Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, visszanyertétek a...

Anyukák, visszanyertétek a szülés előtti alakotokat, súlyotokat? Egyáltalán van időtök magatokra?

Figyelt kérdés
Nekem egyszerűen nem fér bele az időmbe, hogy odafigyeljek magamra jobban. A napom legnagyobb részét a babámmal töltöm természetesen, ahogy szinte mindenki. De a lakás emellett sokszor szalad, időnként hegyekben áll a szennyes edény és ruha. Ha heti egyszer hajat mosok, az már felér egy "wellness nappal". Sokszor azt veszem észre, hogy nem ettem nem ittam semmit egész nap. Többnyire akkor tudok amikor alszik a kicsi este, a többi alvóidőben meg rohanok, kapkodok, hogy valahogy kinézzen a lakóterünk. Akinél csúcsszuper rend van állandóan, az hogy csinálja? És még edzeni, futni, stb, saját magára is oda tud figyelni.

2011. okt. 28. 13:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

A 14 es válaszoló vagyok, igen azt kihagytam hogy szerencsére nekem a férjem sose tesz szóvá semmi ilyesmit hogy na de rendetlenség van vagy jaj miért nem vártam 2 fogásossal. Mert úgyis tudja hogy nem vagyok trehány és ha energiáimból időmből engedné/engedi a helyzet akkor úgyis megcsinálom.

Barátnőmnek 2 gyereke van a kicsi 8 hós a nagy 3 éves, na náluk minden elvágólag kell álljon, délelőtt főz, aztán altat majd mos takarít stb.alig van ideje. Szegény nem is fogyott még sőt...:(

Ezt nem a hozzászóló válaszára írom (hogy az ő férje ilyen lenne)nem akarom megbántani!! Csak erről a témáról jutott eszembe.

Aki azt írta hogy délelőtt elmegy futni, megkérdezhetem közben ki van a babával?

Köszi:)

2011. okt. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Takarítani csak módjával szoktam, nem csillog-villog minden, de azért rend van. Főzni minden nap szoktam, másnaponta mosok.

Mindenre van időm, kondizni is lenne, de lusta dög vagyok. Itthon nincs kedvem, inkább filmet nézek vagy olvasok, amikor alszik a kislányom.

Ha meg elmegyek itthonról nélküle, akkor kb. 100 ezer dolog jut eszembe, ami persze fontosabb, mint az edzés.

Szülés után már csak 4 kiló volt rajtam, most még azon kívül 3. Szóval 7 kiló. :(

Nagyon nem tetszik, de rettentő lusta vagyok sajnos.

2011. okt. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Ez a magamra való odafigyelés elég nehézkes, pedig nálunk is csak egy babó van! :-) Napközben nem túl sokat alszik, vagy ha igen, akkor fél órákat, ebböl 10 perc az altatás, tehát ezalatt lóhalálában vmi háztartási teendö. Baba elött az a típus voltam, akinél minden csillogott-villogott, még a szekrényben is szín szerint behajtva a ruhák... Most meg!!! :-D Inkább nem ecsetelem, hanem a képzeletetekre bízom! ;-D Kics fiam 4 hónapos, többet hagyhatnám egyedül, de ö is igényli a foglalkozást meg én is. :-) Bár most kezd nagyfiúsodni, néha már szívesen játszik egyedül is, persze nem olyan sokáig. Szerencsém van Apával, SEMMIT nem vár el, megy minden, ahogy megy.(Bocsi, de jólesik vele dicsekedni, olyan megértö) ;-)

Kedves néhány Sorstárs! : Terhesség elött versenyszerüen sportoltam, ez napi több óra edzést jelentett. Terhesség alatt eügyi nehézségek miatt SEMMIT sem csinálhattam. Ha ezt a kettöt összevetjük, asszem érthetö a rémálom: 25 kg plusz! Ebböl 6 maradt a kórházban, 4 lement az elsö 3 hétben ( vsz víz volt), a maradék 15 még itt röhög. Egyenöre még nem tudom, hogy oldom meg ezt a torna-dolgot. Asszem, hétvégén, ha Apa itthon van. Bár nálam szerintem ez nemcsak azon múlott eddig, hogy van-e effektíve idö rá, hanem azon, hogy nagyon görcsöltem a babázáson, képtelen voltam eddig nem Vele foglalkozni. Most anyukám kiutazott hozzánk 2 hétre ( sajna több, mint 1000 km a távolság), és a férjemmel együttes erövel arra "treníroznak", hogy 1-2 órára nyugodtan rájuk hagyhatom a kis "szerelmemet". :-) 4 hónap után: elmentem ruhát vásárolni, 2x tornàztam, egyedül megyek fogorvoshoz, és Apàval tegnap este moziban voltunk, és ma éjjel (babó anyuval) ÁTALUDTAM EGY ÉjSZAKÁT! :-)!!!!! Szóval végre jutott egy kis magammal törödés is! De ehhez tényleg kellett a kis családom is!

2011. okt. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Sziasztok Anyukák! Örülök, hogy nem vagyok egyedül ebben a témában sem! Vannak nehézségek dögivel, de szerintem a kicsi gyerkőceink mindenért kárpótolnak minket azzal, hogy ők vannak nekünk! Legyen nagyon szép napotok, és köszönöm, hogy hozzászóltatok a kérdésemhez!
2011. okt. 31. 20:10
 25/26 anonim ***** válasza:

Ha valakinek segit:


En enm voltam nagyobb darab szules elott. 49 es 52 kozott ingaztam. Utana csak 2 nacimba fertem bele. Igaz, nem is nagyon jartam sehova, ahova oltozkodni kellett volna, de 5 honap utan meguntam a nadragjaimat es odafigyeltem, mit eszek: nem ettem glutent, liszt feleseget. Tehat kenyeret, tesztat... Es nem ettem cukrot sem. Sok feherjet viszont igen.

3 het alatt lementem a versenysulyomra. (gyorsabban is ment volna, ha nem szoptattam volna. Mast is ki tudtam volna iktatni, ami nem szukseges)

2013. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
48 kilóval kezdtem a terhességet és most (6 hónapos a babám) 47 kiló vagyok, 165 cm. Vékony csontozatom van, ezért totál hidegen hagytak mindig is az arányaimat hallva anorexiásnak tituláló vélemények :D Együtt csináljuk a házimunkát a babával, közben magyarázok neki, hogy mit csinálom éppen. Járókában egyébként már szépen eljátszik egyedül, ha kell. Együtt edzünk, a habtapik és a szőnyegei, játékai mellé letelepedem, és tornázok. Mivel a szüleim és a rokonság 250 km-re lakik, nincs és nem volt segítségem. Szoptatok kizárólagosan, nem csappant meg a tejem a mozgástól, városi legenda ez csupán. Igényes vagyok magamra, smink, fodrász, műköröm nem érdekel, csinos ruhák és cipők. Még nem vagyok elégedett comb- és popsitájékon, de heti 3x edzek 1,5 órát, jó úton haladok.
2017. júl. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!