Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha csak az orra folyik,...

Ha csak az orra folyik, vinnétek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Beteg az egész család már egy hete, úgy örültem,hogy 11 hónaposom nem kapta el, erre reggelre már folyt az orra.

Elvinnétek így orvoshoz,vagy csak akkor ha van más tünet is.

Ilyenkor elég csak orrot szívni,vagy adjak valamit neki???


2011. okt. 24. 10:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az enyém pont ma 11 hónapos és tegnap óta folyik az orra, éjszaka óránként keltünk, mert annyira bedugult neki, és szívattuk ki, csak a kézivel. Ma elvittem dokihoz, igazából csak megnyugtatásból, ugyanazt adta, amit már én is adtam neki Calcimusc, tengervizes orrspray. Ezt én még kiegészítettem éjszaka BabyLuuf-al, illetve párologtatok Eucaliptus olajat, illetve egy-két csepp Grapefruitmag kivonatot is cseppentettem bele. Remélem hamar jobban lesz és a tied is.
2011. okt. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem szoktam vinni. Viszont nagyon gyakran szívom az orrát, annyiszor, amennyiszer kifújatnám vele. Ha félóránként, akkor félóránként. Soha nem lett még köhögős, fülfájós a nagy sem, neki is így csináltam. A lényeg, hogy használj orrcseppet, orrszívás előtt tengervizes orrsprayt, és nagyon alaposan szívd le az orrát, nehogy tovább menjen. Jobbulást :)
2011. okt. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én is sűrűn szívatom neki, ahányszor én is kifújnám, mégis valami olyan vírus, vagy baci, vagy nem tudom mi van nálunk, ami miatt először egyáltalán nem is indult meg, csak szürcsi volt, "anyag" semmi, amikor megindult, akkor meg sűrű volt, de normál színű! Most ott tartunk, hogy több hét kínlódás után mondták, hogy teljesen le van tapadva, be van tokosodva, így valószínű,úgy kell átmosatni, vagy mit csinálni szegényemnek! És én hiába szívtam neki, akkor sem jött, amikor meg jött, nem tisztult! Pedig én is tengervizeztem szivatás előtt!
2011. okt. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Leírom, én hogy csinálom, mondjuk minimum 3 kéz kellene hozzá :). A gyerek fekszik az ölemben, azzal a kezemmel, amelyiken fekszik, lefogom a kezét, egyik orrlyukába teszem az orrszívót, szájjal megtartom, a másik kezemmel pedig a szabad orrlyukába nyomom az orrsprayt, közben az orrszívó marad a helyén. Ezzel gyakorlailag átöblítem az járatait. A kicsivel baromi nehéz megcsinálni, de ha együttműködő a gyerek, sokkal könnyebb, akkor már van egy szabad kezed :) A múltkor azt mondta az egyik doktornő, hogy be is lehet fogni a szabad orrlyukát, azzal is jobban elindul.
2011. okt. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!