Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, visszanyertétek a...

Anyukák, visszanyertétek a szülés előtti alakotokat, súlyotokat? Egyáltalán van időtök magatokra?

Figyelt kérdés
Nekem egyszerűen nem fér bele az időmbe, hogy odafigyeljek magamra jobban. A napom legnagyobb részét a babámmal töltöm természetesen, ahogy szinte mindenki. De a lakás emellett sokszor szalad, időnként hegyekben áll a szennyes edény és ruha. Ha heti egyszer hajat mosok, az már felér egy "wellness nappal". Sokszor azt veszem észre, hogy nem ettem nem ittam semmit egész nap. Többnyire akkor tudok amikor alszik a kicsi este, a többi alvóidőben meg rohanok, kapkodok, hogy valahogy kinézzen a lakóterünk. Akinél csúcsszuper rend van állandóan, az hogy csinálja? És még edzeni, futni, stb, saját magára is oda tud figyelni.

2011. okt. 28. 13:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

itt mindenki csak fogy? úgy vártam volna egy sorstársat. :(

így még szarabb, hogy én nem tudok lefogyni. ráadásul ezt nem a terhesség alatt szedtem magamra, hanem a szülés utáni kb. 3 hónapban. (pedig szoptattam is és nem érzem, hogy többet ennék)

2011. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Szia!


A 3. lányunk a hét elején töltötte be a 6 hetet. + 17 kg amivel szülni mentem, szülés után 1 héttel +10 kg volt még rajtam,most hét elején +7 kg. 3 gyerek mellett,meg úgy,hogy minden az ég világon rám szakad- nekem sincs segítség,apuka mindig dolgozik,rokonok erre nincsenek...

A benti dolgokon kívül annyi plussz van,hogy kacsákat kell etetni/itatni,meg fa tüzelésű bojlink van a kandalló mellett-amikbe vágni kell a fát,kitakarítani,bekészíteni,fűteni... és ha ez még nem lenne elég,a mosógépünk sem automata,hanem sima forgótárcsás... Őszintén szólva annyi idő jut magamra,hogy heti 2x hajmosás,1,5 hetente szemöldök szedés,ha mázlim van,heti 1x a lábam le tudom borotválni,amikor épen eszemben jut egy kis "szünetben" akkor a körmömmel is foglalkozom annyit,hogy lereszelem. Már fele olyan "ápolt" sem vagyok,mint a terhesség utolsó napjaiban. A minap megjegyezték,hogy milyen feketék a szemeim... ez van. A reggeliről és a vacsiról is "lemondtam" , délben tudok a középsővel enni,ha nem,akkor legkésőbb amikor alszanak. Mosogatni este fele szoktam,mikor a kicsi alszik,a bojlert kandallót még akkor nem gyújtottam be. Annyi a hiányosság,hogy portörlés konkrétan már jó pár hete nem volt-mindegy,hogy a nagyik jöttek látogatóba,vagy a nagynénik... ne azt nézzék! A nagylányoknál a szobában kb hetente 2x porszívóztam,a többi napon össze szedetem Velük a nagyobb szemetet. Mostanában rászoktam arra,hogy náluk sepregetek,gyorsabb és takarékosabb!

Esténként egy-egy könnyebb ruhadarabot ki szoktam kézzel mosni,így nem gyűlik össze hamar a mosni való.

Főzni délre szoktam,az elég rázós időszak: reggel 6-kor kelés,8-ra készülünk el (addigra fél szelet kenyeret meg is esznek a nagyok,és megágyalva is megvan mindenhol,ritkán egy mosogatás is belefér) sétával irány az ovi a naggyal- persze a két kicsi is jön,a középső még erősen lelassítja a közlekedést. Rögtön utána célba vesszünk lehetőség szerint egy,max 2 boltot,majd ha mázlink van,9-re itthon vagyunk, ha nincs mázlink,akkor fél 10, 3/4 10- re. Rendszerint ekkor eszik a pici,majd gyors főzés. Fél 12-re muszáj meghülni a kajának,mert ha később kezd el enni a középső,akkor fél 1-kor nem tudunk elindulni. A délután már nyugisabb,az este megint pergős. Általában este 9-kor már nem érdekel semmi,alvás van nekem is- kivéve ha az apukának jó a kedve ;-)...

Szerencsére a legkisebb elég jó alvó,ha este sikerül végre ágyba dugni,akkor 5 óra hosszát alszik egy huzamban,így minimum 3 órát tudok aludni folyamatosan,ami rengeteget jelent!!

