febr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is próbáld ki,hogy hasra teszed.Nálunk ez volt a helyzet.
2010. febr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Próbáltam már többször a hasára fektetni, de nem tetszett neki. Ő is rajtunk szeret aludni, de egyedül vagyok itthon vele késő estig általában és ha rajtam alszik, akkor én semmit sem tudok csinálni (se enni, se inni és aludni sem) és félek, hogy megszokja, hogy így alszik.

Most az oldalára fektettem, pár perce már így alszik. Talán fáj egy kicsit a hasa és ha kinyúlik, akkor rossz neki. Ez a felhúzott láb pozíció, ez kényelmes neki. Mint egy kis bogár úgy alszik az oldalán.

2010. febr. 20. 21:10
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves első és aki még magán altatta, nem szokta meg nagyon a babátok? Mostmár a kiságyában alszik? Mennyi idős korig aludt így?
2010. febr. 20. 21:12
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy nagyon hasznos tanácsot adott a védőn!Figyeljem meg mikor kezd álomba merülni a baba és akkor tegyem be az ágyba.A lényeg az egészben,hogy az elalvás pillanatában a saját helyén legyen és így megtanulja.Nekem bevált és a barátnőimnek is akiknek továbbadtam a tanácsot.Érdemes kipróbálni.
2010. febr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy bealszik szopi alatt és én meg szoktam büfiztetni, kb. 10 percig sétálgatok vele a mellkasomra fektetve és utána próbálom lefektetni. Ne így csináljam? Hogy csináljam? Hasfájós, muszáj lenne büfiztetni is.
2010. febr. 20. 21:26
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az oldalra fektetés vált be, mondjuk már a kórházban ezzel kezdtük. Ha ébren van, mikor leteszem (vagy épp az ágyatérés pillanatában ébred fel), gyorsan cumit adok neki (de csak ekkor, vagyis nincs előtte a szájában), ez hirtelen megnyugtatja és elalszik.


Az elején nálunk is sokszor kézben aludt el. Megkérdeztem a védőnőt ezzel kapcsolatban, és azt mondta, kb 2-hónapos koráig nem lehet "elrontani" a babákat, de utána már annyira ne szoktassam hozzá. Így is lett. Most 6&fél hónapos, és napközben egyáltalán nem alszik el kézben, bármilyen álmos is legyen.

2010. febr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!