Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha húslevesből akartok adni...

Ha húslevesből akartok adni babának, hogyan csináljátok? 9 hós

Figyelt kérdés

Arra értem, hogy ha a hús már majdnem kész, akkor teszem bele a zöldségeket, s míg a zöldségeket ki nem veszem, addig ne tegyem bele a leveskockát s fűszereket,

Mondták h nagyon kevés fűszerezés lehet csak vagy utána fűszerezzünk. De azt nem tudom, a leveskockával mi a helyzet, mert azt mindig a sárgarépa után rögtön bele teszem. Igaz én csak egy felet szoktam.

S úgy adhatok neki, ha csirke s pulykamellet kapott eddig, s ami hús benne van, az karajcsont, s pulykanyak vegyesen.

Ha sertést nem kapott az nem gond, ha csak a répából, burgonyából veszek ki neki, s petrezselyemből (petrezselymet szintén nem kapott még), s a pulykanyakból lecsipek egy kicsit, úgy lehet?


S mivel már 9 hónapos, két foga is kint van, ha egész sárgarépát adok neki, mondták, h meg kell főzni. De azt ha egészben akarom oda adni, akkor félfőttre vagy puhára főzzem, s azt tízórai, ebéd, uzsi utáni rágcsának kell szánni vagy az ebédnek számít ha egész répát a kezébe adnék h rágcsálja?


2011. okt. 27. 13:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

hidd el a petrezselyem és a fehérrépa nem ugyanaz :D

tényleg van aki úgy mondja, hogy petrezselyemtő vagy fehérrépaszár

de a petrezselyem az egy fűszer, a fehérrépa meg egy zöldség, magának a növénynek a 2 vége. de ezen nem fogunk vitatkozni.



úgy érzem kicsit túlzásba viszed ezt a bevezetést. hidd el én se az vagyok aki 4 hónaposan már töltikápival etette a gyerekét, de muszáj egy kicsit engedned.

nem a kész ételeket vezetjük be hanem az ízeket. ha a húslevesből már evett mindent akkor azt nem kell bevezetni.

és olyan sincs, hogy 7 hónaposan már 1 nap alatt be lehet vezetni.

7 hónaposan is ugyanúgy kell kóstoltatni, 3 napig, emelve az adagot. vannak hülye védőnők, szerencsére a miénk nem ilyen, babám allergiás, 2 kiskanáltól nem is írom le mi lett a baja, ha egyből egy egész adagot kapott volna... le se merem írni... és 1,5 évesen az epertől szintén...


szóval amit már kapott azt más formában bármikor, amit meg még nem kapott azt csak kóstoltasd, első 2 nap tedd a már ismert ételbe az a 2-4 kiskanál ételt, ha allergiás mert arra kijön csak mondjuk nem fullad meg ha egy fulladásos reakciója van rá :/


és tényleg lazíts egy kicsit mert így kikészülhetsz :)

2011. okt. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
bocs, még egy megjegyzés. a durumtésztát se kell bevezetni, gondolom már evett lisztet! :)
2011. okt. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha megengedsz egy jó tanácsot jó szívvel: ne bonyolítsd túl, ez szinte már beteges. Ne akarj megfelelni senkinek és semminek, nem akard könyvek szerint etetni és nevelni a gyermeked. És olvas kevesebb dolgot a neten. :)


Nyugodtan adhatsz mindent a húslevesből, akár leveskockával, akár nélküle. Teljesen mindegy, hogy félig főtt répát kap vagy teljesen főttet. Kicsit nyugodj meg, tedd el a hozzátáplálási útmutatókat, a szakkönyveket és csak a babád figyeld. Nyugi!!!

2011. okt. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Lisztet még nem kapott. Egy másik védőnő mondta, h rántásos dolgokat ráérek egy éves kora után s burgonyát használjak helyette. A tésztát brokkolival és körtével adtam, mert magában nem eszik meg semmit, ha nincs benne gyümölcs. A brokkolit mikor bevezettem, két kanállal evett, s hogy egyen többet is, tettem bele egy szem szilvát, s mindet megette.
2011. okt. 27. 17:18
 15/15 A kérdező kommentje:

Nálunk a petrezselyemtőt nem annak mondják, hanem petrezselyemnek. Tudom h fűszer, de nálunk a 2. végét is petrezselyemnek mondják, s pároméknál hallottam először a fehérrépa szót rá.


Nem könyvek szerint próbálom nevelni, csak kérdezem mások hogy szokták, első baba, s nem szeretnék semmit se rosszul csinálni. Én inkább az óvatosag körébe tartozom, szóval meghallgatom a tapasztalatokat tanácsokat, s kiválasztom, melyik áll hozzám közelebb. Pl rántott húst hiába mondta a védőnő, azt még nem fogok neki adni. 8 hónapos volt amikor először mondta a danone joghurtot, s rá két hétre kapott csak babajoghurtot, s még most fogom ezt nála bevezetni. Holott már a trapista sajtot, tehéntúrót, kefírt is akkor mondta mikor a joghurtot. Még ezeket sem kapott.

Olyan téren meg h kostoltatni vagy egyből adhatunk mindenki mást mond. Pl. mikor rákérdeztem mikortól kell ugy adni a babának a dolgokat h ne több napig hanem egy napig vezessük be, s ezt az 1-2 kanál stb dolgot. Anniyt mondott a védőnő, 7,5 hónapos múlt a babám, hogy egyik nap adjam az újat, másnap lehet mást is, s annyit egyen amennyi jól esik neki, nem kell kanalazni. Mivel ebben mást nem kérdeztem meg, így adtam neki egy ideje. Szerintem ez már marad.

A tejemmel nem lakik jól, s nem is nagyon hízik tőle. S 1-2 vagy 3-4kanál után éhes marad.

Csak akkor eszik ennyit vagy ennyit sem, ha nem keverek bele az új ételébe ismertet valamilyen gyümölccsel keverve. A védőnő csak annyit mondott h az allergén dolgokat vezessem be több napig, mint az elején, s figyeljem a reakciókat.

Epret meg mondta, h 1,5 évesen ne nagyon adjak neki, nem is fogok, csak annyit tedd hozzá, ha adnék, akkor a külsejét hámozzam meg, s belül a fehér részt vágjam ki, s így max 2 szemet ehet

2011. okt. 27. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!