Most ez a +7 kg van rajtam- nem tudom hogy hol,a +10 kg-ot sem tudtam,pedig 47 kg-val kezdtem a terhességet,tehát meg kellene hogy látszódjon,de a régi gatyók simán rám jönnek,be is tudom mindet gombolni....és a melleim sem lettek orbitálisak,sokan rácsodálkoznak,hogy szoptatok...


De ne izgasd magad! Az oviban van egy anyuka,akinek 4 gyereke van,a legkisebb most kezdte a kiscsoportot,és tavasszal mikor beszélgettem vele,mondta,hogy náluk halomban áll a mosatlan,és a por is vastagon takarja a bútorokat,de nem érdekli- Ő ilyen. én nem tudok ilyen nyugis lenne,engem a por ritkán zavar,a mosatlant csak pár óráig tudom nézni,a többire meg egyenesen allergiás vagyok a saját portánkon!- másnál nem szoktam körül nézni!


Majd egy idő múlva belejössz! Ne aggódj!! :-)

De ha adhatok egy tippet: nem kell egész nap a babáddal lenned,attól hogy ébren van! Ha nem sírós,akkor hagyd a kiságyában,majd elnézelődik,ha éhes lesz,vagy unatkozik,majd "szól". Ha unatkozik,akkor a házi melód végzésekor ha van hordozód,bele teheted,a munka közben tudsz hozzá beszélni,néha egy egy puszit adni... Ha nincs hordozó,akkor ha elfér pl a konyhában a babakocsi,mosogatás közben bele teheted, ha főzöl,akkor pl krumpli pucolás közben tologatni tudod a lábaddal! - így legalább a házi munkáddal haladni tudsz!

A "sportolás" nekem az első lányunkkal annyi volt,hogy boltba amikor mentünk,akkor ki a mellet,be a hasat,és sietős tempóban mentem. Így nem csak haladtam,hanem még formálódtam is! de ezt minden nap!!


Üdv: 3gyerkőcös.

2011. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

hát nekem jó baba volt a fiam, így mindig minden ragyogott:)sokat aludt napközben.

mostmár hogy 3 éves lesz kicsit gázosabb a dolog, főleg hogy várjuk a tesót....nem tudom hogy oldom majd meg, mert én idegbajt kapok a koszttól:)

2 évbe telt mire visszafogytam.....erre megint terhes lettem:)

2011. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

3 kicsi gyerekem van, a nagyfiam 4és fél, a középsőm 2.5 a kicsim 2 hónapos.

Szerintem aki egész korán visszafogy illetve erőnlétét, alakját tekintve ugyanolyan mint volt (feltéve ha nem túlsúlyról indult)

annak vagy 1. isteni jó gyereke van (mint nekem a második babám)

vagy 2. van segítsége mert apa bevethető és mindent meg tud csinálni a gyerek körül vagy vannak nagyszülők, rokonok a közelben vagy van elegendő pénze bébiszitterre bár olyan 6 hó alatti babát nem bíznék bébiszitterre mondjuk.

Nekem szoptatás alatt sose sikerül fogynom, a kifejezett diéta és sportolás a tejem minőségére és mennyiségének rovására megy. Amúgy se vagyok egy húú de sok tejű anyuka, örülök ha az épp szopó babámnak elég, így is 2 ciciből szoptatok.

Szóval nekem momentán fontosabb hogy csak anyatejet kapjon féléves koráig és hogy legalább 1 évig szoptassam,mint saját magam.

Mikor viszont vége a szoptatásnak akkor könyörtelenül kiszorítom magamnak a napból azt az 1 órát sportra mikor a fiam 1 éves volt akkor úszni jártam, mert akkor még olyan helyen laktunk hogy közel volt az uszoda, mikor a lányom elmúlt 1 éves akkor itthon tornáztam Béres Alexandrára aztán Rubint Rékára:) most pedig futni fogok majd, de ez még odébb van.

Én mondjuk ahogy a gyerekek száma nő, úgy tudok egyre kevesebb időt fordítani a háztartásra, ami ZAVAR.Nagyon. De mindig megbeszélem magammal hogy mi is a fontosabb? Az hogy elvágólag álljon minden és 5 percenként veszekedjek a gyerekekkel egy egy szétdobált dolog miatt vagy az hogy anyatejes legyen a babám és a gyerekek boldogok legyenek?

Mindig az jut eszembe amit itt kaptam válaszként egy anyukától, hogy akinek nem tetszik, az jöjjön hozzám takarítani és mutassa meg hogy hogy lehetne másképp csinálni:)) Kívülállóként könnyű okoskodni.

Amúgy meg én pl.most tök rosszul érzem magam a bőrömben mert nekem is szoptatás során feljön a még meglévő plusszokhoz 3-4 kiló és ez pont elég hogy tök rondának érezzem magam.

Épp ezért írtam azt hogy ha már 1 éves lesz a kicsi akkor mindenképp kiszorítok magamnak egy órát mindennap mert ha jól érzem magam a bőrömben az sokkal nagyobb boldogságot okoz mintha "csak" csillog villog az egész lakás.

Mondjuk nekem ilyen szempontból jó hogy semmi rokonságunk, segítségünk, mert legalább nem kell halálos rend legyen mindennap hiszen csak én tudom mi van odabent:))) Meg a férjem aki szerencsére (ép ésszel) nem várja el az Otthon magazinba illő lakást 3 kicsi gyerek mellett.

2011. okt. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Na ettől a hatalmas reklámtól most még hosszabbnak tűnik amit írtam bocsiiiii
2011. okt. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

En visszanyertem a regi sulyomat de csak 7 kilot hiztam a terhessegem alatt ami szinte le is ment a szulessel. Viszont az alakom mar korantsem a regi a borom a pocimon picit megnyult. Tornaval helyrehoztam amennyire lehetett es folytatom is de, hogy lessz-e meg a regi az kerdeses. :)

Sajnos en dolgozom is igy hiaba is alszik jol napkozban a kisfiam (2 es fel orat) mert a bolcsibe van en meg a munkahleyen igy sokra nem megyek vele. Az a szerencsem, hogy este nagyon koran alszik el es rettenetesen jo alvo. Igy este 19:30-kor leteszem aludni es be vannak programozva a napjaim: Hetfon gyorsan konyahat mosok fel es ha kell sutot/gazhelyet pucolok, mosogatot tisztitok stb... Ezutan felpattanok a szobabiciklire es tekerek 30-40 percet majd zuhanyzas es ha szerencsem van meg egy rovidke film is belefer. Kedden portalanitok es utanna ismet bicikli zuhanyzas/furdes... Szerdan furdot takaritok (wc tisztitas, a kadat domesztosszal atsurom, az zuhanyzot is es felmosok) ezutan mar nem marad erom igy nem biciklizek csak zuhanyzas es ledoglok a tv ele a ferjemmel. Csutortokon korulnezek, hogy mi maradt, mi nez ki koszosnak (multheten pl. a cipos szekrenyt ramoltam ki es atmostam) aztan ismet szobabicikli, zuhanyzas es tv. Penteken az en napom, ilyenkor melo utan baratnozok es csak este erek haza 22-23 ora kozott. Minden masodik penteken en es minden masodik penteken a ferjem megy kikapcsolodni. Szombaton es vasarnap delott a kisfiam 9-kor ebred de en felkelek 7:30-kor felpakolok mindent a foldrol (szekek, jatekok, ujsagtarto....) es amikor felkelt a kisfiam megreggeliztetem es addig a ferjem gyorsan felproszivoz. Mi mar reggeliztunk elotte. Igy, hogy a butorok meg az utban levo dolgok fel vannak pakolva gyorsan megy. Reggeli utan kozosen lepakolunk es hetvege csak a csalade. Vasarnap szoktunk egyedul fozni finom hazi huslevest es rantott hust emg sutit sutunk kozos erovel. :) Ilyenkor szoktam kitakaritani a kisfiam szobajat amig a fejrem eljatszik vele. Szombaton etterembe eszunk vagy pizzazni megyunk, hogy pihenjunk is valamit. Neha delutan baratokhoz megyunk. Vasarnap este vasalok a tv elott szobabiciklizes es zuhanyzas/furdes utan. Igy hetente kb. 3-4szer szobabiciklizek Sajnos nallunk nagyon kell a rendszer mert idohiany van amiota mindketten dolgozunk. Addig meg tudtam csinalni a takaritast amig a ksifiam aludt delutan es este csak tornaztam. Mindennki a munkahelyen/bolcsibe eszik igy a fozest szerencsere nem kell magoldani csak vasarnap.

2011. okt. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

én sokkal soványabb vagyok mint szülés előtt, és ez zavar, egy ruhám sem jó, fehérneműtől télikabátig mindent újat kellett vegyek. én ezt előszöris a szotatásnak tudom be, meg annak hogy zsirosat, cukrosat nem eszem, csak sok gyümölcsöt, levest, teljes kiörlésű kenyeret most kezdtem el enni, eddig nem ettem. pár hete minden este hasizmozok úgy hogy az ágyból kicsit lelóg a testem s közben nézem a tévét. időm lenne magamra, de pénzem nincs. szivesen járnék szépségszalonba, de messze van tőlünk a város és nincs rá lóvé, épp elég h egy csomó új ruhát kellett vennem. de azért fodrász és manikürös havonta egszer megvan, mert ismerős. én minden este megfürdök, nem tudnék úgy a kislányom és férjem mellé bújni, sőt, a kislányom szopik és leginkább ez ösztönöz a fürdésre (mert én is tiszta edényből eszem a kaját:))) hajat 2 naponta mosok, balzsamozom, reggel vasalom. mikor kell magam szőrtelenitek és szemöldököt szedek.

főzni délelőtt szoktam, levet 2-3 napra, másodikat minden nap. van h vacsi is főtt étel, de valami nagyon gyors. kaja után mindig szigorúan mosogatok, mert irtózom attól h felgyűl. autómata mosógép nagy találmány, nem lehet meghálálni! néha vasalok, mikor a lánykám alszik, amúgy délután mindig séta van, igy nem rendetlenitünk a házban.

amúgy mitől van nálatok rendetlenség? főzök amit használok rögtön megmosom, ha leesik valami feltörtöl, seprem. más mitől lesz kosz? pl a szobában? oda nem megyünk cipővel. a játékok heverhetnek szanaszét, az nem zavar, naponta egyszer összegyűjtöm, de nem lihegem túl. a ruháknak a szekrényben a helyük, a szennyesnek a kosárban, edények a szekrényben. lehet szért bezélek könnyen mert még kicsi a lányom? 15 hós:)

2011. okt. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Na,az én párom elvárja,hogy a 3 kicsi gyermek mellett le legyen portalanítva, de mivel látja,hogy "nem zavartatom magam",így már nem szól,csak ritkán.Ő annyit dolgozik, hogy nem tud besegíteni- különben elég házias,de azt igen is "követeli", hogy a vacsiját elé tegyem. (reggelit mindig,ebédet is mindig elé teszem,már ha velünk van és nem a munkahelyén dolgozik az nap,de vacsizni ezeken a napokon sem szoktunk egy időben...)

Az én lányaim 4és fél, 2 évesek,a kicsi pedig 6 hetes-bár a kicsi korát lehet írtam az előző válaszban...


Üdv:a 3gyerkőcös

2011. okt. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Milyen szerencsés anyukák vannak itt fogyás téren,nekem 3 hónapos a babám,edddig 15kg ment le és még van 13 sajnos..6 hetes volt a pici,mikor elkezdtem tornázni,szerette a dvd-t így elnézte 50percig kb,úgyhogy jó volt.mostmár beállt neki,hogy 6-7kor felkel enni,ilyenkor még visszaalszik fél 10ig kb,úgyhogy gyorsan elmegyek futni és mire felkel már kész vagyok.nap közben is alszik 3-4 szer kb 1 órát,úgyhogy nagyjából a háztartásra is van idő,este már 8 körül alszik,ezért akkor is van egy kis időm.sajnos nekem a kilok nem olyan egyszerűen mennek le...:(
2011. okt. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

65 kg voltam mikor teherbe estem, a lányommal 19 kg-ot híztam, így 84 kg-al mentem szülni.

10 hónapos lesz a lányom jövő kedden én pedig most 63 kg vagyok, tehát 2 kg-al könnyebb, mint a terhesség előtt.

Hatalmas hasam volt, így eléggé megnyúlt a bőröm, még most is látszik, bár a terhesség előtt sem volt nagyon lapos hasam.

A fogyást úgy vittem véghez, hogfy nincs időm enni.Sosem voltam tisztaságmániás, de szeretem a rendet, főleg mióta megvan a lánykám.Azóta állandóan takarítok.

Többnyire mikor alszik, rendbeteszem a konyhát és a nappalit, kitakarítom a fürdőt, teregetek stb.Mikor ébren van, együtt porszívózunk.Hétvégén van nagytakarítás, olyankor bevonom apát is, gyorsabban végzünk és tisztaságban pihenhetünk és játszhatunk együtt.

Van, hogy egész nap nem eszem, csak ha végeztem a dolgommal és az mindig van, vagy este, mikor elaludt a lányom, akkor eszem.

Most nagyon jól érzem magam a bőrömben, magabiztosabb vagyok ami a páromnak is feltűnik és 2 év után tegnap először rámjött a kedvenc farmerom!

Tervezem, hogy felüléseket csinálok majd, csak nemtudom, hogy mikor tudjuk belezsúfolni a napirendbe:)

Amúgy a olányommal rengeteget sétálunk, van, hogy 2,5-3 órát is.Ez 8-10 km naponta!

Majdnem 10 hós kiscsaj anyuja

2011. okt. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!